Ústí nad Labem – Tři vzájemná utkání a tři prohry. Taková je bilance bojů šumperských Draků s Ústeckými Lvy. Ani v jednom zápase se Šumperku nepodařilo najít recept na hráče Slovanu a vstřelit více branek než protivník. Ale jedno zlepšení je vidět hned na první pohled. Zatímco v prvních dvou duelech prohráli Draci vysokým rozdílem, v posledním boji předváděli vyrovnaný boj a ze severočeského města neodjížděli s debaklem.

„Na led Ústí jsme zajížděli s tím, že ústecké mužstvo je velkým favoritem, ale my se budeme soustředit na obranu. A myslím, že jsme dnes odehráli dobré utkání a že to utkání bylo vyrovnané až do konce, kdy se domácí mohli bát o výsledek,“ svěřil se s pocity po sobotním zápase hrající asistent Draků Roman Meluzín.

A že Šumperští nepřijížděli na sever Čech s dobrými pocity, je více než jasné. Ústí nad Labem nasázelo Drakům ve dvou utkáních šestnáct branek a navíc se hokejistům ze Šumperka ve venkovních zápasech příliš nedaří. „My se vždy na konkrétní venkovní zápasy připravujeme, ale prostě se jen připravujeme a nepřeneseme to do toho utkání. A pak se nám venku nedaří, tak jak bychom chtěli,“ odkrývá příčinu neúspěchu hráč s číslem třináct.

Salith Šumperk je týmem, který toho v první lize procestuje nejvíce. Do Ústí nad Labem jel tři sta kilometrů, a tak by rozlámanost Draků z autobusu mohla být výmluvou pro zaspání začátku utkání. To ale Meluzín popírá: „Na tohle se nemůžeme vymlouvat, jsme na to zvyklí. Jednoduše přijedeme dopředu a rozcvičíme se. To, že na nás domácí vlítnou, jsme čekali.“

A také se stalo. Ústečtí Lvi skórovali hned ve třetí minutě a další branku přidali ve druhé třetině, kdy jim byla nabídnuta přesilovka 5 na 3. Šumperští Draci tak mohli litovat šesti vyloučených. „Nedisciplinovanost je naše slabina. A ještě tady v Ústí, kde mají výborné přesilovky. A ještě ke všemu když jdeme v utkání do tří, to se pak snadno inkasuje, což se jen potvrdilo,“ odkryl možný zlomový okamžik duelu devětatřicetiletý útočník.

Začátek třetí třetiny však hostujícím Drakům nabídl skvělou příležitost k vyrovnání stavu skóre. Ústecký Čermák totiž fauloval šumperského Hlinku, a Draci tak měli pětiminutovou výhodu hráče v poli navíc. Po padesáti sekundách se mezi betony Faltera strefil Jakub Hulva a snížil náskok Ústí nad Labem na jedinou branku. „Vstřelený gól nás vzpružil. My jsme tam jeli snad třikrát sami na bránu, byly tam situace dva na jednoho, těch šancí tam bylo hodně,“ popsal aktivitu Draků na začátku třetí třetiny šumperský útočník s patnácti kanadskými body.

Ale bohužel pro Draky se již stav zápasu vyrovnat nepodařilo. Když se ke konci zápasu snažili Šumperští o hru bez brankáře, obránci Janu Tesaříkovi přeskočil puk a doputoval do nestřežené vlastní branky. „Mně osobně se tohle nikdy nestalo, ale nemůžeme mu to zazlívat. Občas se to prostě stává. Chtěli jsme to zkusit bez gólmana, ale branku jsme nedali. Špatné utkání jsme ale neodehráli. Bylo to vyrovnané utkání,“ shrnul třetí vzájemný zápas Lvů s Draky.

Před začátkem utkání proběhlo ve Zlatopramen Areně oficiální rozloučení s Pavlem Janků, který za Ústecké Lvy pět let bojoval. Za Draky se s legendární ústeckou desítkou rozloučil právě Roman Meluzín, dřívější spoluhráč Pavla Janků. „Sledoval jsem ho celou dobu, kdy hrál hokej. Pogratuloval jsem mu za celou kariéru a popřál jsem mu hodně štěstí do dalšího života,“ prozradil Meluzín.