HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Doléčili jsme zranění, finále může začít
14.03.2006 | Karel Filas

Doléčili jsme zranění, finále může začít

Ú s t í n/L. - Do startu očekávaného finále první hokejové ligy chybí již jen hodiny. Tep srdcí hokejových Ústečáků se zvyšuje. Slovan je neskutečně blízko historického mezníku. Nejblíž nejvyšší soutěži byl ve své historii dva kroky, stejně je na tom nyní. Pokud by finále zvládl, bude na ni téměř sahat. „Jsme dobře naladění a dobře připravení,“ vyhlašuje před startem finálové série obránce David Mazanec. Jestli tomu je doopravdy, se můžeme přesvědčit dnes od 18 hod.

Je vidět nějaký rozdíl proti loňsku?
Určitě v roli favorita, kterou za nás loni vzaly Budějovice. V té jsme nyní my, to je asi největší rozdíl.

Letos máte s Boleslaví příznivou bilanci, má to vliv, aspoň psychologický?
Myslím, že to může být dobře, ale na druhou stranu s Hradcem jsme měli pasivní bilanci a přesto neuhráli ani zápas. Samozřejmě nepřivolávám, že by to nyní mělo být ve finále opačně. Před sezonou byl stanoven jasný cíl a musíme porazit každého a jestli jsme je v sezoně porazili třikrát nebo desetkrát nebo prohráli, vůbec nehraje roli, musíme se připravit na tyto zápasy.

Překvapilo vás, jak snadno se Boleslav dostala do finále?
Snadno, to je těžko říct, myslím, že naše výsledky, když někdo vidí, řekne, že jsme také postoupili snadno. Každý máme v nohách sedm zápasů a myslím, že jak oni, tak my máme čtyři vyrovnané lajny. Ale že to znamená, že by se dostali do finále snadno, to asi ne. Už se na to těším. Doufám, že se začne hrát pořádný hokej.

Do teď nebyl?
Byl, byl, určitě byl dobrej, ale jak Olomouc, tak Hradec to táhli na jednu, dvě pětky a bylo vidět, že během zápasu jim dochází síly, na to se u Boleslavi spoléhat nemůžeme.

Vám síly nedocházejí?
Myslím, že jsme na tom výborně, doléčili jsme zranění, všichni jsme se dali dohromady, takže každý jsme připraveni na sto procent a sto procent tam na ledě nechá.

V sedmi zápasech jste dostali minimum gólů, klesl počet vyloučených…
Určitě, mívali jsme hodně vyloučených a dost útočných faulů. Je něco jiného udělat faul, když to hoří vzadu a něco jiného udělat faul z přemotivování nebo při napadání. Zaměřili jsme se na to, nedělat fauly a i to se nám vyplatilo. Měli jsme více přesilovek my a sami jsme je využívali a z nich rozhodovali zápasy. Že jsme dostali málo gólů je jedna z největších zásluh Romana Málka, protože, co předvádí v bráně, je radost se dívat. Všechno vychytá. Chyb se snažíme dělat minimum a když nějaká vznikne, zachrání ji on.

Jdou vám přesilovky, daří se několika lajnám, čím to?
Trénujeme je. Je to největší zbraň. Přesilovku jsou schopné sehrát tři, čtyři pětky, každá z nich je schopna v nich rozhodnout zápas. V jiných týmech to hrají třeba jen na jednu pětku, maximálně na dvě. Tady je obrovské plus, když se přestane dařit jedné, druhá třetí to odehraje.

Můžeme čekat nějaké změny image, bojové vyladění na finále?
Nevím, budeme to muset probrat v kabině, ale myslím, že ne.

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv