Roudnice nad Labem - Ke druhému utkání proti celku blues Espoo nastoupil mladší dorost. Tentokrát proti Lvíčatům stáli hráči ročníku 1999. Žlutomodří se poučili z chyb, které dělali v prvním zápase proti Finům a předvedli dobrý výkon. S chutí si zastříleli a vyhráli 12:1. Nejvíce branek vstřelil Florián Osmani - čtyři. Petr Magasanik si připsal tři branky a pět asistencí.

14. 8. 2013, 16:10 hod.

Blues Espoo – HC Slovan Ústečtí Lvi 1:12 (0:4, 1:6, 0:2)

Branky a nahrávky:27. Muukkonen (Parkkonen) – 4. Osmani (Magasanik), 6. Magasanik (Štochl, Vandas), 9. Osmani (Magasanik), 12. Dörner (Veselý), 24. Osmani (Zich, Magasanik), 24. Magasanik, 31. Magasanik, 33. Vytejček, 37. Zich (Magasanik), 40. Osmani (Magasanik, Leitner), 45. Veselý (Vaněk), 58. Zich (Vandas). Rozhodčí:Vrzáček ševic. Vyloučení: 2:5 Využití: 0:1. Diváci:50. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:12. Střely: 27:53

HC Blues Espoo: Tapaninen, Jaakkola – Ahlberg, Aho, Annaniemi, Durrani, Walin, Felikson, Virkkunen, Kiiski, Kuivalainen, Kymäläinen, Lahtonen, Laine, Lampén, Manninen, Vuorenmaa, Muukkonen, Novio, Nykänen, Parkkonen, Rapeli, Regwan, Tarkka.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Holý K., Havlík Š. – Štochl, Vandas, Opočenský, Holý T., Štěpánek, Vytejček, Mareš – Osmani, Zich, Vico, Vaněk, Veselý, Dörner, Leitner, Tomáš, Spálenka – Magasanik.

Komentář k zápasu

Lvíčata začala velmi dobře, ve čtvrté minutě parádně přihrál Magasanik do míst, kde stál Florián Osmani, který velmi pohodlně skóroval. Necelé dvě minuty poté se v přesilové pět na tři prosadil Petr Magasanik. Běžela devátá minuta a Florián Osmani po pěkné kombinaci s Magasanikem vstřelil třetí branku Lvíčat. Sotva Ústí přečkalo oslabení, tak se v dvanácté minutě prosadil Sebastián Dörner. Po první třetině vedl tým trenérů Čalouna a Štěpánka 4:0. I druhá třetina přála pohledným akcím. Kotouč po ose Magasanik – Zich získal volný Florián Osmani a upravil stav na 5:0 pro svůj tým. Osmani tak vstřelil hattrick. Osm vteřin uplynulo ze hry a Petr Magasanik přepsal skóre na 6:0 pro Severočechy. Petteri Muukkonen snížil na rozdíl pěti branek. Krátce po polovině utkání Petr Magasanik dokonal hattrick. Ve 33. minutě se na modré čáře do puku opřel Patrik Vytejček. Jeho rána se vyhnula všem nástrahám a skončila v brance. Parádní branka ústeckého beka. Ústí bylo stále aktivní, Petr Magasanik odvedl pořádný kus práce v útočném pásmu a před prázdnou branku jako na zlatém podnose naservíroval puk Karlu Zichovi, který mnoho snadnějších branek v kariéře nevstřelil. Půl minuty před koncem třetiny vymyslel Magasanik s Leitnerem exkluzivní kombinaci, kterou zakončil Florián Osmani střelou mezi betony brankáře celku Blues Espoo. V poslední třetině se ještě z nepřehledné situace před brankou prosadil Marek Veselý. Poslední gól zápasu vstřelil Karel Zich. Ústí po gólech z krásných kombinací vyhrálo zcela zaslouženě 12:1.

Ohlasy trenéra:

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou. Do Roudnice jsme vzali tři obránce ze starších žáků, chtěli jsme je vyzkoušet. Někteří hráči jsou nemocní, takže momentálně nejsme kompletní. Zbývají nám dva přípravné zápasy, doufám, že se uzdraví."

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.