Ústecké hokejisty čeká další venkovní zápas. Ve středu 4. října nastoupí od 18 hodin proti Havířovu. Slovanu patří dvanáctá pozice a s umístěním není spokojený. V Havířově se pokusí získat druhé tříbodové vítězství v sezóně. Zápas můžete sledovat v textové podobně na onlajnech, za poplatek pak videopřenos na serveru tvcom.cz

1

Havířov odehrál osm zápasů. Pět z nich prohrál a tři vyhrál. Nestačil na Slavii 1:5, Benátky 4:5 po nájezdech, Prostějov 1:3, Vsetín 3:4 v prodloužení a Třebíč 2:4. Poslední dva zápasy tento tým prohrál. V šestém kole hrál na svém ledě proti Vsetínu. Zápas byl velmi dramatický, oba celky vedly, ale po základní hrací době rozhodnuto nebylo. Za stavu 3:3 dospěl zápas do prodloužení. V něm hned zkraje rozhodl hostující Markovič, který využil Frolovu přihrávku.

V zatím posledním utkání hrál Havířov v Třebíči. Klíčová byla první třetina, která se domácímu týmu povedla na výbornou. Horácká Slavia díky brankám Kalába, Vodného a Kuksa vedla 3:0. Havířov sice pak dokázal snížit na rozdíl jedné jediné branky, ale na konci druhé třetiny vrátil domácím dvougólové vedení Horký. Havířov tak podlehl svému soupeři 2:4.

Vzájemná střetnutí

V uplynulé sezóně se Ústí nad Labem s Havířovem utkalo celkem čtyřikrát. První vzájemný duel se hrál na severu Čech a Slovan jej vyhrál 3:1. Velký podíl na tom měl Jan Kloz, který vstřelil dva góly. Odveta se hrála v Havířově 9. listopadu. Domácí celek vstoupil do zápasu výborně, hned v první třetině zaznamenal tři branky, což výrazně ovlivnilo zápas. Ústí po nepovedeném výkonu prohrálo 1:5. Prohru Slovan svému soupeři oplatil ve třetím zápase, který žlutomodří vyhráli 5:2. Čtvrtý duel se hrál v rámci 48. kola v Havířově. O výhře Ústí rozhodl ve druhé sérii nájezdů Patrik Poulíček.

Statistické zajímavosti

Nejvytěžovanějším hráčem Havířova je Jiří Krisl. Nevynechal ani jeden zápas, odehrál všech osm. Celkem na ledě strávil 187 minut a 27 sekund. Průměrně během utkání odehraje 22 minut a 55 vteřin.

Nejvyšší úspěšnost střelby má z hráčů, kteří odehráli všechny zápasy, Jan Hudeček. Na branku soupeřů vyslal celkem dvaadvacet pokusů. Síť za brankářem rozvlnil celkem čtyřikrát. Jeho úspěšnost je 18,18 %

Dva hráči Havířova mají maximální úspěšnost na vhazování. Daniel Kurovský (2 zápasy, 1/1) a Jiří Fronk (5 zápasů, 2/2). Úspěšnost nad šedesát procent mají další dva hráči. Petr Kanko (8 zápasů, 37/24 – 64,86 %) a Jan Hudeček (8 zápasů, 148/95 – 64,19 %).

HC Slovan Ústí nad Labem

Nejlepší střelbu má Jiří Severa. Odehrál osm zápasů, třikrát vystřelil na branku, z toho vstřelil dva góly. Úspěšnost střelby má 66,67 %. Druhým v pořadí je Daniel Vrdlovec, který zaznamenal 11 ran na branku a dal tři góly (27,27 %).

Ústeckým hráčem, který nejčastěji chodí na vhazování, je Jaroslav Roubík. Během sedmi zápasů jich absolvoval celkem 180, z toho 113 vyhrál. Úspěšnost má tak 62,78 %.

Daniel Vrdlovec zaznamenal v dlouhodobé části tři branky. Ani jednu však nevstřelil při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Dvakrát skóroval při přesilovce, jednou při oslabení.

8. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – AZ Residomo Havířov 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 8. Kaláb (Dolníček, Horký), 12. Vodný (D. Mikyska, T. Havránek), 15. Kusko (R. Zohorna, T. Havránek), 40. Horký (Kaláb, Dolníček) – 19. Drtil (P. Beránek, Postnikov), 31. Krisl (Sikora).
    Sestava AZ Residomo Havířov: Dolejš – Krisl, R. Havel, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – Kanko, Matai, Sikora – Pořízek, Hudeček, M. Kalus – P. Beránek, Maruna, Gřeš – Kotala, Cihlář, L. Bednář..
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Slavia Praha 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 54. Melka (Roubík, Husák) – 43. Šafránek (M. Kadlec, Šagát), 52. Kubica (J. Drtina, Šagát).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička (Volke) – Husák, Bernad, Vl. Brož, Macek, Vaněk, M. Zdvořáček – Melka, Roubík "A", Smolka – D. Merta, Vrdlovec "C", Severa – Gengel "A", Dufek, P. Kousal – Mical, L. Volf, Markulinec..