Ú s t í n/L. - Slovan rozstřílel Kadaň 9:2, když první třetinu ovládl v poměru 5:0. Ústečtí proměňovali přesilovky, pálili v oslabení, proměnili trestný nájezd, diváci viděli i náznak šarvátky. Asistent ústeckého kouče Tomáš Mareš tak mohl být po severočeském derby spokojený.

Jak hodnotíte drtivou výhru nad Kadaní 9:2?
Výsledek neodpovídá hře na ledě. První třetinu jsme sice vyhráli 5:0, ale nebyli jsme s ní jako trenéři vůbec spokojení.

Jak to myslíte?
Kadaň v první třetině byla lepší. Nám do branky napadalo absolutně všechno. Můžeme být spokojeni se ziskem tří bodů a naší produktivitou. Hráče jsme pochválili za tříbodovou výhru. Ale to je vše, bereme jen body.

Kadaň je u dna tabulky. Proti papírově slabším soupeřům ale není jistě tak snadné hrát, že?
Na tabulku jsme vůbec nekoukali. Nehrálo roli to, jestli je Kadaň poslední. Věděli jsme, že vyměnili trenéry a potvrdili to předtím výhrou na domácím ledě. Předpokládáme, že Kadaň bude silně hlavně doma.

Z posledních tří zápasů jste získali sedm bodů. Porazili jste České Budějovice a Kadaň, přivezli bod z Prostějova. Jste na vítězné vlně?
Teď získáváme body. Proti Motoru z Budějovic to byl parádní zápas. V Prostějově jsme byli lepším týmem, ale přivezli jsme pouze bod. A proti Kadani jsme rádi za zisk tří bodů.

Proti Kadani jste úspěšně pálili i v přesilovkách, zaznamenali jste v nich tři branky. Pracujete na nich?
Makáme na nich na každém tréninku, každý den. V posledních zápasech se nám daří přesilovky proměňovat. To je pravda. Navíc jsme s Kadaní skórovali i dvakrát v oslabení.

Jaroslav Roubík opět vstřelil dva góly a zdá se, že ani po překonání bodové tisícovky neztrácí chuť do hokeje.
Určitě ne. Naopak říkal, že chce získat dva tisíce bodů (úsměv).

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.