Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Baráž byla nad naše síly, myslí si kapitán staršího dorostu Martin Zdvořáček
16.04.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Baráž byla nad naše síly, myslí si kapitán staršího dorostu Martin Zdvořáček

Ústí nad Labem – Sedmnáctiletý obránce Martin Zdvořáček zhodnotil uplynulou sezónu staršího dorostu. Kapitán svěřenců Miroslava Macha a Martina Štěpánka nastřádal během základní části během 34 zápasů 24 kanadské body (7+17) a s přehledem tak ovládl produktivitu mezi ústeckými beky. V letošní baráži o extraligu se Zdvořáčkovi podařilo během osmi zápasů bodovat třikrát (0+3).

Lvíčata usilovala po loňském sestupu z extraligy staršího dorostu o návrat zpět mezi elitu. Mladým nadějím se nakonec nejvyšší soutěž vybojovat nepovedlo, ačkoli k ní měli hodně blízko. Starší dorostenci ovládli s šestibodovým náskokem základní část Ligy staršího dorostu, ale v baráži, odkud postupovaly do extraligy dva týmy, obsadili žlutomodří předposlední (čtvrtou) příčku. „Jsme zklamaní, přestože našimi ambicemi bylo vyhrát skupinu Západ, což se nám povedlo. Baráž pro nás byla, jak říkali trenéři, nadstavba, kterou jsme si měli užít. Vysněný postup nám už bohužel nevyšel,“ líčil s odstupem času hráč nosící céčko na hrudi.

Vůdce ústecké kabiny si pochvaloval v uplynulém ročníku skvělou partu, Zdvořáček hovořil také o dobrém vstupu do první části soutěže. Druhá část, kterou představoval samotný boj o elitu, se již podle představ Ústí nad Labem nevydařila. „Tvořili jsme dobrou partu, výborně jsme sehráli základní část. Baráž jsme prohráli, to se stává. Postoupit může jen někdo,“ uznal sportovně.

Bilance staršího dorostu ve vrcholové části sezóny činila dvě vítězství a šest porážek. „Dá se říct, že baráž byla nad naše síly. Odehráli jsme ale většinou kvalitní utkání, ve kterých jsme doplatili na neproměňování námi vytvořených šancí. Nechtěl bych to svádět na obránce nebo útočníky, góly jsme nedávali jako tým,“ hledal příčinu neúspěchu.

V posledních střetnutích letošního ročníku se jevily naděje na návrat do extraligy staršího dorostu už jako téměř nulové, a tak většině hráčů scházela motivace. „Říkali jsme si v kabině, že nám o nic nejde, ale chceme uhrát dobré výsledky. Závěr roku jsme si představovali jinak, než prohrou 3:7 na domácím ledě. Byl to jeden z nejhorších zápasů baráže a i přestože jsme měli od trenéra slíbené prémie, tak jsme neukončili sezónu nejlépe,“ smutnil Zdvořáček, který ještě v 60. minutě posledního zápasu zmírnil debakl svou asistencí a připsal si třetí nahrávku v druhé části soutěže.

„Nahodil jsem puk na branku, Jan Jindřich kotouč dobře dorazil. Z těchto příležitostí jsme měli těžit po celý rok,“ zavzpomínal na konec posledního měření sil.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv