HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Budínský: Můžeme ještě překvapit
13.03.2010 | Redakce

Budínský: Můžeme ještě překvapit

Ú s t í n/L. - Série je vyrovnána. Po dvou famózních výhrách ve Zlatopramen Areně byli Lvi dvakrát na ledě Hradce Králové poraženi. Ve čtvrtém semifinálovém měření sil obdrželi do své branky půl tuctu branek a sami vstřelili jen jednu. O první dvě branky Východočechů se postaral Vít Budínský. semifinále mezi těmito týmy se tak přesouvá opět na sever Čech, kde se v úterý 16.3.2010 opět utkají o krok k postupu do finále první ligy.

Po těsné porážce Lvů ve třetím semifinále nastoupily oba týmy na led samozřejmě za nového stavu 0:0. První třetina ukázala, že se Slovan snažil vsítit úvodní gól utkání a udávat tak tempo zápasu. Ale první, kdo se radoval, byl Hradec Králové právě gólem Víta Budínského, který navíc vsítil hned i druhý gól. „My jsme napadali, bek to chytil na modré a dal to Vorlábovi. Já jsem se otočil před bránu, kde se mi najednou ocitl puk a viděl jsem prakticky prázdnou klec. Tak jsem do toho plácnul a byl z toho hned gól. O tom druhém gólu, tam letěl puk po mantinelu a ústečtí beci se nějak nepohodli. Takže jsem dostal puk opět před otevřenou bránu a zase z toho byl gól,“ popisuje své dvě branky střelec vítězného gólu.

Po dvou velkých prohrách Hradec doma dvakrát nečekaně zvítězil. „Určitě jsme rádi, že jsme doma vyhráli i podruhé. Je to 2:2 na zápasy. Jsme šťastní.“ Jak je ale možné, že Hradec dokázal takhle nečekaně zvítězit a navíc, že v posledním duelu nasázel Lvům celkem šest gólů? „Na jednu stranu nám chybí klíčoví hráči, celkem nám chybí šest hráčů základní sestavy. Na druhou stranu jsme to těch dvou utkání šli uvolněně pod dojmem, že nemáme co ztratit. Říkali jsme si, že to mohou být naše dva poslední zápasy zde v Hradci. Chtěli jsme si je užít,“ popsal recept na úspěch hradecký útočník.

Po čtyřech soubojích se tak zápasy opět vrací do Ústí nad Labem. Tam Lvi budou mít prakticky povinnost opět zvítězit. Ten, kdo tam zvítězí, bude už před branami finále. „Stát se tam může všechno. Jak říkám. My jsme své domácí zápasy vyhráli, teď je na řadě Slovan. Lvi jsou favorité, oni musí makat. Od nich se očekává hra ve finále. Od nás se nečeká už nic, my jen můžeme překvapit,“ zhodnotil očekávání od obou týmů.

V padesáté minutě byl hostujícím zraněn Daniel Vorláb, kterého ihned naložili do sanitky, kde byl ošetřován lékařem. Do utkání se již nevrátil. „Nevím přesně, co se mu stalo a hlavně jak, ale doufám, že bude v pořádku. Kdyby nám vypadl další hráč, to by pak už snad nebylo ani možné.“

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv