Ústí nad Labem - Hokejisté Slovanu se po dvou zápasech během víkendu vracejí domů, kde se utkají v rámci 15. kola WSM Ligy s Třebíčí. Rozdíl mezi oběma týmy je jen jeden bod, ovšem Ústí je osmé a Horácká Slavia dvanáctá. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

• Asistent trenéra:Jaroslav Barvíř

Třebíč z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Na domácím ledě dokázala porazit Frýdek-Místek 4:0, prosadili se čtyři odlišní střelci. Pak se Horácká Slavia představila ve Vsetíně. Valaši sice hned v šesté minutě vstřelili gól, ale poté už Jekela nepřekonali. Třebíč dokázala vstřelit tři branky, tu poslední při power-play.

Dvěma výhrám ale předcházely dvě porážky. Prostějovu vyšel úvod zápasu, v sedmé minutě navyšoval Rudovský na 2:0. Ještě před první sirénou sice Třebíč snížila, ale Jestřábi si náskok pohlídali a ve třetí třetině jej ještě navýšili. V Kadani Třebíč inkasovala dva góly ve druhé dvacetiminutovce, v té třetí pak dokázala vyrovnat, dvakrát se prosadil Diviš. Na domácí gól Hejcmana už ale hosté odpovědět nedokázali.

V zatím posledním zápase se Třebíč představila v Benátkách nad Jizerou. Po dvou třetinách platil nerozhodný stav 2:2. Během dvou minut pak Benátky vstřelily dva góly a vedly 4:2. V dramatickém závěru si domácí celek výhru pohlídal a přehrál svého soupeře 6:4. Během posledních dvou minut padly celkem čtyři góly.

Vzájemná střetnutí

V sezóně 2016-2017 se týmy Ústí a Třebíče střetly celkem čtyřikrát. Slovan vyhrál tři zápasy a jednou odešel jako poražený. Severočeši vyhráli první duel 4:1, tři branky zaznamenala tehdejší první formace ve složení Loskot, Vrdlovec a Kloz. Druhý mač byl o poznání dramatičtější, Slovan vyhrál v prodloužení, rozhodl Bernad. Třetí zápas se hrál v Ústí a domácí znovu vyhráli 4:1, Roubík získal dva kanadské body. V posledním zápase minulé sezóny se radovala Třebíč, která vyhrála těsně 3:2. V letošním ročníku zvládl Slovan první vzájemný duel na výbornou, vyhrál 6:3 a Daniel Vrdlovec zaznamenal hattrick.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Pavel Smolka bodoval v posledních třech zápasech (3+4); Jaroslav Roubík bodoval v posledních sedmi zápasech (6+6).

Ústeckými nejproduktivnějšími hráči v přesilovkách jsou Jaroslav Roubík a Daniel Vrdlovec, oba získali osm bodů.

Slovanu nejde střelba na bránu, průměrně za zápas vyšle 24,79 střel, což je třetí nejnižší číslo v lize. Naopak průměrně jde na ústeckého brankáře během zápasu nejvíce střel v soutěži - 38,79 střel.

Nejvytěžovanějším hráčem Třebíče je Lukáš Vágner, který průměrně odehraje 24 minut a 44 vteřin.

Z pravidelněji chodících hráčů na vhazování má nejvyšší úspěšnost Richard Diviš, který z 71 vyhrál 44. Úspěšnost má 61,97 %

Jan Wasserbauer hraje nejobětavěji z týmu, zablokoval 19 střel soupeře.

14. kolo z pohledu obou celků

• VHK Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 7:2 (0:0, 4:1, 3:1)
    Branky a nahrávky: 27. Teper (Březina), 32. Vítek (Šenkeřík, D. Krenželok), 34. Jonák (Šenkeřík), 38. Jonák (Kucharczyk), 56. Markovič (Frolo), 57. Ostrčil (Hruška, Pokorný), 57. Vávra (Březina) – 24. Roubík (Husák, Smolka), 47. Smolka (Melka, Roubík)
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem : Volke – Husák, Bernad, Macek, M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes, Mlčoch – Smolka, Roubík, Melka – P. Kousal, Vrdlovec, Severa – Dufek, L. Volf, Gengel – Markulinec, Navarra.
  • HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč 6:4 (2:1, 0:1, 4:2)
    Branky a nahrávky: 14. Kuťák (Bělohorský, Maier), 20. Hrníčko (Pyrochta, A. Dlouhý), 52. Wiencek (Bělohorský), 53. Pyrochta (Psota), 59. A. Dlouhý (Hrníčko, Pyrochta), 60. Pyrochta (Plutnar) – 9. Dolníček (Jan Wasserbauer, Erat), 24. Erat, 59. Nedbal (Erat), 60. L. Vágner (Erat, Jan Wasserbauer).
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Hort, Čejka, Spurný, Půža – Erat, Dolníček, Jan Wasserbauer – Horký, T. Havránek, R. Zohorna – Kristl, Kusko, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec.