Ú s t í n/L. - Sedmý finálový zápas je velmi specifická věc. Hraje se o všechno, kdo prohraje, může svou chybu odčinit až v další sezóně. Za poslední tři sezony odehráli žlutomodří sedmý finálový mač hned dvakrát. Pokaždé u toho byl slovinský štírek Rok Pajič, který poskytl rozhovor.

Před celou sérii jste si myslel, že se bude hrát na sedm zápasů?
Já jsem nad tím nepřemýšlel, se spoluhráči jsme šli zápas od zápasu a došli jsme až k zápasu číslo sedm. Celou sérii to bylo vyrovnané, dnes ale musel jeden prohrát.

Jaké jsou vaše pocity po prohraném sedmém finálovém zápase?
Já už prohrál se Slovanem druhé finále v 7. zápase a nic příjemného to není. Je lepší vyhrát, ale aby jeden mohl vyhrát, musí někdo prohrát a bohužel jsme to byli my.

Úvodní třetina byla velmi opatrná, souhlasíte?
Chtěli jsme udělat co nejméně chyb, to samé Chomutov. Díky tomu to vypadalo tak, jak to vypadalo.

V první třetině jste měli jen dva vyloučené hráče, vzali jste si ponaučení z předchozích zápasů?
Úvod zápasu byl opatrný, proto nemohly vznikat fauly.

Ve třetí třetině jste byl vyloučen za souboj s protihráčem, jak se to odehrálo?
Měl jsem tam hůl, neříkám, že ne, ale na druhou stranu protihráč mi tu hůl přidržel. Mohli jsme jít ven oba. Já za faul hokejkou, on za držení hole. Já hokejku nemohl vyndat.

Prodloužení jste sehráli lépe, přesto Ústí prohrálo, čím to?
Dostali jsme gól a to rozhodlo. Měli jsme nějaké šance, jenomže ty jsme neproměnili a soupeř nás potrestal.

Co se vám honilo hlavou v momentu, kdy Chomutov vstřelil branku?
Už jsme několik prodloužení odehráli, jeden tým v nich skóroval a přišel další zápas. Nyní to bylo jiné, přišel gól a byl konec sezóny. Nejprve jsem tomu moc nevěřil, ale po několika sekundách to člověku dochází. Je konec, už to nemůžeme vrátit.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.