Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Snad se to podaří, doufá Handlovský
16.04.2011 | Michaela Seifertová

Snad se to podaří, doufá Handlovský

Ú s t í n/L. - V pátečním boji nastoupil Slovan k šestému barážovému zápasu a hned v několika ohledech se utkání zapsalo do paměti fanoušků a všech, kteří se o ústecký hokej zajímají. Ústečtí Lvi svou dravostí vyrovnali stav série z nepříznivého 1:3 na 3:3. V posledním domácím zápase stále probíhající sezóny se rozloučili s arénou a fanoušky výhrou nad Mladou Boleslaví a v neposlední řadě prolomili smolnou šňůru prohraných utkání. Vždyť od extraligové sezóny nevyhráli Lvi na domácím ledě s boleslavským týmem šestkrát. Tomu je ale konec.

Před pátečním duelem sehráli Lvi dvě utkání na domácím ledě, ale bohužel ani jednou neodcházeli do kabin jako vítězové. Na dvě porážky ale brzy zapomněli a do dalšího boje již vstoupili připraveni rvát se o postup do extraligy. „Určitě jsme byli nervózní, ale myslím, že je to takhle lepší, protože soupeře nepodceníme a půjdeme do toho nadoraz, jak se patří,“ prozradil pocity před utkáním Lukáš Handlovský.

Zatímco v prvních dvou domácích utkáních padla branka již v prvním dějství, tentokrát si diváci na gól museli počkat víc jak polovinu zápasu. „Naším cílem bylo co nejdéle udržet stav 0:0 a pak využít přesilovek. Ale bohužel jsme udělali nějaké chyby a gól jsme dostali. Naštěstí jsme na to dokázali odpovědět,“ potvrdil Lukáš bojovnost mužstva. Ačkoli v první polovině mače byli o něco aktivnější domácí, úvodní branku vstřelila Mladá Boleslav. Což je pro Slovan možná výhoda. „Zatím to vypadá, že když dostaneme první gól, tak pak vyhrajeme. Ale nemusí to být pravidlem,“ uvědomil si hráč s číslem dvaapadesát na zádech.

Žlutomodrý tým však dlouho s odpovědí neotálel. O tři minuty později se mohl radovat i kotel domácích a ke konci druhé třetiny již Lvi odskočili na rozdíl jedné branky. „Výbornou práci za brankou odvedl Honza Kloz, který mi to posunul. Na mě pak vystartoval Pabiška, myslím, a já jsem ho chtěl akorát obstřelit a trefil jsem tam boleslavského obránce, který si to do branky strefil sám,“ přičetl zásluhy svému bývalému týmu Handlovský a vyjádřil se i k vzájemným zápasům obou týmů, ve kterých během jedné sezóny působil: „Zpočátku pro mě ty zápasy byly vyhecovanější, ale teď už je beru jako normálního soupeře. V Mladé Boleslavi jsem působil, ale to už je minulost.“

Do třetího dějství vstupovali domácí se skórem 2:1, ale na svou disciplinovanost tak velký pozor nedávali. Zřejmým důkazem je deset vyloučení za celý zápas. Tedy dvacet minut z šedesáti v oslabení. „Měli jsme hodně vyloučených a musíme si na to dávat pozor, jelikož Boleslav je silná ve svých přesilovkách a my na to vždy doplatíme. Dnes jsme měli štěstí, že jsme těch gólů nedostali více. Hlavně nám zachytal výborně Pavel Francouz,“ odkryl slabiny a zároveň silné stránky svého týmu.

I když středočeský tým vyrovnal, na ústecký celek to nestačilo a díky vítězství Lvů se tak celá série vrací za stavu 3:3 do Mladé Boleslavi. „Určitě nám to vyrovnání série dodalo sebevědomí a do sedmého zápasu, který jsme si vybojovali, se nám i tak půjde. Ale musí to být to zdravé sebevědomí. Těžko povědět, zda je nevýhoda hrát venku, ale když se to sečte, tak doma jsme dvakrát prohráli, ale na jejich ledě dvakrát vyhráli. Doufám, že se to podaří i tentokrát,“ přeje si Lukáš Handlovský.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv