HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Ústí nad Labem bude mít k dispozici druhou ledovou plochu
26.04.2018 | Klub

Ústí nad Labem bude mít k dispozici druhou ledovou plochu

Ú s t í n/L. - Tolik potřebná a léta žádaná druhá ledová plocha v Ústí se pomalu stává skutečností! Do dvou a půl roku by měla vedle stávajícího zimního stadionu vyrůst nová ledová plocha. O její vybudování se postará společnost PADOK Investments, která do výstavby vloží 80 až 100 milionů korun. Finální stanovisko o poskytnutí práva stavby na městském pozemku padlo na středečním jednání ústeckého zastupitelstva, když pro návrh byla absolutní většina 30 zastupitelů. Pouze tři politici se zdrželi a nikdo nebyl proti. Jedná se tak o výbornou zprávu pro všechny milovníky bruslení i hokeje. Stávající zimní stadion je v současnosti přetížený nejen sportovními kluby, ale i kulturními akcemi, které se zde konají. Nová hala je tak více než potřeba.

Společnost PADOK Investments postavila a letos v lednu také otevřela nejmodernější tréninkový zimní stadion v Praze – Strašnicích. Projekt, který nese název ŠKODA ICERINK, se těší oblibě jak u hobby sportovců, tak i u profesionálů. Svou krasobruslařskou akademii zde provozuje známý krasobruslař Tomáš Verner. Pražský stadion se natolik líbil, že se investorům ze společnosti PADOK podařilo v nedávných dnech uzavřít memorandum o společném záměru se společností ŠKODA AUTO.

Jejich společným cílem je rozvoj konceptu nových zimních stadionů po celé České republice, a to právě pod názvem ŠKODA ICERINK. Ústecká hala bude vůbec prvním takovým projektem. Nové stadiony jsou financovány z části z firemních peněz a z části bankovním financováním prostřednictvím společnosti Raiffeisen Leasing ze skupiny Raiffeisen Bank.

„Poprvé jsme se setkali se zástupci firmy Padok v červnu loňského roku, tehdy ještě v rozestavěné aréně ŠKODA ICERINK. Po roční usilovné práci jsme velice rádi, že se tento záměr bude realizovat i v Ústí nad Labem. Nová hala bude velkou úlevou nejen pro sportovní kluby ledního hokeje a krasobruslení, ale i pro širokou veřejnost včetně ústeckých škol a školek, které budou mít možnost využít programu ŠKODA ICERINK. Tímto děkujeme všem zástupcům města, kteří na projektu pracovali a také zastupitelům, kteří tento projekt podpořili“, sdělil redakci jednatel klubu Vladimír Evan.

"Před 30ti lety usiloval o výstabu zimního stadiónu můj táta, nyní se stal sen skutečností. Pro mě osobně je to velký krok kupředu pro rozvoj mládeže", dodal současný trenér A týmu Jan Čaloun.

„V naší zemi se hodně mluví o výchově mládeže, ale zatím se toho reálně moc neděje. Náš záměr vznikl vlastně náhodou, když jsme jako nadšení hokejisté zjistili, jak velký nedostatek ledů je nejen v Praze, ale vlastně i po celé republice. Postupně se tak zrodil nápad vytvořit koncept nízkonákladového tréninkového stadionu, který nebude město nic stát a my se postaráme o jeho provoz. Letos si připomínáme dvacetileté výročí od historického úspěchu v Naganu. To byla chvíle, která spojila celý národ. Rádi bychom znovu přivedli širokou veřejnost a zejména pak děti zpět k bruslení, abychom se jednou zase podobného úspěchu mohli dočkat. Věřím, že i díky velmi přesvědčivému hlasování na ústeckém zastupitelstvu se projekt v Ústí podaří realizovat co nejdříve,“ říká Petr Novotný ze společnosti PADOK Investments.

Investoři mají ve svém konceptu k dispozici několik variant od nezastřešených kluzišť až po plnohodnotné stadiony. „Největší přidanou hodnotou je, že pro města a obce zde není prakticky žádný finanční náklad. Máme připravené jak vlastní financování výstavby, tak jsme si prakticky ověřili i provozování, ekonomické fungování, moderní úsporné technologie, ale i vlastní marketing. Zjednodušeně řečeno: stačí projevit vůli, najít vhodný pozemek a můžeme se pustit do práce,“ hovoří s nadšením Petr Novotný.

 
 
Aktuálně na webu

Hokej mi chybí, říká Jaroslav Roubík

Ú s t í n/L. - Na konci minulé sezóny se k týmu připojil po zranění, rychle se mu vrátila chuť do... Celý článek

Začíná předprodej permanentek!

Ú s t í n/L. - Prodej permanentních vstupenek začne v pondělí 16. července 2018. Rezervace míst pro... Celý článek

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv