Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Mezi WSM Ligou a druhou ligou je obrovský rozdíl, říká Pavel Kuběna
28.12.2017 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Mezi WSM Ligou a druhou ligou je obrovský rozdíl, říká Pavel Kuběna

Ú s t í n/L. - V Sokolově měl takřka bod na zápas, zaujal ústecké trenéry, kteří jej přivedli do Slovanu. Pavel Kuběna na severu Čech byl měsíc, stihl odehrát devět zápasů a získal tři kanadské body. Zejména v prvních zápasech si musel zvykat na novou soutěž.

Pavel Kuběna přišel do Ústí ze Sokolova, jak se hostování zrodilo? „Ozval se mi pan trenér Mach. Ptal se, jestli bych nechtěl na měsíc Slovanu pomoci. Já jsem pochopitelně chtěl, neměl jsem s tím žádný problém. Začal jsem tedy jednat s vedením Sokolova. Uvolnili mě, a tak jsem tady (úsměv),“ vrací se ke svému příchodu.

Ústí nad Labem a Sokolov hrají jinou soutěž, a tak si mladý útočník musel zvykat na odlišný styl hokeji i jiný přístup lidí. „Je to obrovský rozdíl. WSM Liga je rychlejší a kvalitnější, platí to o zápasech i trénincích. Jsou zde profesionální hokejisté, kteří do jiné práce nemusí. Druhá liga je poloprofesionální, trénujeme večer po práci. Z mého pohledu je to jen těžko srovnatelné, jsou to dvě zcela odlišné soutěže,“ pravil devětadvacetiletý hokejista.

Ve žlutomodrém dresu si připsal jednu branku. Stalo se tak ve čtvrtém zápase za Ústí, prostřelil brankáře Benátek nad Jizerou. „ Ladislav Gengel i Michal Vachovec vyjížděli z obranného pásma, přes střední třetinu jsme se probojovali do útoku. Já jsem čekal na přihrávku od spoluhráče. Dostal jsem ji a vypálil. Střela mi úplně nesedla. Byl to takový dloubák, ale puk se dostal do brány a to je hlavní,“ vzpomíná na svou patnáctou trefu ve druhé nejvyšší hokejové soutěži.

Po utkání proti Slavii 28. prosince skončilo jeho hostování v Ústí a vrací se do Sokolova.

 
 
Aktuálně na webu

Svými výkony chceme přilákat fanoušky, říká Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - Sbírku kanadských bodů by vyměnil za týmový úspěch. Daniel Vrdlovec se poctivě... Celý článek

Blokování střel patří k práci obránce, říká Martin Vágner

Ú s t í n/L. - Rozšířené statistiky se evidují ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích v České... Celý článek

Na soustředění se těším, říká Antonín Melka

Ú s t í n/L. - Se 36 kanadskými body patřil mezi nejproduktivnější hráče mužstva. Antonín Melka po... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv