HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Jiří Merta: Sezónu hodnotíme úspěšně, baráž nebude snadná
01.04.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Jiří Merta: Sezónu hodnotíme úspěšně, baráž nebude snadná

Ú s t í n/L. - Ústečtí starší dorostenci se probojovali mezi nejlepší tři týmy Regionální ligy staršího dorostu, díky čemuž se dostali do baráže o extraligu juniorů. O sezóně staršího dorostu hovoří trenér Jiří Merta.

Jak hodnotíte úvod sezóny?
Ve starším dorostu zůstalo několik hráčů ročníku 1999 a 2000, ti byli doplněni o hráče ročníku 2001. Před začátkem letní přípravy jsme spolu s Vlastou Davídkem dávali kádr dohromady. Suchá letní příprava se nám povedla, měli jsme kvalitní tréninky, což se projevilo během sezóny. V první části soutěže jsme odehráli 16 zápasů, o první místo v tabulce jsme bojovali s týmy PZ Kladno, Kadaň a Karlovy Vary B. Během tohoto období kluci velmi dobře přistoupili k tréninkům, pracovali a ve druhé fázi sezóny tyto soupeře poráželi.

Z prvního místa jste postoupili do nadstavbové skupiny…
Jednalo se o skupinu, ve které bylo dvanáct týmů a největšími soupeři byly týmy PZ Kladno, Kadaň a Třemošná. Právě Třemošná disponovala hráči ročníku 99, navíc měla hráče z Plzně, kteří jsou kvalitní. Pokud proti sobě hraje v souboji hráč ročníku 01 a 99, tak rozdíl je veliký.

V nadstavbové skupině jste prohráli tři zápasy, byla to velká komplikace?
První prohra přišla s Kladnem. Do tohoto zápasu jsme měli špatný vstup, nechali jsme se dvakrát vyloučit a dostali jsme dva góly. Sice se nám podařilo srovnat, ale pak jsme inkasovali smolnou branku a bylo po zápase. Nehráli jsme špatně, ale soupeř měl víc štěstí. V Příbrami jsme vedli po čtyřiceti minutách 4:0, závěr zápasu jsme nezvládli a prohráli na nájezdy. Prohráli jsme vinou vlastních chyb. Tato porážka nás mrzela minimálně měsíc, soupeři jsme darovali dva body. A právě o tyto body jsme tvrdě bojovali až do konce nadstavby. Ve Zbraslavi jsme prohráli spornou brankou.

Jaké byly cíle před sezónou?
S panem Davídkem jsme měli tajný cíl dostat se do baráže o extraligu. Od začátku sezóny jsme hráče upozorňovali, že cesta to nebude snadná, protože v této soutěži je 72 mančaftů. V nadstavbě byl každý zápas důležitý, svědomitě jsme trénovali a připravovali se.

Soustředíte se spíše na ofenzivu nebo defenzivu?
Máte šikovné hráče, kteří dokáží šance proměnit, na druhou stranu jsme mnoho příležitostí nepřetavili v góly. Dbali jsme na to, aby všechny pětky hrály dobře do obrany, chtěli jsme dostávat co nejméně branek. Gólů jsme sice dali hodně, ale kvalitativní rozdíl mezi týmy je v této soutěži obrovský.

Co očekáváte od baráže?
Já bych chtěl říct, že sezónu budeme hodnotit jako úspěšnou bez ohledu na baráž. Dostali jsme se mezi nejlepší tři týmy v soutěže, kterou hraje přes sedmdesát mužstev. Rozhodně to nebude jednoduché, Přerov i Jablonec mají kvalitní tým, budeme chtít udělat co nejlepší výsledek. Hráči reprezentují jednak sebe, ale také klub a město, proto chtějí odvést maximální výkon.

Jak vypadají poslední tréninky před baráží?
Pracujeme na součinnosti pětek, věnujeme se přesilovkám i oslabením. Kluci dělají některé věci automaticky, což je dobře.

 
 
Aktuálně na webu

Hokej mi chybí, říká Jaroslav Roubík

Ú s t í n/L. - Na konci minulé sezóny se k týmu připojil po zranění, rychle se mu vrátila chuť do... Celý článek

Začíná předprodej permanentek!

Ú s t í n/L. - Prodej permanentních vstupenek začne v pondělí 16. července 2018. Rezervace míst pro... Celý článek

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv