Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Slovan stojí před branami extraligy
16.04.2011 | Michaela Seifertová

Slovan stojí před branami extraligy

Ú s t í n/L. - Šest zápasů. Tři boje na domácí půdě a tři boje na poli venkovním. Stejně tak shodný počet proher a shodný počet vítězství. Baráž o postup do extraligy je svým výsledkem vyrovnaná a dospěla do sedmého zápasu, ve kterém půjde úplně o všechno. Ačkoli i tentokrát je připraven textový přenos a Česká televize vysílá zápas v přímém přenosu, pojeďte podpořit svůj tým do Mladé Boleslavi a vytvořte v hledišti hostí domácí atmosféru. Lvi potřebují slyšet každý hlas, který je bude hnát za vítězstvím. Poslední krůček k postupu do extraligy bude vykročen v 18.10 hodin ve ŠKO-ENERGO aréně.

Ústí nad Labem odehrálo v Mladé Boleslavi tři utkání, z nichž ve dvou se radovalo z výhry nad soupeřem. S bilancí venkovních zápasů je tedy na tom více než dobře a díky vyrovnání série z nepříznivého stavu 1:3 tak může na led hostí zajet se zdravým sebevědomím. Pojďme si ve stručnosti shrnout venkovní zápasy Slovanu s Boleslaví.

1. ZÁPAS V BOLESLAVI

Zatímco Mladá Boleslav dohrávala poslední zápasy play-out, Ústečtí Lvi oddychovali po vyhraném finále a nabírali síly na očekávanou baráž. Na jedné straně vstupoval do baráže celek, plný euforie a radosti nad vyhraným finále v poměru 4:0 na zápasy, na straně druhé tým, který v posledním boji play-out dostal od Kladna naloženo 9:2. Dvě rozdílné psychiky, které se projevily hned v prvním utkání. Mladá Boleslav možná vyčkávala, s jakou taktikou, tempem a odhodláním přijede barážový soupeř. Ústí nad Labem nekompromisně naskočilo na led a díky své bojovnosti vyhrálo první mač 4:0.

Výsledek: Výhra pro Ústecké Lvy.

2. ZÁPAS V BOLESLAVI

Do druhého zápasu vbruslil zcela jiný středočeský tým. Mladá Boleslav vstřelila úvodní branku a pro tento den platilo: „Kdo vstřelí gól první, vyhrává.“ I když Ústečtí Lvi na branku domácích odpověděli hned po třech minutách, Mladá Boleslav odskočila na dvoubrankový rozdíl. S tím už si Slovan nedokázal poradit a svou brankou ve 48. minutě skóre pouze snížil. Z Mladé Boleslavi tak odjížděl s výsledkem 3:2 pro Mladou Boleslav.

Výsledek: Prohra pro Ústecké Lvy.

3. ZÁPAS V BOLESLAVI

Říká se, že do třetice všeho dobrého. A toto rčení platilo právě pro středeční souboj. Ústečtí Lvi se do města Škodovky vraceli potřetí a to za stavu 3:1 na zápasy pro extraligového barážistu. Ačkoli i tento zápas vstřelila první branku Boleslav, byl to jediný zásah, který Pavel Francouz za svá záda pustil. Lvi se ve druhé třetině vzpamatovali, zabrali a díky třem brankám odskočili na skóre 1:3. Čtvrtou a poslední branku zápasu vstřelil Slovan minutu a půl před koncem a pojistil si tak druhou výhru v sérii.

Výsledek: Výhra pro Ústecké Lvy.

Shrnutí: Ze tří venkovních utkání dokázali Ústečtí Lvi vyhrát dva boje, z nichž právě ten druhý musel být pro ústecký celek obzvlášť těžký. Opět ale ukázali svou lví bojovnost, sílu a dravost a kůži za žádnou cenu Boleslavi neprodali.

CO OČEKÁVAT OD SEDMÉHO UTKÁNÍ?

Poslední zápas sezóny o postup do extraligy či setrvání v první lize jistě nabídne velmi zajímavé a napínavé drama. Půjde v něm o vše. A není radno si tipovat, kdo by měl v posledním zápase vstřelit úvodní branku. Má to být Mladá Boleslav, která tak svými góly vybičuje Slovan k ještě lepším výkonům anebo to mají být Ústečtí Lvi, co budou držet co nejdéle bezbrankový stav, aby svého soupeře znervóznili? Emoce a napětí bude cítit ze všech stran a hráči tak možná svým fanouškům okoření utkání o bitky, ve kterých někteří aktéři neudrží své nervy na uzdě. Ať už bude průběh jakýkoli, všichni doufáme, že v baráži se tentokrát budou radovat právě žlutomodré barvy.

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv