Ú s t í n/L. - Slovan vyjíždí na jih Čech změřit síly s ČEZ Motor České Budějovice, kteří se momentálně nacházají na druhém místě. Ústí se brána play off zavřela v minulém kole, tak uvidíme, jaký výsledek náš celek vybojuje. Utkání vypukne 14. 2. 2018 od 17:30 hodin a utkání můžete sledovat na onlajny.com, případně na TV COM.

8

Budějovice v minulém kole ztratily pozici lídra WSM Ligy, když prohrály na ledě Třebíče 2:1. Momentálně se tedy nacházejí na druhém místě se ztrátou jednoho bodu na první Vary. Budějovičtí vyhráli nejvíce zápasů s tříbodovým ziskem, a to devětadvacet, čtyřikrát vyhráli v prodloužení nebo samostatných nájezdech, třikrát získali pouze bod a s nulovým ziskem se museli smířit ve dvanácti případech. Jihočeši mají druhou pozici jistou, ale budou chtít opět do čela tabulky?

Vzájemná střetnutí

První vzájemné utkání v letošním ročníku se Ústí proti Budějovicím povedlo. Dvě minuty po začátku prostřední části otevřel skóre utkání Antonín Melka. Až do padesáté minuty držel Slovan těsný jednobrankový náskok. Díky Davidu Mertovi však vedení navýšil, a stav 2:0 dokázal udržet až do závěrečné sirény. Čisté konto si navíc připsal Jakub Soukup.

Druhé utkání se odehrálo na ledě Českých Budějovic. Po první třetině vedl Slovan 1:0, když ve čtrnácté minutě skóroval Pavel Smolka. Motor však v druhé třetině předvedl masakr, Slovanu nasázel hned šest gólů. Zaskočený Slovan na to nedokázal zareagovat, a tak Motor přidal ještě jeden gól ve třetí třetině a bral všechny tři body za výsledek 7:1.

Zatím poslední vzájemné utkání se odehrálo opět v Ústí. První třetina přinesla mnoho šancí na obou stranách, a to hlavně z důvodu přesilových her, které nebyly využity. Navýšit skóre dokázali pouze hosté. V následující periodě puk opět skončil jen na domácí straně. Výsledek se nelíbil Lukáši Volfovi, který byl však jediným, komu se podařilo skórovat. Motor přidal další dvě branky a utkání skončilo 1:4.

48. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 7. Kristl (Nedbal, Vodný), 35. Ferda (Süss) - 51. Kutlák (Rob).
    Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Kváča - Čáp, Kutlák, Pýcha, Kučný, Fillman, F. Novák - Nedorost, Pajič, Nejezchleb - Martin Novák, Vampola, Čermák - Jonák, Rob, J. Mikyska - L. Květoň, Vlček, Heřman.
  • HC Slovan Ústí nad Labem - AZ RESIDOMO Havířov 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)
    Branky a nahrávky: 24. Roubík (Vl. Brož), 27. Roubík (L. Volf, Melka) - 7. Tomi (Kurovský, Hudeček), 13. Rác (Sikora, M. Kalus), 28. Rác (Kanko), 28. Krisl, 43. M. Kalus, 49. Hudeček (Tomi, Sikora), 54. M. Kalus (Sikora, Rác).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke - Vl. Brož, Bernad, M. Vágner (C), Weinhold, Macek, M. Zdvořáček, Vaněk - Severa, Gengel (A), Davídek - Melka, Pšenička, L. Volf - D. Merta (A), Roubík (A), Smolka - Navarra, Krliš, T. Jandus.