Ú s t í n/L. - Po dvou venkovních zápasech čekají nyní ústecké hokejisty tři domácí utkání. Jako první zavítá na sever Čech Kladno. Po třech zápasech, ve kterých Slovan bodoval, přišly dvě porážky. Se třetím Kladnem to nebude mít Ústí vůbec jednoduché, v letošním ročníku s ním zatím nevyhrálo, ale o to může být motivace pro Slovan větší. Utkání startuje v pondělí 29. ledna v 18:00 hod.

8

Kladenští se v letošním ročníku drží na třetí příčce. Na první Budějovice ztrácejí devět bodů a na čtvrtou Slavii mají šestibodový náskok. Ve třiačtyřiceti zápasech zaznamenali patnáct proher, z nichž jedenáct jich bylo po základní hrací době. Na Kladno našlo recept osm celků, nejvíce se však daří Přerovu, který vyhrál všechny tři vzájemné zápasy.

Rytíři mají aktuálně šňůru čtyř vyhraných zápasů. V posledním utkání narazili na sedmou Třebíč, kterou porazili jasně 5:1. Poprvé šli do vedení už ve druhé minutě, soupeři dovolili skórovat za stavu 3:0, ale vítězství si pohlídali, když přidali do konce základní hrací doby ještě další dvě branky.

Vzájemná střetnutí

Všem třem vzájemným zápasům z letošního ročníku dominovali hráči Kladna. První utkání, hrané na kladenském ledě, skončilo však rozdílem jednoho gólu a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. Ústí vyrovnávalo jedenáct minut před koncem utkání, ale další, kdo vstřelil branku ve třetí minutě prodloužení, bylo Kladno, které tak vyhrálo 2:1.

Druhý vzájemný zápas musela rozhodnout dokonce až samostatná střílení, a i tentokrát byli úspěšnější kladenští hráči. Ústečtí museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu, po vyrovnání to však bylo opět Kladno, kdo šel do vedení. I tentokrát Slovan vyrovnal, ale nájezdovou loterii nezvládl a prohrál 3:4.

Zatím poslední zápas vyzněl jasně pro Rytíře. Ve druhé třetině se dostali do vedení už 5:0, a Ústí tak přidalo v poslední třetině jen branky, které pouze upravily výsledek na konečných 5:2.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

• Na celkově šestém místě v počtu vstřelených branek v přesilových hrách se řadí David Marta, který jich vstřelil celkem sedm.
  • Ještě o jedno místo lépe se nachází David Merta v počtu vstřelených branek v oslabení, dal dvě branky.
  • Na druhém místě v počtu minut na ledě je David Bernad. Na ledové ploše stráví v průměru pětadvacet minut na zápas.
  • Rytíři Kladno

• Nejlepším střelcem celé WSM Ligy je exústecký David Tůma, který vstřelil dvacet gólů.
  • Nejlepším hráčem Kladna v pozitivní a negativní účasti na ledě je Petr Štindl, který má na svém kontě sedmadvacet bodů.
  • Z kladenských hokejistů se ve vhazování nejvíce daří Patriku Machačovi, který vyhrál už 381 buly.
    • HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí nad Labem 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
      Branky a nahrávky: 2. Stloukal (Vrdlovec, Kverka), 29. Vrdlovec (Podlipnik, Stloukal), 34. Stloukal (Kverka, Kohout), 47. Tuominen (Šenkeřík, Kovačevič), 51. M. Rohan (Tuominen) – 56. Navarra (Pšenička).
      Sestava HC Slovan Ústí nad Labem:J. Dlouhý – Vl. Brož, Kurka, M. Vágner, M. Zdvořáček, Vaněk, Weinhold – Severa, Gengel, Davídek – Melka, Smolka, Kružík – Navarra, Pšenička, Krliš – Macek, M. Chalupa, Markulinec.
    • Rytíři Kladno – SK Horácká Slavia Třebíč 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
      Branky a nahrávky: 2. J. Strnad (Přikryl, Kehar), 19. J. Strnad (Machač, R. Přikryl), 31. J. Strnad (Pekr, Štindl), 48. Kurjanov (D. Tůma, J. Kloz), 49. Machač (M. Hořava) – 33. L. Horký (R. Erat, L. Vágner).
      Sestava Rytíři Kladno: Cikánek – Kehar, P. Hořava, F. Matula, Štindl, Repe, Štich, Lenďák – Machač, Zikmund, T. Kaut – Redlich, Kurjanov, R. Přikryl – D. Tůma, J. Kloz, Kubík – Pekr, M. Hořava, J. Strnad.