Ú s t í n/L. - Základní část první ligy se pomalu ale jistě blíží do svého konce. Ve středu 15. ledna se Ústečtí Lvi vydají na výlet do nedaleké Kadaně. Slovan i jeho soupeř mají shodně čtyřiačtyřicet bodů. Díky lepšímu skóre jsou žlutomodří na 10. místě, sportovnímu klubu patří jedenáctá příčka. Který z klubů bude úspěšnější a získá další cenné body? O tom se můžete přesvědčit od 17:30 hodin na zimním stadionu v Kadani.

Krušnohorci v letošní sezóně

Žlutočerní mají na svém kontě jedenáct výher v základní hrací době. Jedenkrát se jim podařilo udolat soupeře v prodloužení a jedenkrát rozhodly o výhře samostatné nájezdy. Devatenáctkrát prohráli v základní hrací době a sedmkrát podlehli po penaltách. Nejvyšší výhru zaznamenali hráči sportovního klubu proti Mostu, který porazili vysoko 5:1. Naopak nejméně se Krušnohorcům dařilo v duelech proti Havlíčkovu Brodu, kterému podlehli 3:7 a proti Českým Budějovicím, kde propadli poměrem 2:6. Od poloviny listopadu do vánoc měli černožlutí smolnou zápasovou šňůru. Prohráli dvanáct duelů v řadě. Po vánoční pauze se Kadani daří. Ze čtyř odehraných utkání třikrát zvítězili.

Kádr žlutočerných

Nejproduktivnějším hráčem Severočechů je Jiří Charousek, který nasbíral sedmadvacet bodů (14+13). Druhým nejlepším je Roman Chlouba, jenž má na svém kontě čtyřiadvacet bodů (13+11). Třetí příčka patří dvojici hráčů Karlu Tonovi (5+10) a Jaroslavu Kůsovi (4+11), kteří mají shodně po patnácti bodech.

Mezi obránci v produktivitě vyniká Martin Mazanec, který získal celkem jedenáct bodů (4+7). Pomyslná stříbrná příčka náleží Martinu Szakalovi, jenž zatím získal šest bodů (1+5). O bronzovou pozici se dělí dvojice zadáků Jakub Trefný (1+4) a Jakub Stehlík (3+2), kteří si připsali pět bodů.

Nejvytíženějším gólmanem černožlutých je Matúš Kostúr, který odchytal devatenáct duelů. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 94, 92% a průměrně obdrží 2,11 gólů za zápas. Jeho kolega Jan Strmeň hájil klec v šestnácti utkáních. Jeho procento úspěšnosti je 91,43 a do klece mu spadne průměrně 3,34 gólů.

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se soupeři utkali celkem třikrát. V prvním vzájemném klání byla úspěšnější Kadaň, která v rámci prvního kola porazila Ústecké Lvy poměrem 3:2. Skóre zápasu otevřel Chlouba a Roubík v první části ještě vyrovnal. Poté přidal další zásah Charousek a Přeučil o minutu později na tuto akci odpověděl. Osm minut před koncem se znovu prosadil Charousek. Na tuto branku již Slovan nezareagoval a podlehl Kadani. Druhý zápas se hrál na ledě Kadaně. Zápas zahájili lépe žlutočerní, kteří se díky Gajovskému dostali do vedení. Druhá část se naopak povedla žlutomodrým, kteří si díky dvěma gólům Roubíka strhli vedení na svou stranu. Ve třetí třetině se nejprve za Kadaň prosadil Hromas a poté Ton. Ústecký Boháč ještě pět minut před sirénou vyrovnal, ale v poslední minutě rozhodl o výhře domácích Charousek. Ústí tak podlehlo 3:4. Třetí zápas se oproti dvěma předchozím velmi lišil. Šelmy nadělily Krušnohorcům tři branky. Paradoxem je, že všechny tři branky padly v záveru utkání. Nejprve se v 51. minutě trefil Kloz. O pár vteřin později byl úspěšný Vávra. Třetí branku přidal v 54. minutě Vávra a Ústečtí Lvi zvítězili 3:0.

39. kolo z pohledu obou celků

• Salith Šumperk – HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3 pp (1:2, 0:0, 2:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 7. Brunec, 48. Půhoný (Plášek), 55. Haas (Sedlák, Holík), 63. Moskal (Tesařík, Staněk) – 4. Přeučil (Alinč, Grin), 11. Loskot (Alinč), 60. Loskot (Rod, Alinč). Rozhodčí: Blecha – Klein, Toman.
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý (Petrásek) – Sklenička, Grin, Brož, Černý, Smetana, Holomek, Vaněk – Přeučil, Alinč, Loskot – Pořický, Rod, Tůma – Vávra, Hanzl, Baránek – Kuchynka, Videlka, Dostálek.
  • SK Kadaň – HC Most 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 6. J. Novák (Chlouba), 23. Chlouba (Dobrovolný, Hammerbauer), 23. Trefný (Mainer, L.Novák) – 43. Písařík (TS), 49. Slavíček (Havelka).
    Sestava HC Most: Horák – Pavelka, Chaloupka, Čížek, Hora, Kasal, Havelka – Tauš (C), Smolka, Bojer – Zavřel, Vlček, Písařík – Nedrda (A), Slavíček, Sedláček – Palaščák, Szabo, Kafan.

Autor fotografie v Topu: Miroslav Rosendorf