HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Jedeme dál, čeká nás další zápas, nedělá paniku kapitán Antoš
14.03.2006 | Jan Horák

Jedeme dál, čeká nás další zápas, nedělá paniku kapitán Antoš

Ú s t í n/L. - Jako v tom nejčernějším snu sehráli Ústečtí Lvi premiérový zápas finále 1. ligy. Boleslav předvedla zodpovědný taktický výkon a díky výtečné produktivitě zahanbila domácí děsivým výsledkem 0:6. "Utkání jsme ztratili v první třetině a poté nás dorazila branka na 0:4," říká kapitán Ústeckých Lvů Milan Antoš. "Ústí zůstává favoritem," hlásí z opačného pólu David Pospíšil.

Příčiny krachu se Milanu Antošovi nabízejí samy. “Zápas jsme ztratili v první třetině. Se stavem 0:3 po dvaceti minutách se těžko něco dělá, chtěli jsme to pak ještě zkusit, ale ten čtvrtý gól hned v začátku druhé třetiny rozhodl. Jako mužstvo jsme hráli špatně, bylo tam hodně individuálních chyb, nezvládali jsme souboje jeden na jednoho a to rozhodlo,“ přemítá bývalý slávista.

Nejproduktivnější Lev v play-off však nezapomíná vyzdvihnout kvalitu soupeře. “Boleslav má výborné mužstvo, na to už jsem upozorňoval před startem finále. Obměnili mančaft, hledali ten správný kádr a našli ho. Mají také výtečnou obranu a to dnes potvrdili.“

Naopak defenziva Lvů se v úvodním finále neukázala v tom nejlepším světle. “Roman dostal hodně blbé góly, ale to bylo především nedůrazem obrany. Za ty branky Roman nemohl, tam hodně chybovali naši beci, kdy pouštěli hosty do tečí a dorážek. Bohužel, stalo se,“ klopí oči vůdce ústecké smečky.

Slovan měl přitom v první třetině vynikající šanci otevřít střelecký účet utkání. Po faulu Nedorosta na domácího Kuchlera se v 7. minutě dostali Lvi do výhody dvounásobné početní převahy, ale kýžené brance se ani nepřiblížili. “Tahle přesilovka to předznamenala. Měli jsme šanci jako první skórovat, ale gól jsme nedali. Potom už se to veze. Ještě za toho stavu 0:2 se hrálo, ale po té třetí a čtvrté brance už byl zápas pryč. Boleslav si to hlídala a my jsme neměli šanci se prosadit. To bychom museli mít velké štěstí trefit nějakou slepenou branku, ale to se nám nepovedlo. Nedařily se nám ani přesilovky. V play-off se 0:4 těžko otáčí,“ provádí další rozbor ústecké „céčko“.

Po prvním zpackaném finále však opora Ústeckých Lvů na poplach nebije. “S mužstvem by to nic udělat nemělo. To je play-off, jednou se vyhraje, jednou prohraje. Předtím jsme dokázali vyhrát sedm utkání v řadě. Zítra normálně vstaneme, půjdeme na rozbruslení a pak nás čeká druhý zápas,“ zůstává v klidu Antoš.


Boleslavský mazák David Pospíšil z parádní jízdy svých barev v úvodním finálovém mači žádnou velkou vědu nedělal. “Ústí neodehrálo špatný zápas, pokud by dalo první gól, mohli jsme třeba se stejným výsledkem skončit my. Domácí po našem prvním gólu hodně znervózněli, nám tam padly další branky, což jednoznačně určilo další průběh utkání,“ shrnuje v kostce Pospíšil.

Klíčový moment zápasu by ani příliš nehledal v domácí nevyužité přesilovce 5 na 3 a následném gólovém úderu Středočechů. “Je to svým způsobem psychologický moment, když se v takhle dlouhé dvojnásobné přesilovce neprosadíte. Slovan se tam k žádné větší šanci ani nedostal, ale je to takový mančaft, který by se z toho měl rychle otřepat. Určitou roli ta přesilovka hrála, ale rozhodně nerozhodla celý zápas.“

První, byť téměř exhibiční vítězství, by dle slov zkušeného harcovníka nemělo finálovými kartami příliš zamíchat. “Zítra je úplně nový zápas, série je pro nás stále na začátku, Ústí má výtečné mužstvo a je i nadále favoritem,“ dává na srozuměnou svůj respekt k finálovému sokovi.

Boleslavská mise v Ústí je tedy splněna, cílem hostí bylo urvat ve severočeské metropoli alespoň jedno vítězství. “Je pro nás příjemné po prvním finálé vést, jsme moc rádi, že máme vlastně jeden zápas k dobru. Ale i v druhém střetnutí se budeme rvát o výsledek stejně jako dnes a uvidíme, jak to dopadne.“

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv