Ú s t í n/L. - Po delší době se do sestavy vrátil zkušený obránce Martin Vágner. Nastoupil do zápasu proti Přerovu, který dokázal až v samotném závěru zápasu vyrovnat na 1:1. Ústečtí hokejisté znovu doplatili na samostatné nájezdy, které týmu v letošní sezóně nevycházejí.

Delší dobu jste byl mimo sestavu, co vám bylo?
Měl jsem problémy s předloktím. Léčení se prodloužilo o něco déle, než jsem očekával. Ještě to není úplně stoprocentní, ale už jsem ve stavu, kdy můžu hrát.

Během vaší nepřítomnosti nosil kapitánské „C“ Ladislav Gengel. Jak plnil roli kapitána?
Vždy, když jsem nehrál, tak Slovan dokázal svého soupeře porazit. Možná prohráváme kvůli tomu, že hraji já (smích). A teď vážně, roli kapitána zvládl výborně. On umí vyhecovat sebe i spoluhráče. Vůbec s tím neměl problém.

Jak hodnotíte utkání proti Přerovu?
Jedna velká škoda. Rychle jsme dali gól, dostali jsme se do vedení. Jednobrankový náskok jsme drželi až do závěru zápasu. Ve druhé třetině měl soupeř více ze hry než my, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Mrzí nás, že jsme celý zápas vedli, a pak jsme v poslední minutě dostali gól.

Slovan měl hodně šancí...
To je pravda, měli jsme mnoho příležitostí, abychom zápas vyhráli. V základní hrací době i v prodloužení jsme měli dost možností, ale nepodařilo se nám vstřelit druhý gól.

Zápas dospěl do nájezdů, které Slovanu vůbec nejdou...
To, že nám nájezdy nejdou, je jedna věc. Druhou věcí je fakt, že jsme měli rozhodnout v sedmdesáti minutách hry. Abych pravdu řekl, nemam ponětí, proč nám nájezdy nejdou. Na tréninku se jim věnujeme, všichni si je vyzkoušíme.

Jak jste se na zápas připravovali?
Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který hraje nepříjemný styl hry. Taktika byla, co nejrychleji puky dostávat z obranného pásma ven a snažit se hrát na protiútoky.

Co říkáte na výkon brankáře Dlouhého?
Jednoznačně nás podržel, i díky němu jsme dlouhou dobu pomýšleli na jednobrankovou výhru. Zneškodnil velké množství šancí soupeře. Dvě tři gólové situace dokázal vychytat.