Ústí nad Labem – Čtvrtek 5. dubna 2012. Měsíc, ve kterém je hokejových utkáních k vidění už jen minimum, bojují pouze ti nejsilnější. Ve Zlatopramen Areně přivítají ústečtí hokejisté v rámci pátého zápasu třetího kola vyřazovacích bojů Piráty z Chomutova. Úvodní vhazování provedou hlavní rozhodčí v 17:30 hod. Stav série je 2:2 na zápasy, proto neváhejte přijít podpořit Ústecké Lvy. Slovan bude potřebovat pomoc, Vás, fanoušků.

Tváře Pirátů

Kádr Chomutova není třeba nijak zvlášť představovat. V letošním play-off dostává nejčastěji důvěru sedmdvacetiletý gólman Milan Řehoř, jenž se mezi tyčemi ve druhé části soutěže představil čtrnáctkrát. Statistiky procentuální úspěšnosti a průměr obdržených branek na zápas v play-off naleznete v přehledu (výše).

• Asistent: Stanislav Mikšovic

Produktivitě Pirátů v play-off dominuje pětatřicetiletý David Hruška (14 zápasů; 5+7; +4) spolu s o tři roky mladším Milanem Kraftem (16 z.; 3+9; -2). A třetí pozice mezi útočníky patří dravému Petru Jírovi (16 z.; 2+9; +3), který v Chomutově hraje nepřetržitě už deset let a patří mezi stavební kameny severočeského celku.

Nejvíce kanadských bodů v play-off, tj. jedenáct, nastřádali z obránců exústecký Jakub Grof (16 z.; 3+8; +1) a Lukáš Pulpán (16 z.; 6+5; +1). Pulpán ale nebude moct ve čtvrtek nastoupit, neboť disciplinární komise vyměřila šestadvacetiletému zadákovi stopku na dva zápasy po zákroku na Jana Alinče.

Očima Jaroslava Roubíka a Jakuba Grofa

Jaroslav Roubík - HC Slovan Ústečtí Lvi (v sérii 2+2, -2, 6 TM): „Páté utkání bude opatrné. Nikdo nebude chtít inkasovat první branku. Budeme muset dobře bránit, nepouštět hráče Chomutova do vlastního brankoviště. Těžit budeme chtít z přesilových her.“ (celý rozhovor zde).

Jakub Grof - Piráti Chomutov (v sérii 0+3, -4, 2 TM): „Během úterý jsme regenerovali. V Ústí nad Labem se budeme snažit vyhrát, do čtvrtečního zápasu jdeme po pondělní prohře se vztyčenou hlavou. Vítěz utkání bude mít psychickou výhodu.“

• Diváci celkem: 39 267.
  • Výsledky: 3:1, 3:2 sn, 6:4, 3:2, 7:3, 3:4 pp, 7:6 pp, 1:4.
  • Nejlepší hráči: Jan Alinč* (2+9), Jaroslav Roubík (4+4) - Štěpán Hřebejk, David Hruška (oba 3+3) a Lukáš Pulpán, Milan Kraft (oba 2+4).

S Chomutovem se letos Lvi střetli osmkrát. Na ledě Pirátů v základní části Slovan dvakrát padl (1:3, 4:6). V domácím prostředí dokázali naopak hokejisté z krajské metropole v první části soutěže oba zápasy vyhrát (3:2 po samostatných nájezdech, 3:2).

Vstup do finále play-off vyšel lépe lídrovi tabulky. Žlutomodří přistoupili k úvodnímu měření sil třetího kola vyřazovacích bojů výborně, když svěřencům Jiřího Doležala dokázali nasázet sedm branek a po výhře 7:3 se celek Petra Rosola ujal vedení v sérii. Ve druhém domácím střetnutí dokázali Piráti sérii vyrovnat, když po šťastném gólu Richarda Diviše odcházeli hráči Ústí nad Labem zklamaní po prohře 3:4 po prodloužení.

V prvním venkovním zápase mohla shlédnout vyprodaná chomutovská aréna přestřelku. V patnácté minutě vedli hosté 3:0, přesto dokázali Piráti ještě před přestávkou skóre vyrovnat. O osudu utkání nakonec rozhodl v nastaveném čase David Havíř. Ústečtí prohráli 6:7 po prodloužení a bílomodří otočili sérii ve svůj prospěch. Den poté se opět na zimním stadionu v Chomutově střetli Piráti a Lvi. Pondělní zápas byl oproti nedělnímu aprílovému klání klidnější, svěřenci Petra Rosola po dramatickém závěru zvítězili 4:1 a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulých vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 7:6 pp (F3; 1. 4. 2012),
Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:4 (F4; 2. 4. 2012).

Poslední střetnutí

• Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
    Branky a nahrávky: 58. Pacovský (Mrázek) - 14. Roubík (Alinč), 48. Treille (Alinč), 59. Daniel Boháč (Treille), 59. Čermák (Pajič, Klobouček).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Klobouček, Zeman, Sklenička, Pavlík, J. Krejčík, P. Hořava - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, do 50. Alinč, do 20. J. Káňa - Handlovský, T. Hertl, Daniel Boháč - R. Kovář, Pajič, M. Čermák - Třetina.
    Sestava Piráti Chomutov: Hanuljak - Pulpán, Palin, Havíř, Jillson, J. Mrázek, Grof, Macháček - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Orsava - Hromas, Sikora, Ondřej - Lapšanský, Diviš, Pacovský - Hafenrichter.