HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Tomáš Rod: Děkujeme lidem, že přišli a věřili
14.03.2013 | Eva Skokanová

Tomáš Rod: Děkujeme lidem, že přišli a věřili

Ú s t í n/L. - Po šedesáti minutách urputného boje definitivně skončil sen o postupu do baráže. Z Ústí si čtvrtý skalp odvezla Olomouc. Nejen o posledním utkání, ale o celém semifinále, pocitech, slabinách ale i fanoušcích se rozpovídal Tomáš Rod.

Ačkoli třetí kolo nedopadlo podle představ příznivců ústeckého hokeje, ani ve čtvrtém se hokejisté Slovanu nevzdávali. Utkání tak byla jedna velká hra nervů. „Vyždímali jsme ze sebe vše, co se dalo, ale nepřálo nám štěstí. Pocity po takovémhle zápase nejsou moc pěkné a jen těžko se o tom mluví. Chtěli jsme dnes vyhrát a zabojovat v pátém utkání v Olomouci. Bohužel se nám dnes nepodařilo vyhrát ani ten jeden zápas pro lidi,“ popsal poslední dojmy z posledního utkání čtyřiadvacetiletý Tomáš.

Utkání bylo hodně vyrovnané. První gól padl až v druhé třetině. Posledních dvacet minut tedy potvrdilo výsledek nejen zápasu ale také celé série. „Myslím si, že na konci druhé třetiny jsme hráli opravdu dobře. Měli jsme hodně šancí, tlačili jsme se na bránu. Převážně se hrálo v obranné třetině Olomouce. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme vyrovnat, případně výsledek otočit. Neměli jsme co ztratit. Doufám, že naše úsilí bylo na ledě vidět. Ale bohužel, i když jsme neustále doráželi na branku, nepodařilo se nám, gólově se prosadit. Řekl bych, že jsme byli tak nějak v křeči,“přiblížil poslední dvacetiminutovku mladá krev žlutomodrých.

Během semifinálové série se Ústeckým Lvům nepodařilo vybojovat ani jedno vítězství. „Olomoučtí bylo perfektně fyzicky připravení. V celé sérii byli lepší v souboji jeden na jednoho. Dobře si bránili střední pásmo a vůbec nás k sobě do pásma nepouštěli. Ale myslím, že hlavně výhry v oněch soubojích se projevily na celkovém obrazu hry,“ má jasno o silných stránkách soupeře útočník ze severu Čech.

V takových utkáních jako jsou ta semifinálová je nutné vyvarovat se chyb. Soupeř na chyby čeká a je připraven je po zásluze potrestat. Ne jinak tomu bylo i v případě střetu Ústí a Olomouce. „Během dvou vyloučení jsme dostali dvě branky. Tato nedisciplinovanost nás trápila celou sezónu. Proti takovému týmu, který má přesilovky tak dobré, jako Olomouc, je trestuhodné dopouštět se takových chyb, jako naskočit na led v šesti, obzvlášť v semifinále. Takže ačkoli jsme věděli, že je toto naše slabá stránka, dopouštěli jsme se faulů. Některé fauly řešily situace, kdy jsme například byli pod tlakem a soupeř by se tak mohl dostat do šance, některé však byli úplně zbytečné a ty se trestají,“ identifikoval Achillovu patu Tomáš.

Sezóna 2012/2013 se nachýlila ke konci. Ačkoli Lvi avizovali střed tabulky, okupovali čelo. „V základní části jsme hráli výš, než se předpokládalo. Měli jsme na to, umístit se takhle nahoře. Škoda jen, že jsme skončili až třetí. S odstupem času je vidět, že některé ty zbytečně ztracené body chybí. To už jsou však jen dohady, coby kdyby. Prostě skončili jsme třetí, což je skvělé,“ hodnotí sezónu pozitivně opora útočných řad.

Pevné jádro příznivců žlutomodrých podporovalo svůj tým, i když se zrovna nedaří. Fanoušci tak ke Slovanu neodmyslitelně patří A to ví i Tomáš Rod:„Musíme lidem poděkovat, že přišli a fandili nám. Také za to, že věřili, že s tou sérií ještě dokážeme něco udělat. I v Olomouci bylo mnoho našich fanoušků a byli slyšet, i když jsme prohrávali. Takže jim děkujeme, za projevenou důvěru, která jim snad vydrží i příští rok a budou nás dál podporovat. Hlavně tedy, ať na nás nezanevřou.

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv