Ú s t í n/L. - Po devítigólové náloži Mostu se Slovan chystá na dalšího soupeře. Do ústecké Zlatopramen Areny totiž přijíždí sedmý tým prvoligové tabulky – Hradec Králové. Utkání dvacátého kola startuje v sobotu 5. listopadu v tradičních 17:30 hod. Natáhnou žlutomodří vítěznou šňůru již na sedm zápasů?

Aktuální forma Hradce Králové

Loňští čtvrtfinalisté by se pravděpodobně chtěli pohybovat v tabulce výše. V průběžném zúčtování prvoligové soutěže jim aktuálně patří sedmá příčka, přičemž nebodovali už tři zápasy v řadě. Navíc nyní zajíždí do Ústí nad Labem, které si zatím vede suverénně. „Nesmíme do Ústí přijet ustrašení. Pokud bychom bojovali, drali se do šancí a dobře bruslili, existuje možnost odvézt si nějaký bod,“ burcuje na klubovém webu útočník Východočechů Šimon Macháň.

Hokejisté Hradce Králové se představí na ústeckém ledě po domácím vystoupení proti Chomutovu. Přestože proti favoritovi zaznamenali sympatický výkon, na body to nestačilo. Východočeši se nejprve dostali do vedení, po dvou třetinách drželi remízový stav 2:2. Jenže v úvodu třetí třetiny poslal Chomutov do vedení kanonýr Hruška a v samém závěru pečetil vítězství Pirátů Endál.

Předtím těsně padli v Havlíčkově Brodě a v domácím prostředí odevzdali body Benátkám nad Jizerou.

Výsledky mají Východočeši jinak vyrovnané, zaskvěli se například v 8. kole v Mostě, když domácí deklasovali 7:1, v úvodu sezóny pak přestříleli Havlíčkův Brod 8:4.

Opory Hradce Králové

Útočným esem sobotního ústeckého soupeře je bezesporu zkušený forvard Patrik Moskal. S deseti brankami a jedenácti gólovými přihrávkami se drží v čele klubového bodování. Stejně tak produktivní je i ústecký odchovanec ve službách Hradce Králové Vít Budinský. Ten zatím přispěl do hradecké produktivity šestnácti body (8+8).

Tradiční postavou týmu je pak Martin Koudelka, který je ze svého působení v Ústí nad Labem známý i příznivcům Slovanu. Mezi opory se řadí i ostřílený harcovník Michal Tvrdík, který v minulosti prošel hned osmi extraligovými kluby.

V obraně se musí počítat s Ondřejem Poživilem, bratrem ústeckého Lukáše. Nejproduktivnějším bekem je pak Milan Karlíček (1+7).

Vzájemná střetnutí

Ústečtí Lvi se v posledních letech střetávali s Hradcem v play-off, v posledním vzájemném duelu v rámci 7. kola pak drtivě ovládli led. S Hradcem na jeho stadionu neměli žádné slitování, hotovo bylo za pár minut. V šesté minutě vedli už 3:0, nakonec zvítězili jasným rozdílem 7:2.

Zajímavostí bylo, že se do hradecké sítě trefilo sedm různých střelců: Zeman, Pajič, Sklenička, Kučný, Šagát, Kovář a Třetina.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulého vzájemného utkání naleznete zde.

Poslední utkání obou celků

• HC Most - HC Slovan Ústečtí Lvi 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: 4. Kovář (Alinč, Hampl), 7. Zeman, 14. Kovář (Poživil, Alinč), 14. Pazourek (Roubík, Šagát), 18. Rod (Handlovský, Lev), 27. Třetina (Gureň, Dan. Boháč), 34. Zeman (Roubík, Šagát), 48. Šagát (Pajič, Zeman), 51. Handlovský (Lev, Rod).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (41. Petrásek) - Poživil, Růžička, Klobouček, Zeman, Gureň, Pavlík, Sklenička, Suchý - Hampl, Alinč, Kovář - Pazourek, Šagát, Roubík - Třetina, Pajič, Boháč - Handlovský, Rod, Lev.
  • HC VCES Hradec Králové - Piráti Chomutov 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
    Branky a nahrávky: 5. Brož, 36. Berger (Kubica, Lesák) - 11. Sikora (Hafenrichter, Ondřej), 30. Sikora (Grof), 41. Hruška (Grof), 58. Endál (Hromas).
    HC VCES Hradec Králové: Čech - Karlíček, Chmelíř, Hendrich, Roupec, Lesák, Zdráhal, Čáp - Kadlec, Brož, V. Kubeš - Moskal, Koudelka, Budínský - Látal, Tvrdík, Berger - Kubica, Macháň, Valášek.