Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Lvy čeká nálet znojemských Orlů
15.11.2010 | Michaela Seifertová

Lvy čeká nálet znojemských Orlů

Ú s t í n/L. - Výjimečně v pondělí čeká ústecký celek další souboj první hokejové ligy. Kvůli reprezentační pauze se bude dohrávat se znojemskými Orly osmnácté kolo druhé nejvyšší soutěže. Orli odehráli poslední zápas před deseti dny, zatímco Ústečtí měli pauzu čtyři dny. Bude mít zápasové tempo vliv na průběh utkání? To můžeme sledovat již v pondělí, 15. listopadu 2010, v ústecké Zlatopramen aréně od 18 hodin.

7-5-3-2 celková bilance 6-2-3-5
3. postavení v tabulce 10.
34 získané body 25
64:43 skóre 46:40
0 utkání bez vstřelené branky 0
1 utkání se shut-outem 2
0:5 (Benátky nad J.) nejvyšší výhra 4:1 (Písek)
2:4 (Hradec Králové) nejvyšší prohra 6:4 (Chomutov)
Marek Čurilla 15b (9+6) nejproduktivnější hráč Vladimír Říha a Radek Haman 10b (6+4); Aleš Staněk 10b (4+6)
Marek Čurilla; 9 nejlepší střelec Vladimír Říha a Radek Haman; 6
Robin Hanzl; 10 nejvíce asistencí Tomáš Hradecký, Lubomír Štach a Aleš Staněk; 6
Petr Kanko; 63 nejtrestanější hráč David Rangl; 22
Zdeněk Orct - 90,28%; Dušan Salfický (E) - 89,38% úspěšnost brankáře Luboš Horčička – 93,07%; Ondřej Kacetl - 85,71%
Zdeněk Orct - 2,87; Dušan Salfický (E) - 3,49 průměr inkas. branek Luboš Horčička – 2,10; Ondřej Kacetl – 5,00

Aktuální forma Orlů

Orli mají odehráno šestnáct zápasů, z nichž dva do počtu musí odehrát právě s ústeckým Slovanem a vrchlabským celkem. Z celkové bilance zápasů se mohou Znojemští chlubit šesti výhrami, ale na svém kontě mají i pět proher v základním hracím čase: a to dvakrát s Hradcem Králové a poté s Berounem, Havlíčkovým Brodem a Chomutovem. Ze statistik zápasů se dá vyzdvihnout i fakt, že Znojmo drží smůla ve třech posledních prohraných zápasech za sebou. Nutno však podotknout, že od posledního utkání s Hradcem Králové uplynulo něco málo přes týden a Orli se tak mohou cítit více odpočatí.

Opory znojemského celku

O první místo v tabulce produktivity týmu se dělí Vladimír Říha s Radkem Hamanem. Oba útočníci mají na kontě deset kanadských bodů za šest gólů a čtyři asistence. Na záda jim se stejným počtem bodů dýchá parťák Aleš Staněk, který však má opačnou bilanci – tedy čtyři branky a šest asistencí. Nejproduktivnějším bekem znojemského celku je Lubomír Štach za jeden gól a šest přihrávek. Oporu v brankovišti našli Orli u Luboše Horčičky, který si při svých 685 odchytaných minutách drží procentuální úspěšnost těsně nad třiadevadesáti procenty. V posledních zápasech však trenér Orlů pouští do brány i mladičkého Ondřeje Kacetla a na jeden zápas se v kleci Znojma objevil i třinecký brankář Peter Hamerlík.

Vzájemné zápasy

Ústecký celek se střetl se Znojmem v letošní sezóně pouze jednou a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto až v samostatných nájezdech, ve kterých se prosadil pouze Marek Čurilla a zajistil tak svému týmu dvoubodové vítězství. Loňská sezóna byla na vzájemné střetnutí poněkud štědřejší. K boji zvířat došlo hned čtyřikrát, přičemž se Slovanu podařilo vyhrát hned třikrát – dvakrát v základní hrací době a jednou v prodloužení. Za zmínku stojí poslední loňská výhra na ledě Znojma – Lvi nastříleli soupeři úctyhodných šest branek.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Holomek, od 21. Boháč - Čurilla, Alinč, Diviš - Janků, Pajič, Pazourek - Kloz, Mikulík, Ludvík - Kanko, R. Hanzl, Sklenička - od 41. Šedivý.

Orli Znojmo: Panec - Kolafa, Štach, David, Kania, Rangl, Pláněk, Lattner - Rachůnek, Haman, Havlík - Beroun, Hradecký, Podešva - Vrba, Česnek, Staněk.

 
 
Aktuálně na webu

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

Svými výkony chceme přilákat fanoušky, říká Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - Sbírku kanadských bodů by vyměnil za týmový úspěch. Daniel Vrdlovec se poctivě... Celý článek

Blokování střel patří k práci obránce, říká Martin Vágner

Ú s t í n/L. - Rozšířené statistiky se evidují ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích v České... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv