zde.">
Ústí nad Labem – Poslední dva venkovní zápasy čekají na ústecký celek v prvoligové základní části. K tomu prvnímu utkání se Slovan chystá na dalekou Vysočinu, kde ho bude hostit čtvrtá Dukla Jihlava. Jihlavským se v posledních zápasech daří a navíc jim mohla zvednout sebevědomí tabulková konstelace a výhra nad druhým Chomutovem. Ale ani Slovan nezůstává pozadu, protože drží vítěznou šňůru osmi zápasů za sebou. Tvrdý boj o čest a body vypukne ve středu 15. února 2012 od 17,30 hodin. Pro fanoušky bude připraven i přímý přenos hokejového zápasu a to zde.

Martin Falter - 3,11
1572 (142) střely na branku (góly) 1807 (214)

• Chomutov - Jihlava 1:4

Již polovinu soutěže byly první čtyři příčky v tabulce jasně rozdány. Jihlava se držela na čtvrtém místě a na třetí Olomouc se bodově nemohla dotáhnout. Ale díky posledním výkonům jihlavského mužstva a naopak prohrám ostatních týmů má v konečné fázi základní části Jihlava stejný počet bodů jako Olomouc, tedy šestaosmdesát, a jistě teď bude chtít urvat co největší počet bodů. Jihlavský tým trápila před Vánoci a hlavně v novém roce herní krize, kdy Jihlavští prohráli za sebou šest zápasů a některé dost vysoko, například 0:8 s Havlíčkovým Brodem, 3:7 s Ústím nad Labem, 2:6 s Chomutovem či 1:6 s Hradcem Králové. Ale od února chytila Dukla nový dech a drží si na kontě sérii čtyř vyhraných zápasů.

Opory jihlavského týmu

Duo Hodek-Čachotský patří již pár let ke stálým oporám týmu a hlavně k jeho neproduktivnějším hráčům. Daniel Hodek nasbíral ve 46 zápasech úctyhodných 50 kanadských bodů a v prvoligové tabulce produktivity tak drží celkové páté místo. Jeho o osm let mladší kolega, Tomáš Čachotský, má na svém kontě bodů sedmatřicet. Michal Jeslínek, ex-chomutovský hráč, vlastní o sedm kanadských bodů méně. Pětici nejproduktivnějších útočníků uzavírá Radek Hubáček s osmadvaceti kanadskými body a Aleš Padělek s body jednadvaceti.

Nejproduktivnějším obráncem týmu je osmadvacetiletý Tomáš Kolafa, který se svými 31 body drží bronzovou příčku v celkové produktivitě mužstva. Osmnáct kanadských bodů vlastní jihlavský kapitán Tomáš Ficenc a trojici nejlepších obránců týmu uzavírá Jiří Dobrovolný s body dvanácti.

Jasnou jedničkou, a to nejen číslem na svých zádech, je dvacetiletý Filip Novotný, který odchytal 30 mistrovských zápasů, téměř sedmnáct set minut a na své konto si připsal i tři čistá konta. Adekvátní náhradou mu je o čtyři roky starší Dominik Halmoši, jenž odchytal o sedm zápasů méně, ale za to si připsal pět čistých kont a dokonce jednu asistenci.

• Asistent: Patrik Augusta

Tři vzájemné zápasy a tři vyhraná utkání. Takovou bilancí se mohou pyšnit Ústečtí Lvi proti Jihlavě. Na domácím ledě porazilo Ústí nad Labem Jihlavu vysoce 6:1 a 7:3, na ledě venkovním již celek z Vysočiny s debaklem neodešel, ale přesto si Slovan odnesl tři body za těsnou výhru 2:0 a prémii v podobě čistého konta. Na jihlavském ledě Slovan rozhodl již v první třetině, kdy domácím nasázel dvě branky a ti již nebyli schopni s tím do konce zápasu cokoli udělat.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulých vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Dukla Jihlava 6:1 (08. 10. 2011),
HC Dukla Jihlava – HC Slovan Ústečtí Lvi 0:2 (16. 11. 2011),
HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Dukla Jihlava 7:3 (04. 01. 2012).

Poslední utkání obou celků

• Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 1:4 ( 0:1, 1:2, 0:1)
    Branky a nahrávky: 26. Endál (Kraft) - 5. Ficenc (Hodek, Hubáček), 22. Hubáček (Čachotský, Kolafa), 27. Jeslínek (Domin), 59. Dobrovolný.
    Sestava HC Dukla Jihlava: Novotný - Petráček, Dobrovolný, Jaroš, Hubáček, Bezděk, Pěška, Polcar, Ficenc, Maliník, Krupka, Kolafa, Vysloužil, Domin, Grundmanis, Čachotský, Jeslínek, Padělek, Malena, Hodek.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Berounští Medvědi 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 2. Handlovský (Hanzl), 46. Hořava (Lev, Handlovský), 59. Růžička (Rod, Hořava) - 32. Rubeš.
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, do 5. Gureň, Dan Růžička, K. Černý - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Daniel Boháč, Rod - Lev, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, S. Treille.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.