Ú s t í n/L. - WSM Liga pokračuje dvaadvacátým kolem. Do Ústí nad Labem přijede celek Benátek nad Jizerou. Slovan v posledním utkání podlehl Kladnu, a tak si v domácím prostředí bude chtít vylepšit reputaci a vybojovat tři body. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v sobotu 14. listopadu v 17:00 hodin.

Benátky pod lupou

Po reprezentační přestávce své dva zápasy odehrály také Benátky nad Jizerou. Ty cestovaly do Havířova, kde se utkaly s tamním týmem AZ. Po brance Kalouse z osmé minuty se Havířov dostal do vedení. Jednobrankový náskok trval až do 24. minuty, kdy se prosadil Hrníčko. Benátkám se obrat v zápase podařilo dokončit ve 34 minuty, Dlouhý pálil přesně. Domácí mužstvo vyrovnalo tři minuty před koncem, trefil se Krisl. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých bod navíc pro domácí zajistil Meidl. V dalším utkání se Benátky představily v domácím prostředí, hostily Litoměřice. Stadion se zásluhou branek Švagrovského a Kopty dostal do vedení 2:0. Ve druhé třetině domácí vyrovnali díky Etchegarymu a Ordošovi. V nájezdech vyhráli Severočeši, o bodu navíc rozhodl Ondráček.

Antonín Nečas

Nejproduktivnějšími hráči Benátek jsou dvanáctibodoví Lukáš Volf a Dominik Lakatoš. Druhý jmenovaný je spolu s Janem Plodkem nejlepším nahrávačem týmů. Oba mají na svém kontě osm gólových přihrávek. Trenéři mají k dispozici hned tři brankáře. Momentálně má nejvíce odchytáno Jan Lukáš, který nastoupil do deseti zápasů. O zápas méně má na svém kontě Marek Schwarz. Pouze do tří mačů zasáhl Lukáš Hosnedl.

Vzájemná střetnutí Slovanu a Benátek v letošní sezóně

Oba kluby spolu měřily síly zatím jedenkrát. První vzájemné klání se hrálo na ledě Benátek. Do utkání lépe vstoupili Severočeši, když první dvacetiminutovku vyhráli 2:1. Prostřední dějství nabídlo dvě branky, oba gólmani inkasovali jednou. Slovan svou výhru potvrdil ve třetí třetině, kterou vyhrál díky brankám Tůmy, Ryse a Kubici 3:0, celkově se pak Ústí radovalo z výhry 6:2.

Poslední utkání z pohledu obou celků

• HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Litoměřice 2:3 SN (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 21. Etchegary (Špaček), 27. Ordoš (Huňa) – 6. Švagrovský (Nedvídek), 11. Kopta (Vašíček, Troliga), rozh. náj. Ondráček.
    Sestava HC Benátky nad Jizerou: Lukáš – Kurka, Čermák, Jandejsek, Pabiška, Havlín, Hubáček, Říha – Dlouhý, Etchegary, Víšek – Jonák, Volf, Špaček – Svoboda, Matějček, Hrníčko – Huňa, Ordoš, Paločko.
  • Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
    Branky a nahrávky: 5. Bílek (Nash, Skuhravý), 20. Bílek (Kindl, Stach), 35. Stach (Kindl, Růžička), 41. Rudovský (Repe, Mensator), 44. Dvořáček (Lukáč), 48. Redlich – 26. Roubík (Tůma, Smetana), 30. Andres (Kloz, Brož).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Smetana, Holomek, M.Vágner, Vl. Brož, Sobotka, Látal, Bernad, Pohl – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Rys, Andres, J. Kloz – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel, Navarra.