Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Slovan povede Čaloun s Machuldou
20.03.2018 | Jan Prošek

Slovan povede Čaloun s Machuldou

Ústí n. L. - Jedna z důležitých otázek ústeckého hokeje je vyřešená. Hokejový Slovan zná od pondělí novou trenérskou dvojici, která povede klub v příští sezóně.

Vedení ústeckého hokeje mělo zasedání, na němž se kromě jiného volila trenérská dvojice, která povede Slovan do přípravy na nadcházející prvoligovou sezónu. V průběhu minulého ročníku na vlastní žádost u hlavního týmu skončil Miroslav Mach, kterého nahradil Vladimír Machulda, jenž současně trénoval také mladší dorost. Třetím koučem se tehdy stal Vladimír Evan.

V současné chvíli je jasno o složení trenérského dua. Vladimíra Machuldu, který s mužstvem strávil závěr sezóny 2017/2018, doplní Jan Čaloun. Ten po dvaceti letech v profesionálním hokeji ukončil v roce 2010 aktivní kariéru a začal se věnovat trénování mládeže. Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří postup s mladším dorostem do nejvyšší soutěže na jaře roku 2013. „Trénovat hlavní tým Slovanu je pro nás s Vladimírem Machuldou velká výzva,“ nechal se slyšet olympijský vítěz z Nagana.

„Je velmi brzo na to, abych řekl, jaká přesně bude koncepce. Nebudu trénovat jen „A“ tým, ale dál zůstanu u mládeže. Vidím propojení mezi mládežnickým a seniorským hokejem. Chtěli bychom zapojovat naše odchovance do hlavního týmu. Důležité ale bude, aby ti hráči měli odpovídající výkonnost. Někteří z mladých hráčů dostanou prostor v přípravných zápasech,“ odtajnil možnost zapojení nadějných odchovanců.

Spojení Jan Čaloun a Vladimír Machulda není nové, v tomto složení například vedli v uplynulé sezóně mladší dorost Slovanu v nejvyšší soutěži. „My se známe hodně dobře. V Litvínově jsme spolu hráli federální ligu, ve Finsku jsme nastupovali proti sobě. Jsem rád, že s nim mohu spolupracovat u hlavního týmu. V zahraničí jsme získali poznatky, které bychom chtěli společně zabudovat do našeho seniorského mužstva,“ dodává odhodlaně.

Podle slov Čalouna se oba trenéři shodují v tom, co budou od svých svěřenců vyžadovat. Disciplinovanost, profesionální přístup. Důležitá bude dobrá parta v kabině. „Chceme, aby za Ústí nad Labem hráli hokejisté, kteří udělají maximum pro dobrý výsledek. Myslím si, že budeme více trénovat.

V nadcházející době má nová trenérská dvojice nesnadný úkol. „Sejdeme se s vedením klubu a sdělíme si, o které hráče z těch, co tu minulou sezóna hráli, máme zájem. Nyní jsem byl jmenovaný jako trenér, o složení kádru je ještě předčasné hovořit, nicméně řeknu tři hráče, které bychom tu chtěli určitě udržet - Jaroslav Roubík, Martin Vágner a Antonín Melka."

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv