Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Hodně jsme si začali věřit, raduje se útočník Slovanu Jan Kloz
13.08.2015 | Tereza Košťálová, Zdeněk Kamínek ml.
Autor fotografie: Sporty Ústí

Hodně jsme si začali věřit, raduje se útočník Slovanu Jan Kloz

Ústí nad Labem – Jan Kloz byl při přípravě otazníkem v ústecké sestavě. Nejprve trénoval sám v Litoměřicích pod vedením Martina Tvrzníka, následně neuspěl v týmu Kladna, a tak se vrátil po rychlé domluvě do ústeckého hokejového klubu. Za návrat do Slovanu je rád a na ročník 2015/2016 se už velmi těší.

„Myslím si, že jsme duel začali docela dobře. Hned na začátku jsme na Kladno vlétli, a dokud jsme měli síly, bylo to dobré. Ke konci zápasu začali Rytíři více hrát. Měli jsme i štěstí, jelikož nás podržel náš gólman. Kladno si vytvořilo šance v přesilových hrách, střílelo, byly tam dorážky, a kdyby nebylo Martina Volkeho, zápas by dopadl jinak,“ zhodnotil úterní střetnutí ústecký útočník.

„Zatím jsme herní situace netrénovali, útoky se teprve skládají. Góly při různých herních situacích byla pouze náhoda. Pětky se střídají, do začátku soutěže je ještě dostatek času,“ popsal krátce tréninky Jan Kloz.

„Po neúspěchu v Kladně jsme se v Ústí nad Labem domluvili velmi rychle. Jsem rád, že budu hrát za Slovan a těším se na sezónu. Na Kladně jsem byl čtrnáct dní, trénovali jsme dvakrát denně i o víkendech. Bylo to náročné, jsem rád, že jsem zpět,“ konstatoval své rozhodnutí.

„Jde vidět, že Kladno bylo extraligový klub a že se chce dostat do extraligy zpět. Těším se na sezónu, chtěl bych ji vylepšit po osobní i týmové stránce. Loňská sezóna byla euforií a chtěli bychom ji zopakovat. Loni jsme skončili ve čtvrtfinále play-off a věříme, že se dá postoupit ještě dál. Do čtvrtfinále jsme dostali Chomutov, což bylo dost těžké, jelikož jsme měli jen dvě formace. Hodně jsme si začali věřit, možná to jde vidět na ledě i nyní, kdy jsme si připsali dvě cenná vítězství v přípravě. Dodá nám to sebevědomí, které je důležité. Uvidíme, jak budou probíhat další utkání,“ posoudil uplynulý ročník ofenzivní hokejista Slovanu.

„Teď jsem týden v Ústí nad Labem, předtím jsem byl čtrnáct dní na Kladně. Před Kladnem jsem trénoval individuálně s kluky, kteří neměli smlouvu v Litoměřicích u trenéra Martina Tvrzníka. Tréninky musím pochválit, jelikož byly výborné. Trénovalo se jednou denně. Scházeli jsme se v pěti až šesti lidech, byli tam i kluci ze Sparty, Prostějova, Liberce nebo ze zahraničí. Jednou jsme se sešli i v osmi lidech,“ ocenil individuální přípravu.

„Těším se na každý zápas. Už to neberu tak, že budeme hrát proti Litoměřicím. Hodně se toho v týmu Stadionu změnilo včetně kádru. Snažím se nahecovat na každý zápas, ale tentokrát budu možná více. Žádnou odměnu vypisovat v naší šatně nebudu, neberu to už tak, že jsem v Litoměřicích působil. Je to pro mě soupeř jako každý jiný,“ uzavřel rozhovor osmadvacetiletý Jan Kloz, jenž se už těší na duel s Litoměřicemi, který se koná 13. 8. 2015 na ústeckém zimním stadionu.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv