Ústí nad Labem - Ve třetí třetině přišly jeho chvíle. Nejprve trefil tyčku. V čase 52:21 napřáhl na modré čáře a vyslal ránu, která doputovala až do branky. Miroslav Straka (s číslem 15) rozhodl o výhře svého týmu 2:1 v zápase proti Kladnu.

Už jste odehráli tři zápasy, dneska čtvrtý, jak je zatím hodnotíš?
V každém zápase nám chybí koncovka, dáváme málo branek. Máme hrozně malý důraz před bránou. Doufám, že naše výsledky půjdou ještě nahoru, a tak se nebudeme bát o výsledek v posledních minutách.

Dáváte málo branek, čím to? Kombinujete moc?
Občas kombinujeme až moc, hrozně málo střílíme a tlačíme se do brány. Je to opravdu problém.

Na trénincích se tomu asi věnujete, že?
Ano, ale ovšem nesmíme zapomínat na přechody do útočného pásma. Samozřejmě že nás trenér nutí střílet z mezikruží a ne z brankoviště.

Dneska jste první třetinu byli lepší, pak vás ale začalo Kladno přehrávat. Polevili jste za stavu 1:0?
První třetinu jsme je přehrávali, a pak jsme najednou začali polevovat. Dostali jsme z toho gól na 1:1. Pak jsme museli makat, abychom vyhráli. Kdybychom nepolevili v druhé třetině, tak to mohlo být úplně jinak.

Třetí třetina byla nesmírně vyrovnaná ....
To byla, protože každý toužil po vítězství. Štěstí se naklonilo na naši stranu.

Asi největším problémem byla častá vyloučení, mnohdy úplně zbytečně. To je škoda, ne?
Tak určitě, to byl problém. Kdybychom zbytečně nefaulovali, tak bychom se zbytečně nedostávali pod tlak. Zápas se mohl vyvíjet úplně jinak.

Mohl bys popsat svůj gól?
Nejprve jsem to zkoušel golfákama, ale ty mi moc dnes nešly. Zkusil jsem druhou variantu, střelu zápěstím, a ta mi sedla. Díky dobrému clonění Honzy Chovance doputoval puk až do branky.

Jak se ti dneska hrálo? Střel jsi měl celkem dost…
Hrálo se mi dobře až na pár chvilek, kdy jsme se bál, aby nám nevstřelili gól. Střel jsem možná měl dost, ale hrozně málo puků skončilo v brance. Jen jeden. Doufám, že to bude v sezoně lepší nebo už teď v dalších přípravných zápasech.

Další domácí zápas hrajete proti Chomutovu, co od toho očekáváš?
Ano, další zápas máme proti Chomutovu. Je to extraligový tým, takže ten tým není tak lehký. Vyhraje ten, kdo do toho dá větší bojovnost a větší srdce.

Může být výhodou domácí prostředí?
Je možné, že to bude hrát v náš prospěch. Oni tam trénují na tréninkové hale, kde mají menší kluziště, ale to je jen spekulace. Mohou se přizpůsobit rychle, a tak to bude hodně vyrovnané.