Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Postoupí Ústečtí Lvi ve středu do finále? Chybí jim k tomu poslední krok!
20.03.2012 | Michaela Seifertová

Postoupí Ústečtí Lvi ve středu do finále? Chybí jim k tomu poslední krok!

Ústí nad Labem – Již po úvodním semifinálovém zápase bylo jasné, že se celá série vrátí po Jihlavě opět do Ústí nad Labem. Ale možná ani největší optimisté nečekali, že by se Ústečtí Lvi vraceli z Vysočiny se stavem 3:1 na zápasy. Ve středu tak bude mít Slovan možnost semifinálovou sérii ukončit a postoupit do finále. A to ještě na domácím ledě před svými fanoušky. Přijďte proto podpořit Lvy v jejich posledním krůčku ke vstupu do finále. Přijďte v případě jejich úspěchu oslavit vítězství nad sokem z Jihlavy. Důležité semifinálové utkání mezi Lvy a Ježky se uskuteční ve středu 21. března 2012 od 17,30 hodin ve Zlatopramen Areně.

Porovnání týmů v semifinále

středa 21. března
od 17,30 hodin
2-1-0-1
bilance zápasů
1-0-1-2
1-0-0-1
zápasy doma
0-0-1-1
1-1-0-0
zápasy venku
1-0-0-1
12:8
skóre
8:12
0
utkání bez vstřelené branky
1
1
utkání se shut-outem
0
3:0
nejvyšší výhra
4:2
2:4
nejvyšší prohra
0:3
Robin Hanzl (1+2),
Rok Pajič (1+2) a
Lukáš Handlovský (0+3);
3 b.
nejproduktivnější hráč
Rostislav Malena;
3 b. (2+1)
Martin Šagát,
Miroslav Třetina,
Daniel Boháč a
Václav Varaďa; 2
nejlepší střelec
Rostislav Malena; 2
Lukáš Handlovský; 3
nejvíce asistencí
Marek Indra; 2
Jan Klobouček; 29
nejtrestanější hráč
Rostislav Malena; 10
Zdeněk Orct - 70%
Vladislav Koutský - 95,77%
úspěšnost brankáře Filip Novotný - 92,75%
Zdeněk Orct - 9
Vladislav Koutský - 1,30
průměr inkas. branek Filip Novotný - 2,92
169 (12) střely na branku (góly) 123 (8)
3 průměr vstřelených branek na zápas 2
2 góly v přesilovkách 2
1 góly v oslabení 0

Něco málo úvodem

Semifinálové zápasy

 • Ústí nad Labem - Jihlava 2:4
 • Ústí nad Labem - Jihlava 4:2
 • Jihlava - Ústí nad Labem 2:3sn
 • Jihlava - Ústí nad Labem 0:3

Čtyři odehrané semifinálové zápasy má celek z Ústí nad Labem a Jihlavy za sebou a Ústečtí Lvi vedou v sérii 3:1 na zápasy. Cesta za úspěchem ale nebyla vůbec jednoduchá. Úvodní boj na svém ledě Slovan prohrál a dal tak Jihlavě v prvním okamžiku přičichnout k vítězství. Po úterním zápase jistě fanoušci padali do depresí, ale Ústečtí Lvi svou úvodní prohru hned druhý den odčinili a poslali Jihlavské domů za stavu 1:1 na zápasy s tím, že se na Vysočině pokusí strhnout semifinálové skóre na svou stranu. A to se jim povedlo. Sobotní zápas pro ně byl ale vskutku nervy drásající, protože pokud chtěli nad svým soupeřem uspět, musel to být hlavně ten první zápas, který urvou. Po šedesáti minutách sobotního duelu byl však boj vyrovnaný, a dokonce ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. Na scénu tak přišly samostatné nájezdy, které byly úspěšnější pro Slovan. A říká se, že nic mužstvu nedodá více sebevědomí než právě vítězství po samostatných nájezdech. Což se hned druhý den potvrdilo, Ústečtí Lvi nasázeli Jihlavě tři kousky a Vladislav Koutský si na svůj účet připsal čisté konto. Slovan je tak jediný krok od vstupu do bran finále, které se pokusí přivítat již tuto středu.

Tým Jihlavy v semifinále

Bodování Dukly v semifinále

 • Rostislav Malena: 3 b. (2+1)
 • Tomáš Čachotský,
  Daniel Hodek a
  Adam Zeman
  : 2 b. (1+1)
 • Marek Indra: 2 b. (0+2)

Dukla v semifinálové sérii nastřílela osm gólů, tj. v průměru dvě branky na utkání. Nejvíce se ve čtyřech zápasech blýskl čtyřiatřicetiletý obránce Rostislav Malena, který v celém play-off patří na čtvrté místo v kanadském bodování týmu, ale bodování obránců vede i tak. Do pěti nejúspěšnějších tak zasáhnou už jedině útočníci, kteří mají všichni po dvou kanadských bodech. Stejnou bilancí se mohou pochlubit spoluhráči v jedné lajně, Daniel Hodek a Adam Zeman, ale také Tomáš Čachotský, který ještě vloni s Hodkem nastupoval v jedné lajně. Ze čtveřice útočníků je jediný Marek Indra, který branku nevstřelil, ale na dvě nahrával.

Celou semifinálovou sérii, stejně jako Vladislav Koutský bez dvaceti úvodních minut v prvním zápase, odchytal dvacetiletý Filip Novotný, který si ze čtyř zápasů připsal na konto pouze jedno vítězství a jeho úspěšnost je tak něco málo pod třiadevadesát procent. Zajímavostí je také fakt, že má připsány čtyři trestné minuty.

Tým Ústeckých v semifinále

Bodování Slovanu v semifinále

 • Robin Hanzl a
  Rok Pajič
  : 3 b. (1+2)
 • Lukáš Handlovský: 3 b. (0+3)
 • Daniel Boháč, Martin Šagát, Miroslav Třetina a
  Václav Varaďa
  : 2 b. (2+0)
 • Lukáš Poživil a
  Jaroslav Roubík,
  : 2 b. (1+1)
 • Miloslav Čermák: 2 b. (0+2)

Ústí nad Labem vlastní jeden z nejrozšířenějších kádrů v první lize a hlásá pravidlo vyrovnaných pětek. Pak tedy jistě není překvapením, že zodpovědnost v týmu není na jednom hráči, ale prosazovat by se měla většina. Nejproduktivnějším článkem týmu v semifinále je bezesporu dvojice Lukáše Handlovského s Robinem Hanzlem, kteří oba mají po třech kanadských bodech. Doplňuje je šestadvacetiletý Rok Pajič, který v Jihlavě při samostatných nájezdech úžasně vykoupal gólmana Filipa Novotného. Ústečtí Lvi se mohou pyšnit i tím, že v týmu nemají pouze jednoho nejlepšího střelce, ale je jich hned čtveřice. V semifinále se dvěma brankami blýskl bývalý Jihlavák Miroslav Třetina, třicetiletý Daniel Boháč, sedmadvacetiletý rozený Slovák Martin Šagát a z Třince vypůjčený Václav Varaďa.

Historické okénko

Čtvrtfinále 2006/2007

 • Ústí nad Labem - Jihlava 3:2p
 • Ústí nad Labem - Jihlava 5:2
 • Jihlava - Ústí nad Labem 2:5
 • Jihlava - Ústí nad Labem 0:3

Pokud zabrousíme do historie, zjistíme, že se Ústí nad Labem již s Jihlavou v play-off setkalo. Bylo tomu v sezóně 2006/2007, kdy Jihlava již druhým rokem, po sestupu z extraligy, hrála první ligu a naopak Slovan další sezónu mezi nejvyšší elitu vstoupil. Tenkrát se oba týmy setkaly ve čtvrtfinále a Ústí nad Labem celek z Vysočiny přejelo. Pak už Ústecké v semifinále čekala Mladá Boleslav a následně Chomutov. Ústí nad Labem všechny tři mužstva přejelo a přímým postupem si na další sezónu zajistilo členství v extralize. Říká se, že se historie po čase opakuje. A tehdy se Ústečtí Lvi setkali s Jihlavou, Mladou Boleslaví a Chomutovem. A jak malinko napovídá souhrn událostí, je dost pravděpodobné, že Ústí stejné celky potká i letos ve své cestě za snem. Tehdy byl pochod ústecké šlechty úspěšný, ale jak tomu bude teď, si ještě musíme počkat. Na Slovan momentálně čeká poslední krok k úspěšnému ukončení semifinále...

Druhá semifinálová dvojice

Chomutov – Olomouc: Středa 21. března od 17,30 hodin
Stav série: Chomutov 3:1 Olomouc

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv