Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Máme za sebou úspěšnou sezónu, říká trenér juniorů Vít Borůvka
20.03.2015 | Jan Prošek
Autor fotografie: Michaela Odložilová

Máme za sebou úspěšnou sezónu, říká trenér juniorů Vít Borůvka

Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým prožil nesnadnou sezónu. Začínal pouze s jedním brankářem, v proběhu ročníku 2014-2015 se situace v brankovišti zlepšila. Jistotu postupu do skupiny o postup získal Slovan až v předposledním kole. Celou dlouhodobou i nadstavbovou část juniorů zhodnotil hlavní trenér Vít Borůvka.

Jaké byly cíle před sezónou?

Hlavním cílem bylo kvalitně trénovat, v utkáních podávat co nejlepší výkony a připravovat hráče na vstup do kategorie dospělých. Z hlediska postavení v tabulce jsme se chtěli po základní části, která končila už 21. 11. 2014, umístit do 4. místa, abychom ve zbytku sezóny hráli s kvalitnějšími týmy.

Po první části jste se umístili na druhém místě za Karlovými Vary „B“. Hodnotili jste to jako úspěch?

Pro nás byla základní část obtížná v tom, že jsme do utkání nastupovali pouze s jedním gólmanem. A protože soutěž byla hodně vyrovnaná, jistotu postupu do nadstavbové skupiny A jsme měli až po předposledním kole. Takže druhé místo považuji za úspěch.

Ve skupině o postup byl vaším největším soupeřem Písek. Jak se proti němu hrálo?

S Pískem byla všechna utkání herně vyrovnaná. Zisk bodů byl vždy podložen velkým úsilím i určitou dávkou sportovního štěstí.

Skupinu o postup se vám podařilo vyhrát, ale snadné to nebylo, že?

Ve skupině jsme měli 5 kvalitních soupeřů. Většina utkání končila těsnými výsledky. Prvního místa si velmi cením.

Jak hodně juniorce pomohli hráči, kteří postupně získávali zkušeností z první ligy?

Pomohli jednak dobrými výkony, ale také tím, že nás doplnili počtově a my jsme mohli hrát na tři kompletní pětky.

Jak byste zhodnotil čtvrtfinále proti Varům „B“?

Se soupeřem jsme hráli v základní a nadstavbové části celkem šestkrát (pětkrát jsme vyhráli v základní hrací době a jednou na samostatné nájezdy). Všechna utkání probíhala stejně: my jsme útočili a soupeř bránil s výborným gólmanem v brance. Takže jsme věděli, co nás ve čtvrtfinále čeká. Čtvrtfinálová utkání se odehrála ve stejném duchu, navíc soupeř dokázal tvrdě trestat naše chyby. A v rozhodujícím třetím utkání byl gólman soupeře prostě vynikající. Jako hlavní příčinu našeho vyřazení vidím neproměňování gólových příležitostí.

Lze hodnotit sezónu jako úspěšnou?

Vzhledem k cílům, které jsme si vytyčili, považuji sezónu za úspěšnou. Odehráli jsme řadu parádních utkání, postoupili jsme do skupiny o postup a tu vyhráli. Někteří junioři se dostali do sestavy našeho A-týmu, někteří si zahráli nižší soutěž dospělých v Děčíně a Bílině. Dvě prohraná utkání v play-off nám určitě sezónu neznehodnotila.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv