Ústí n/L - Hořkost porážky poznali junioři Slovanu v přípravě poprvé. V úvodu utkání nic nenasvědčovalo tomu, že by měli mít domácí s hosty z Litvínova větší problémy, neboť už v první minutě se ujali vedení. A ačkoliv byli ústečtí po většinu střetnutí Litvínovu více než vyrovnaným soupeřem, hráči v černožlutém si z ústeckého ledu odvážejí výhru 6:3.
Hned v 28. vteřině úvodního dějství si domácí připomněli, jak chutná gólová radost. Od modré vypálil Gottfried, jehož pumelici stačil gólman hostí vyrazit jen k nekrytému Janusovi a ten už si věděl rady - 1:0. Do páté minuty pak ještě ústečtí několika propagačními střelami zaměstnali brankáře Litvínova Fikrta, ale poté se ke slovu dostali i hosté. Ryndoš si nabruslil před svatyni Slovanu, předal neobsazenému Kaštákovi, s jehož bekhendem měl Baroch velké starosti. O dvě minuty později potrápili Fikrta prozměnu domácí, to když nepříjemnou střelu zápěstím vyslal z pravého křídla Svoboda. Hra se v těchto chvílích přelévala z jedné strany na druhou, a tak netrvalo ani minutu a v permanenci byl opět Baroch. Kýhos našel u klece domácích Stehlíka, ale ten neměl příliš času ani prostoru k úspěšnému zakončení. V 10. minutě předvedl své umění znovu Baroch, když nádherným semaforem zlikvidoval Kunolovu bombu od modré. Minutu nato bylo horko tentokrát Fikrtovi - Cimburek poslal křižnou přihrávku zleva Baštovi, který zamířil jen těsně nad branku hostí. Před úvodní sirénou mohli vedení zvýšit Svoboda s Klozem, ale druhý jmenovaný místo zakončení zvolil nepovedenou zadovku.

Druhá dvacetiminutovka začala velmi pozvolna. První zaznamenáníhodná situace přišla až s vyloučením Musílka, který si šel ve 24. minutě odpykat menší trest za držení. Litvínovu stačilo na využití přesilovky pouhých 46 sekund. Vrtek si od zadního hrazení nabruslil před ústeckou branku, všiml si úplně volného Salače a vyrovnání bylo na světě. Hlavu zvedli domácí v 28. minutě díky Baštovi, ale jeho střele zpoza obránce zazvonila tyč. Časomíra se posunula o pouhou minutu, když nebezpečí hrozilo tentokrát na druhé straně kluziště. Salač si najel mezi kruhy na Závadův pas, Baroch však změnu skóre nepřipustil. V 10. minutě ujel po chybě Ústí při vlastním oslabení Zíma a gólman modrožlutých měl opět práci. V čase 34:49 už Baroch kapituloval. Po nepovedeném brejku domácích se při signalizované výhodě dostali do úniku Závada s Vrtkem, jenž úspešně akci zakončil - 1:2. Tři minuty nato ukázal Kloz, proč sehrál již několik zápasů s “A“ týmem - při hře 4 na 4 vybojoval u levého kruhu puk, vyhnul se najíždějícímu obránci, poté se nádhernou stahovačkou dostal před Fikrta a bekhendovým blafákem z nulového úhlu srovnal na 2:2. Do druhé přestávky nebylo na hřišti už nic zajímavého k vidění a diváci tak mohli s napětím očekávat rozhodující třetinu.

Její úvod znovu poznamenal menší trest pro hráče žlutomodrých. Po podražení jednoho ze soupeřů si šel na dvě minuty odpočinout Jakl. 54 sekund motala hlavy čtveřici Slovanu přesilovková formace hostí, než Zíma vybídl ke skórování z bezprostřední blízkosti Diviše - 2:3. Litvínovští poté ovládli led, což potvrdili ve 44. minutě dalším zásahem. Odraženého touše se zmocnil Kašták, od něj směřoval puk na nehlídaného Noska, pro nějž nebylo problém trefit odkrytou klec - 2:4. Domácí po tomto inkasovaném gólu zmobilizovali síly a vydali se na zteč branky chemiků. Nejprve dvojicí podařených střel vylekali Fikrta při přesilovce Slovanu Hillmich s Hříbalem, v 50. minutě se pak po Jedličkově nahrávce gólově prosadil dělovkou od modré Kučera - 3:4. Hosté se ovšem nenechali vyvést z míry, důkazem budiž tyčka po spolupráci Salače se Závadou. Necelé čtyři minuty před koncem utkání se na hrací ploše přiostřilo. Dvojice Gottfried - Poživil neudržela nervy na uzdě a za vzájemnou šarvátku putovali oba na trestnou lavici. Litvínovský hráč se navrch za nesportovní chování poroučel do šatny. Samotný závěr zápasu poté patřil jednoznačně Litvínovu. V 59. minutě přetavil v gól Ryndošovu asistenci z mezikrůží Nosek - 3:5. To ještě nebylo ze strany hostů vše. Ještě před závěrečnou sirénou zavezl kotouč do obranné třetiny domácích Nekvinda, jehož přihrávky využil zleva najíždějící Stehlík a nad Barochovou lapačkou stanovil konečný stav střetnutí na 3:6.

Branky: 1. Janus (Gottfried), 38. Kloz, 50. Kučera (Jedlička) - 25. Salač (Vrtek), 35. Vrtek (Závada), 42. Diviš (Zíma), 44. Nosek (Kašták), 59. Nosek (Ryndoš), 60. Stehlík (Nekvinda).
Rozhodčí: Heller - Loskot, Biedermann. Vyloučení: 7:6, navíc Poživil (LIT) 10 min OT NESP. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.