Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Petr Haluza: Hráli jsme dobře dozadu
13.01.2011 | Hana Veigendová

Petr Haluza: Hráli jsme dobře dozadu

Ú s t í n/L. - V rámci 36. kola narazili Ústečtí Lvi na momentálně dobře hrající Olomouc, která si v minulém zápase vyšlápla na Chomutov. A svou skvělou hru předvedli Olomoučtí i na ledě v Ústí nad Labem. V každé třetině rozsvítili červené světlo za ústeckou brankou a zaslouženě v městě na Labi vyhráli 3:0. Zásluhu na výhře má i Petr Haluza, který otevřel skóre zápasu.

Petře, ta první třetina byla celkem vyrovnaná, přesto se vám povedlo vstřelit první gól. Vzpomenete si, jak k celé té akci došlo?
Tak tam to bek parádně přihrál až na druhou modrou, kde mi to Radim perfektně sklepnul. Ústí tam právě ještě nebylo srovnaný, tak jsem tam vjel a střílel jsem nad lapačku. Byla to pěkná trefa.

Takže jste museli být se stavem po první třetině spokojení…
To určitě. Dnes nás tady moc nebylo. Musím říct, že se nám hraje takhle líp na ty tři pětky, že jsme byli víc v tempu. Takže určitě byla u nás po té první třetině spokojenost a hlídali jsme si to pak už celou dobu. A taky jsme hráli dobře dozadu dneska.

S jakou taktikou jste šli do té druhé třetiny?
Tak my jsme šli vůbec do celého zápasu s taktikou, s jakou hrajeme ty poslední zápasy. Že hrajeme dobře dozadu. Snažíme se nepropadat a využívat nějaké brejky.

Ve druhém dějství jste přečkali oslabení 5 na 3. To vám muselo hodně zvýšit sebevědomí…
Já myslím, že se ten zápas v tu dobu lámal. Kdybychom dostali gól, tak by to pro nás nebylo moc příznivý. A myslím, že jsme to oslabení dobře ubránili.

Vůbec jste v té druhé třetině Ústí přehrávali. Takže je vidět, že vám to poslední dobou šlape… v minulém zápase jste porazili Chomutov…
Je pravda, že se nám teď daří. Asi je to tím, že právě hrajeme teď na ty tři pětky, že jsme častěji v tempu. Jde nám to. Budu se opakovat, ale hrajeme teď zodpovědně dozadu, tak si myslím, že je to hlavně tím.

V závěru prostřední třetiny jste zvýšili na dva nula. Šli jste do toho posledního dějství už jenom s cílem bránit?
Určitě. Tam už jsme se snažili hlídat si ten výsledek. Abychom zbytečně nepropadali. A aby Ústí nemělo nějaké přečíslení dva na jednoho, protože tohle Slovan umí hrát a umí z toho dávat góly.

Mohl byste porovnat hru Ústí a Chomutova?
Oba dva jsou to velice silný mančafty, které mají letos určitě vyšší ambice. Mají spousty zkušených hráčů. Řekl bych, že jejich hra je velmi podobná.

Třetí branka v ústecké síti vás musela určitě uklidnit…
Já myslím, že jak to bylo tři nula od té páté minuty, tak už jsme věděli, že to nějak zvládnem. Jak říkám, opravdu jsme se snažili tu třetí třetinu hodně bránit. Zbytečně nepropadat a zbytečně se netlačit do útoku.

Musí vás těšit i to, že jste získali po Chomutovu skalp dalšího lídra soutěže…
Tak určitě nás to těší. Přeci jenom jsme do Ústí nepřijeli na výlet (smích), abychom tady prohráli. Takže jsme spokojení.

Čekali jste určitě, že bude Slovan takhle neškodný?
Tak neškodný… těžko říct, jestli byl úplně neškodný. Spíš si myslím, že jsme my hráli dobře a je jsme do nějakých vážnějších šancí nepouštěli.

V dalším kole vás čeká Jihlava. Takže to také určitě nebude jednoduchý zápas…
Uvidíme. Já si myslím, že teď už jsou všechny zápasy v této skupině hodně vyrovnaný. Že tady už asi není slabý soupeř.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv