Přípravné utkání: HC Slovan Ústí nad Labem - Lausitzer Füchse 3:1
Udělali jsme zatím jen první malinký krůček, říká Milan Buďa
15.02.2004 | Aleš Redaj

Udělali jsme zatím jen první malinký krůček, říká Milan Buďa

Ú s t í n./L. - Po pomalejším vstupu do sezóny se stala druhá formace Lvů vedená Petrem Lipinou s křídly Milanem Buďou a Michalem Dragounem obávanou zbraní Ústeckých. Bohužel však, po novém roce prodělal Milan Buďa vleklou nemoc a jeho absence znamenala pro tuto řadu herní útlum. Milan svůj návrat, jak se zdá, načasoval dokonale a tento útok znovu bude výrazně zaměstnávat obranné řady soupeřů.

„První dva zápasy po nemoci jsem neodehrál zrovna podle svých představ a ani dnes to zpočátku nebylo ono. Ta první branka co jsem dal mi pomohla a pak už, myslím, to bylo lepší. Navíc play-off není o jednotlivcích, ale o celém týmu,“ říká urostlý forward a připojuje názor na dnešní utkání. „Zápas to byl hrozně těžký, ale takové je prostě play-off. Chtěli jsme se vrátit k tomu hernímu stylu, který jsme předváděli po novém roce. Hrát ze zajištěné obrany a vyrážet k rychlým kontrům. Ještě to nebylo určitě ono, ale věřím, že jsme se snad dali dohromady, protože teď už si nemůžeme dovolit klopýtnout. Hlavně bylo důležité, že jsme po vyrovnání nezačali hrát ustrašeně, paradoxně nám to spíše pomohlo. Takových situací jako dnes už během sezóny bylo několik a tak jsme si řekli, že už to prostě horší být nemůže. Byli jsme trpěliví a nakonec to naštěstí dopadlo, tak jak to dopadlo,“ shrnul průběh zápasu jeden z jeho přímých aktérů a rozhodně dodal: „Zatím jsme udělali teprve první malý krůček, zítra se začíná zase od stavu 0:0 a my chceme určitě znovu vyhrát!“

Milan se vrátil i k nepříjemné situaci před koncem utkání, po které následovalo několik šarvátek přímo na ledové ploše. „Ten závěr, toho je škoda. Prostě se to bohužel stalo a my musíme jít dál. Snad to máme my hráči v hlavách srovnané a nebude to mít na další vývoj série vliv. To, že by jsme se teď začali na ledě mrzačit, nehrozí,“ věří šťastný střelec dvou branek.

Těsně před začátkem vyřazovacích bojů byl překvapivě odvolán trenér Jindřich Setikovský, na jehož místo nastoupil jeho asistent Vít Borůvka. „Na nějaké herní novinky už samozřejmě nebyl čas, mužstvo musí prostě dobře bránit střední pásmo a nepouštět soupeře do zakončení, což je herní styl většiny týmů hrajících play off, takže v tomto ohledu zůstává i naše příprava bez výraznějších změn“ dodává. Připojil i názor na nováčky v ústeckém týmu, děčínské Aleše Havlíka a Jaroslava Haška. „Oba dva jsou rozhodně výborní hráči a hodně moc nám v naší současné situaci pomohli. Věřím, že i v dalším průběhu vyřazovacích bojů budou podávat takové výkony jako dnes a pro tým budou i nadále přínosem,“ říká na závěr rozhovoru ústecký útočník.

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan v přípravě porazil i německého soupeře

Ú s t í n/L. - Po dvou letech došlo znovu na měření sil Slovanu a druholigového německého celku EHC... Celý článek

Lužické lišky míří do Ústí

Ú s t í n/L. - Tři zápasy a tři výhry. Ústečtí hokejisté jsou v přípravných zápasech na vítězné... Celý článek

Vstupu nového partnera do klubu se nebráníme, naopak…

Ústecký hokej, zdravý, leč skromný, hledá nejlépe nového majitele. Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv