Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Hovorka: Takhle rychlý gól jsem ještě nedal
14.01.2009 | Martin Pešout

Hovorka: Takhle rychlý gól jsem ještě nedal

Ú s t í n/L. - První cíl je na dosah. Ústečtí Lvi nekompromisně míří k prvenství po nadstavbové části 1. hokejové ligy. Vyhráli osmnáctý z posledních dvaceti zápasů a nepřibrzdili je ani havířovští Panteři. V čele soutěže mají stále desetibodový náskok, když v tabulce zdolali magickou stobodovou hranici.

Ústecké Lvy ke třem bodům výrazně přiblížil Marek Hovorka, který zaznamenal klíčovou branku na 2:1. Ke skórování mu stačilo pouhých deset sekund z druhé třetiny. „Soustředil jsem se na buly, které vyhrál Rasťa Špirko, a vystřelil jsem na lapačku. Jsem rád, že to tam padlo,“ komentuje inkriminovaný okamžik. „Ještě jsem takhle rychlý gól po zahájení hry nikdy nedal,“ pátrá v paměti. Havířovský tým pohybující se na hranici play-off dlouho odolával a až do konce se pral o solidní výsledek. „Podcenění Havířova nepřipadalo v úvahu, do každého utkání jdeme s cílem vyhrát,“ odmítá jakékoli spekulace o menší koncentraci v zápasech s papírově slabším soupeřem.

Tvrdý mač plný střetů vygradoval ve třetí části. Hokejové akce vystřídaly vzájemné potyčky a strkanice, které vyústily v nefalšovanou bitku ústeckého Tůmy s Novákem. Přitom první dvě třetiny hráli Lvi velmi ukázněně. Jediným, kdo usedl na trestnou lavici, byl právě Hovorka. „Dvě třetiny jsme hráli čistě, ale pak se to prostě zvrtlo,“ hledá příčiny. „Byl to trochu divný hokej, ale i takové zápasy jsou, jsme rádi za tři body. V závěru tam byly nervy, nějaké potyčky, jejich škaredé zákroky, hra se prostě kouskovala. Zkrátka to ztratilo ten správný náboj. Chtěli jsme však dohrát zápas do vítězného konce, což se nám podařilo,“ hodnotí poslední třetinu Hovorka. Vítěznou bitku Tůmy s havířovským Novákem Hovorka náležitě ocenil. „Pochválili jsme ho, že zvládl souboj, ač byl připraven o dres. Svalil ale Nováka na zem a řežbu vyhrál.“

Staronový hráč v barvách Slovanu měl v prosinci famózní návrat, v zápase s Jihlavou zaznamenal čtyři body. Od té doby však vyšel střelecky naprázdno. „Jsem za ten gól velmi rád, protože v poslední době se mi v koncovce nedařilo. Šance byly, ale nepadalo to. Trošku jsem se tím trápil, byl jsem poněkud nervózní, ale dneska jsem to snad prolomil,“ uvažuje slovenský forvard.

Ústečtí jsou velmi blízko k prvenství v celkovém zúčtování nadstavbové části soutěže. Hovorka však zůstává při zemi. „Nechceme kalkulovat,“ říká jasně a vyhlíží přitom sobotní zápas v Jihlavě. „Tam to bude určitě těžké, chceme vyhrát. Sice jsme je naposledy doma vysoko porazili, ale to nic neznamená.“ Otevřeně se však těší na vyřazovací boje. „Na play-off se chystáme poctivě, je to úplně jiná soutěž. Tam to bude o každé malinké chybičce,“ dodává Hovorka.

Hvězdou zápasu z pohledu diváků byl bezpochyby Martin Tůma. Ve třetí části svedl nelítostný boj s havířovským Novákem. Vzhledem k absolvované bitce a následnému trestu ve hře do konce utkání ústeckého bijce příští zápas s největší pravděpodobností neuvidíme. „Bitce předcházela navážení hostů do našich mladých kluků a především pak do Havlíčka. Potom u střídačky na mě najel Novák, takže bylo potřeba jim ukázat, že se jich nebojíme a že jestli toto budou praktikovat, tak je to bude něco stát.“ Tvrdou potyčku ocenili fanoušci bouřlivými ovacemi. „V kabině mě kluci pochválili, dopadlo to dobře.“

Ústečtí absolvovali zápas s Havířovem bez kouče Hořavy, který měl zdravotní potíže. „Já jsem se to dozvěděl až před zápasem, rozbruslení jsem totiž nestihl, protože jsem měl v Praze bouračku. Naštěstí bez následků. Mužstvo ale absence hlavního trenéra nesmí ovlivnit, je tady pan Votruba. Herní systémy jsou dané. Myslím, že mužstvo už je má zažité,“ vykládá Tůma.

Zklamaně opouštěl ústeckou arénu havířovský obránce Jakub Evan, který minulou sezónu působil v Ústí. „Měli jsme proměnit nějaké šance. Sice jsme si jich moc nevytvořili, přesto jsme věřili v dobrý výsledek a zajímavé utkání. Za stavu 2:1 jsme dali tyčku. Kdyby z toho padl gól, mohlo se to vyvíjet úplně jinak. Ústí ale po zásluze vyhrálo. Utkání jsem vůbec vyhecovaně nebral. Hraji pořád stejně pro tým a že jsme bojovali zrovna proti Ústí jsem nijak výrazně neprožíval,“ svěřuje se bek s extraligovými zkušenostmi z Kladna a Ústí.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv