Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Jdem to pořádně oslavit, hlásá Fryč
19.03.2005 | Martin Řežábek

Jdem to pořádně oslavit, hlásá Fryč

Ú s t í n/L. - Poslední vhazování ve středním pásmu dvě vteřiny před koncem. Puk padá na zem, houká siréna a přes mantinel skáčou na led všichni hráči Ústeckých Lvů. Propukají dlouhé oslavy, které začínaly na ledě, pokračovaly v kabině a při slavnostní večeři a končily neznámo kde. Dorostenci to dokázali, postoupili do extraligy. O své dojmy se s námi podělil kapitán Petr Fryč a asistent trenéra Richard Černý.

Dorostenci začali utkání nešťastně, když se nechali hned v první minutě vyloučit a oslabení neubránili. Obránce Prokš se při pokusu o vyhození za bránou srazil s brankářem Kotrbou, který zavrávoral a upadl. Puk si poté sebrala dvojice Boubín - Skalický, přičemž prvně jmenovaný otevřel skóre střelou do prázdné klece Ústeckých Lvů. “Začali jsme špatně, v oslabení jsme udělali elementární chybu a brzo jsme inkasovali. Byl to hloupý gól, který nám moc nepomohl, ale my jsme si věřili a bojovali dál. Trochu nás to utlumilo, ale bojovali jsme až do konce. Sice jsme se později dozvěděli, že Tábor prohrál a my bychom slavili postup za jakéhokoliv výsledku, ale nechtěli jsme „vítězný“ zápas prohrát, protože co by to pak bylo za oslavy“ pokládá řečnickou otázku Petr Fryč. Další branka padla až v 54. minutě, kdy Ústečtí načali velkolepý obrat. Do té doby vynikali na obou stranách brankáři, zatímco se střelci trápili. “Moc často se nám nestává, abychom se takhle střelecky trápili. Ale Boleslav dobře bránila a nic nám nedala zadarmo. Jejich odpor jsme definitivně zlomili až v posledních pěti minutách, kdy už se muselo projevit, že hrajeme na 4 lajny na rozdíl od soupeře,“ omlouvá otupělost ústeckých forvardů ve dvou úvodních třetinách.

Dorost tedy zakončil veleúspěšnou sezonu postupovým vítězstvím. Ale nejen to. Bylo to totiž deváté vítězství v řadě, od 13.2. si budou Ústečtí Lvi držet neporazitelnost v lize dorostu nejméně rok a půl, což je minimální doba působení v nejvyšší soutěži. “Každý všední den máme tréninky a dostáváme na nich celkem do těla, to byla v poslední době naše velká zbraň. Pokud jsme soupeře nepřehrávali, dokázali jsme ho utahat ke konci zápasu i na tři lajny. Ale hlavně jsme se semkli, chtěli jsme sami sobě i ostatním dokázat, že do extraligy postoupíme. A šli jsme za tím krůček po krůčku, ty se nakonec spojily v povedený skok do dálky,“ až poeticky popisuje poslední měsíc vítězné šňůry kapitán nyní již extraligového celku.

Před finálním zápasem ale nehovořila statistika ve prospěch Ústeckých. Ti měli po celou sezonu lepší výsledky z ledu soupeřů, na domácí půdě si nevedli moc dobře. Když ale jeli ven, téměř všichni si byli jistí, že přivezou dva body za výhru. Leckdo se tedy mohl obávat, že před domácím publikem, které v pátečním zápase podporoval i kotel Slovanu, by mohli dorostenci prohrát. “Nevím, čím to bylo, ale doma jsme odváděli horší výkony a tím pádem i častěji prohrávali. Někde venku se nám hrálo líp, asi nám to tolik nesvazovalo ruce. Vyhrát doma, to je povinnost, přivézt body z venku je něco víc. Postupující celek by měl ale zvládnout obojí. A o to větší byla zodpovědnost doma neztratit. Možná jsme soupeře i trochu podceňovali. I to jsme nakonec ale dokázali změnit. Když už bylo jasné, že hrajeme o první příčku, tým se stmelil a zodpovědně kráčel za vítězstvím i doma. Výsledkem je posledních pět zápasů v Ústí dovedených ke zdárnému konci. Prostě nám to vyšlo, vybojovali jsme si to. Teď si to pořádně oslavíme, máme za sebou kus práce,“ říká Fryč. Statistiky dorostenců budou na webové stránky vyvěšeny později, tým byl ale celkem vyrovnaný a o střelecké úspěchy se dělilo více hráčů. Mezi nejagilnější hráče patřili ale Hanzl, Hříbal, Čejka, Mach, Hemiš…Když se neprosadil jeden, trefil se druhý. “Ne všichni si udrželi konstantní formu po celý rok, každý měl nějaké lepší období a to se střídalo u celého mužstva. Máme tu ale několik nadějných útočníků, ale těžko někoho vyzdvihovat nebo schazovat, je to přece práce celého týmu. Nikdo se nebude koukat na to, kdo nastřílel nejvíce gólů, kdo odseděl nejvíce na trestné, kdo sedával na lavičce. I náhradníci mají svou úlohu a velice důležitou. Důležitým článkem jsou ale brankáři a ti nás po celou sezonu drželi. Jinak jsme si to ale vybojovali všichni, všichni máme podíl na postupu. Prostě jsme tým a jdeme to pořádně oslavit,“ zakončuje rozhovor kapitán, kterého už volají spoluhráči k oslavám.


Své hodnocení přidal i asistent trenéra Kabanova, Richard Černý.

Jak by jste zhodnotil vítězný zápas s Boleslaví?
Zápas to byl velice těžký, ale my jsme hráčům věřili. Hráli jsme na 4 lajny a doufali jsme, že Boleslav přehrajeme. Nepadalo moc gólů, obě mužstva hrála disciplinovaně a zezadu, zajišťovali obranu, což byl i náš pokyn k hráčům. My jsme za nelichotivého stavu čekali na třetí třetinu, kdy jsme věděli, že pokud kluci udží stav 0:1, ke konci to otočí. Věřili jsme tomu a vyšlo to. Takticky to vyšlo úplně špičkově, podle scénáře a našeho očekávání. Po půlce zápasu se textovou v kabině proslechlo, že Tábor prohrál, ale my jsme kluky ještě nemotivovali a oni to dokázali otočit.

Jaké je tedy zhodnocení celé sezony?
Když jsme začínali, byly tady nějaké hlasy o tom, že budeme mít vůbec starosti se udržet. Přípravou prošlo 56 hráčů, ze kterých vykrystalizovalo to jádro. V polovině sezony už bylo vidět, že máme jiné ambice než hrát o sestup. V lednu přišlo období, kdy nám spousta lidí přestala věřit, ale my jsme zbraně neskládali a věřili, že se to podaří.

A co vaše obdivuhodná série ke konci nadstavbové části?
Nám bylo vyčítáno, že jsme třeba trošku zvolnili přes vánoční svátky. Ale pan Kabanov to měl perfektně načasováno. My jsme začali intenzivně trénovat o čtrnáct dní dýl než ostatní mančafty a když jim docházely síly, tak my jsme měli víc natrénováno. Takže ta série osmi, s postupovým zápasem devíti, vítězství je nevídaná. Protože udržet u těchto kluků takovou výkonnost je velice težký, ale my jsme to dokázali a jsme rádi.

Je třeba někoho za výkony vyzdvihnout?
Těžká je někoho vyzdvihovat. Každý někdy tahá pilku, někomu se jednou daří víc, někdo šel dolů. Ale v týmu se to přelévalo. Kluci odmakali už přípravu a je třeba je pochválit za bojovnost, byla to týmová práce. Za závěr je ale třeba pochválit gólmana Kotrbu, který prokázal chladnokrevnost. Tento krok nám byl také vyčítán, my jsme v sezóně točili všechny brankáře a ke konci nám vykrystalizoval on jako nejlepší a to se potvrdilo.

Jak bude probíhat dnešní večer?
Tak teď půjdem s klukama na slavnostní večeři. Kluci mají radost, i když si až v pozdějším věku uvědomí, jaký to pro ně byl úspěch. Je jim patnáct šestnáct let, takže samozřejmě bez alkoholu. Možná budou mít prodlouženou večerku do dvanácti a pak se rozprchnem do domovů. (široký úsměv)

A následující dnz, zbytek sezony? Byl tu slíben nějaký zájezd k moři jako odměna za postup…
Mysleli jsme, že už od nich máme pokoj, ale ještě do konce března tu sezonu dojedeme. Budeme si hrát nějaké báčko a konečně se budeme bavit hokejem. Kluci se uvolní, protože hráli pod obrovským tlakem. Pak pojedou kluci někam k moři, což byl motivační prvek, který byl potvrzen od generálního mamažera. Na závěr bych mu chtěl poděkovat stejně jako celému vedení za důvěru, které nám prokázalo a za celosezónní podporu.

Děkuji za rozhovor a gratuluji k postupu.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv