Přípravné utkání: HC Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 6:4
Slovan povede Čaloun s Machuldou
20.03.2018 | Jan Prošek

Slovan povede Čaloun s Machuldou

Ústí n. L. - Jedna z důležitých otázek ústeckého hokeje je vyřešená. Hokejový Slovan zná od pondělí novou trenérskou dvojici, která povede klub v příští sezóně.

Vedení ústeckého hokeje mělo zasedání, na němž se kromě jiného volila trenérská dvojice, která povede Slovan do přípravy na nadcházející prvoligovou sezónu. V průběhu minulého ročníku na vlastní žádost u hlavního týmu skončil Miroslav Mach, kterého nahradil Vladimír Machulda, jenž současně trénoval také mladší dorost. Třetím koučem se tehdy stal Vladimír Evan.

V současné chvíli je jasno o složení trenérského dua. Vladimíra Machuldu, který s mužstvem strávil závěr sezóny 2017/2018, doplní Jan Čaloun. Ten po dvaceti letech v profesionálním hokeji ukončil v roce 2010 aktivní kariéru a začal se věnovat trénování mládeže. Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří postup s mladším dorostem do nejvyšší soutěže na jaře roku 2013. „Trénovat hlavní tým Slovanu je pro nás s Vladimírem Machuldou velká výzva,“ nechal se slyšet olympijský vítěz z Nagana.

„Je velmi brzo na to, abych řekl, jaká přesně bude koncepce. Nebudu trénovat jen „A“ tým, ale dál zůstanu u mládeže. Vidím propojení mezi mládežnickým a seniorským hokejem. Chtěli bychom zapojovat naše odchovance do hlavního týmu. Důležité ale bude, aby ti hráči měli odpovídající výkonnost. Někteří z mladých hráčů dostanou prostor v přípravných zápasech,“ odtajnil možnost zapojení nadějných odchovanců.

Spojení Jan Čaloun a Vladimír Machulda není nové, v tomto složení například vedli v uplynulé sezóně mladší dorost Slovanu v nejvyšší soutěži. „My se známe hodně dobře. V Litvínově jsme spolu hráli federální ligu, ve Finsku jsme nastupovali proti sobě. Jsem rád, že s nim mohu spolupracovat u hlavního týmu. V zahraničí jsme získali poznatky, které bychom chtěli společně zabudovat do našeho seniorského mužstva,“ dodává odhodlaně.

Podle slov Čalouna se oba trenéři shodují v tom, co budou od svých svěřenců vyžadovat. Disciplinovanost, profesionální přístup. Důležitá bude dobrá parta v kabině. „Chceme, aby za Ústí nad Labem hráli hokejisté, kteří udělají maximum pro dobrý výsledek. Myslím si, že budeme více trénovat.

V nadcházející době má nová trenérská dvojice nesnadný úkol. „Sejdeme se s vedením klubu a sdělíme si, o které hráče z těch, co tu minulou sezóna hráli, máme zájem. Nyní jsem byl jmenovaný jako trenér, o složení kádru je ještě předčasné hovořit, nicméně řeknu tři hráče, které bychom tu chtěli určitě udržet - Jaroslav Roubík, Martin Vágner a Antonín Melka."

 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan poprvé v přípravě padl, nestačil na Kladno

Kladno - Ústečtí hokejisté odehráli další přípravný zápas. Odveta proti Kladnu přinesla výhru... Celý článek

Kropáčkův Memoriál

O víkendu 25. a 26. srpna 2018 se na zimním stadionu v Ústí nad Labem bude konat 43. ročník turnaje... Celý článek

Ročník 2008 a mladší vyhráli turnaj v Olomouci

O víkendu 18. a 19. srpna 2018 se v Olomouci uskutečnil skvěle připravený a obsazený turnaj pro... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv