Přípravné utkání: HC Slovan Ústí nad Labem - Lausitzer Füchse 17.8.2018 od 17:30 hodin
Byla to euforie, vzpomíná na postup do extraligy Pavel Janků
12.02.2018 | Ladislava Králová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Byla to euforie, vzpomíná na postup do extraligy Pavel Janků

Jedním z účastníků nedělní exhibice, která se nesla v duchu vzpomínek na extraligu, byl také výtečný bývalý hráč Slovanu Pavel Janků. Podařilo se mu vstřelit gól a připsat si asistenci. Po utkání zavzpomínal na své působení ve Slovanu.

Jak jste si užil dnešní zápas, jeho atmosféru a vstřelený gól?
Užil jsem si to dost. Uvědomil jsem si, jak mi kluci chybí. Už je to sedm let, co nehraju a i když si člověk zvykne, sranda a kabina mi chybí. Dnes jsem zase zažil, jak to bylo super, zvlášť v Ústí. Na Ústí mám jenom ty nejlepší vzpomínky. A ten gól? Kluci mi říkali, ať to zkusím, že jsme to tak spolu hrávali. Nejprve to nevyšlo, ale potom jsem to zkusil a vyšlo to dobře, takže jsem rád.

Které bývalé spoluhráče jste rád znovu viděl?
My se občas vidíme, protože se pohybujeme v hokejové brandži. Občas se tedy potkáme. Viděl jsem rád kluky, kteří mi byli nejblíž, takže Anty, Pazi, Klobouk... nerad bych ale na někoho zapomněl. Rád jsem potkal i ty, se kterými se vídám málo nebo vůbec. Třeba Binga nebo Vlčáka, takže ty jsem taky rád viděl.

Jak tedy vzpomínáte na postup do extraligy?
Pro mě to bylo vlastně první týmové vítězství, co jsem zažil, takže spoustu okamžiků z toho si pamatuji hodně dobře. Byla to euforie. Podařilo se nám to, byla tady skvělá parta a užili jsme si to. Bylo to super.

Na jaké chvíle v Ústí kromě postupu do extraligy ještě vzpomínáte?
Na dvě vítězství v první lize. Končil jsem tady kariéru a měl jsem z toho strach, ale těch pět let tady bylo opravdu vynikajících. Moc se mi tu líbilo, lidé okolo klubu byli výborní, spoluhráči v kabině také. To udělalo hodně, byla tady skvělá parta. Takhle vzpomínám na Ústí.

Dlouho jste zůstal aktivním hráčem, co vás vedlo k tomu, neukončit kariéru dříve?
Původně jsem chtěl končit někdy v 36 letech, ale bývalí špičkoví hráči, které jsem znal a kteří hráli hokej dlouho, třeba jako Rosťa Vlach, mi říkali: hraj, dokud můžeš. V tu dobu tady byly utvořené takové podmínky a parta, že jsem neměl důvod končit. Cítil jsem se dobře, a tak jsem hrál. Až ta poslední sezóna už byla navíc, to musím přiznat. Ale ty čtyři byly opravdu skvělé.

Jaká je podle Vašeho názoru a Vašich zkušeností ,,cesta k úspěchu´´, ať už v hokeji, nebo ve sportu obecně?
V první řadě je vždy láska ke sportu. To znamená, že ten hokej musíte milovat. Z vlastní zkušenosti vím, že každého hráče potkají křivdy, nespravedlnosti, různá zranění a další překážky. Ale díky tomu, že máte rád to, co děláte, vás nikdy nenapadne skončit. A když máte nějaké předpoklady a přidá se k tomu to, že se snažíte víc než ostatní, což musíte, tak to všechno do sebe zapadne a máte šanci se někam dostat.

 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Lužické lišky míří do Ústí

Ú s t í n/L. - Tři zápasy a tři výhry. Ústečtí hokejisté jsou v přípravných zápasech na vítězné... Celý článek

Vstupu nového partnera do klubu se nebráníme, naopak…

Ústecký hokej, zdravý, leč skromný, hledá nejlépe nového majitele. Celý článek

Vyhrocené utkaní v Kralupech vyhrál Slovan

Čtvrté přátelské utkání se neslo v poklidném tempu až do závěrečné periody. Ve třetí třetině padalo... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv