Bílina - K prvnímu přípravnému duelu odcestovali mladší dorostenci ústeckého Slovanu do nedaleké Bíliny, kde v úterý 12. 8. 2014 změřili síly s Chomutovem. Zápas zvládli lépe Piráti, kteří se po šedesáti minutách radovali z vítězství 13:1.

12. 8. 2014, 15:15 hod., přípravné utkání mladšího dorostu

MDO Piráti Chomutov - MDO HC Slovan Ústí nad Labem 13:1 (5:0, 4:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 11. Chlán (Hnídek), 13. Bukač (Svoboda), 18. Svoboda (Koblížek), 19. Koblížek (Lauko, Svoboda), 19. Hejduk (Černý), 29. Koblížek (Bukač, Svoboda), 36. Černý (Breczko), 38. Bukač, 38. Hnídek (Chlán), 44. Ouřada (Baier), 48. Svoboda (Lauko), 52. Jaroš (Baier), 53. Svoboda (Lauko) – 33. Čermák (Dörner). Rozhodčí: Barna – Šimánek, Majerčin. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 46. Střely na branku: 53:17 (19:7, 18:8, 16:2). Průběh utkání: 6:0, 6:1, 13:1.

Piráti Chomutov: Šedivý (31. Vecka) – Bukač, Seemann, D. Zeman, Buchtela, Jírovec, Jaroslav Starý, Jarý, Brejcha – Koblížek, Lauko, J. Svoboda – J. Veselý, Chlán, Hnídek – D. Černý, T. Hejduk, Breczko – Jaroš, Baier, Ouřada. Trenér: Radek Šíp.

HC Slovan Ústí nad Labem: Lejčík (29. Paťha) – Štochl, E. Mareš, Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, Chmela – Tipán, Zich, M. Veselý - Zíka, T. Čermák, Dörner - Batryn, Herák, Harkabus. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili lépe hokejisté Chomutova, kteří v jedenácté minutě otevřeli skóre. Prosadil se Petr Chlán, ještě před přestávkou se trefili do černého Daniel Bukač, Jan Svoboda, Tomáš Koblížek, Tomáš Hejduk - 5:0.

Ve druhé části Piráti v kanonádě pokračovali, když v devětadvacáté minutě vyhnal Tomáš Koblížek z brankoviště Ondřeje Lejčíka. Mezi tyčemi Ústí nad Labem stanul Ondřej Paťha - 6:0. V jednatřicáté minutě vystřídal gólmany také chomutovský kouč Radek Šíp. Ondřeje Šedivého nahradil Daniel Vecka, jemuž čisté konto dlouho nevydrželo. Následující minut totiž Slovan zužitkoval nabídnutou přesilovou hru a snížil zásluhou Tomáše Čermáka - 6:1. Do druhé pauzy stihli domácí třikrát udeřit, když na rovněž nerozchytaného ústeckého hájce svatyně nalezli postupně recept David Černý, Daniel Bukač a Jan Hnídek - 9:1.

V závěrečném dějství si Piráti svůj výrazný náskok pohlídali, když do ústecké sítě přidali další čtyři góly. Skórovat se podařilo dvakrát Janu Svobodovi, po jedné přesné trefě zaznamenali Kryštof Ouřada a Jakub Jaroš - 13:1.

Nutno na závěr podotknout, že Chomutov nastoupil v přípravě již ke čtvrtému utkání, zatímco pro Slovan to byla letošní zápasová premiéra.

Ohlasy trenérů:

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Přípravný zápas, který nám posloužil k tomu, abychom vyzkoušeli další věci. Výsledek bych nějak nehodnotil, protože Ústí nad Labem bylo krátce na ledě. Každopádně jsem měl radost ze třinácti vstřelených gólů.“

Jiří Sochor (HC Slovan Ústí nad Labem): „Bylo to naše první utkání po čtyřech trénincích, hráče jsme proto nezatěžovali žádnými taktickými pokyny. Šlo o to, aby se dostali do zápasového tempa. Máme řadu mladých hráčů, kteří nemají zkušenosti s ligou, takže jsme narazili na silnějšího soupeře. Byl vidět výkonnostní rozdíl, ale kluci střetnutí odbojovali.“

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.