Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Ústí nad Labem bude mít k dispozici druhou ledovou plochu
26.04.2018 | Klub

Ústí nad Labem bude mít k dispozici druhou ledovou plochu

Ú s t í n/L. - Tolik potřebná a léta žádaná druhá ledová plocha v Ústí se pomalu stává skutečností! Do dvou a půl roku by měla vedle stávajícího zimního stadionu vyrůst nová ledová plocha. O její vybudování se postará společnost PADOK Investments, která do výstavby vloží 80 až 100 milionů korun. Finální stanovisko o poskytnutí práva stavby na městském pozemku padlo na středečním jednání ústeckého zastupitelstva, když pro návrh byla absolutní většina 30 zastupitelů. Pouze tři politici se zdrželi a nikdo nebyl proti. Jedná se tak o výbornou zprávu pro všechny milovníky bruslení i hokeje. Stávající zimní stadion je v současnosti přetížený nejen sportovními kluby, ale i kulturními akcemi, které se zde konají. Nová hala je tak více než potřeba.

Společnost PADOK Investments postavila a letos v lednu také otevřela nejmodernější tréninkový zimní stadion v Praze – Strašnicích. Projekt, který nese název ŠKODA ICERINK, se těší oblibě jak u hobby sportovců, tak i u profesionálů. Svou krasobruslařskou akademii zde provozuje známý krasobruslař Tomáš Verner. Pražský stadion se natolik líbil, že se investorům ze společnosti PADOK podařilo v nedávných dnech uzavřít memorandum o společném záměru se společností ŠKODA AUTO.

Jejich společným cílem je rozvoj konceptu nových zimních stadionů po celé České republice, a to právě pod názvem ŠKODA ICERINK. Ústecká hala bude vůbec prvním takovým projektem. Nové stadiony jsou financovány z části z firemních peněz a z části bankovním financováním prostřednictvím společnosti Raiffeisen Leasing ze skupiny Raiffeisen Bank.

„Poprvé jsme se setkali se zástupci firmy Padok v červnu loňského roku, tehdy ještě v rozestavěné aréně ŠKODA ICERINK. Po roční usilovné práci jsme velice rádi, že se tento záměr bude realizovat i v Ústí nad Labem. Nová hala bude velkou úlevou nejen pro sportovní kluby ledního hokeje a krasobruslení, ale i pro širokou veřejnost včetně ústeckých škol a školek, které budou mít možnost využít programu ŠKODA ICERINK. Tímto děkujeme všem zástupcům města, kteří na projektu pracovali a také zastupitelům, kteří tento projekt podpořili“, sdělil redakci jednatel klubu Vladimír Evan.

"Před 30ti lety usiloval o výstabu zimního stadiónu můj táta, nyní se stal sen skutečností. Pro mě osobně je to velký krok kupředu pro rozvoj mládeže", dodal současný trenér A týmu Jan Čaloun.

„V naší zemi se hodně mluví o výchově mládeže, ale zatím se toho reálně moc neděje. Náš záměr vznikl vlastně náhodou, když jsme jako nadšení hokejisté zjistili, jak velký nedostatek ledů je nejen v Praze, ale vlastně i po celé republice. Postupně se tak zrodil nápad vytvořit koncept nízkonákladového tréninkového stadionu, který nebude město nic stát a my se postaráme o jeho provoz. Letos si připomínáme dvacetileté výročí od historického úspěchu v Naganu. To byla chvíle, která spojila celý národ. Rádi bychom znovu přivedli širokou veřejnost a zejména pak děti zpět k bruslení, abychom se jednou zase podobného úspěchu mohli dočkat. Věřím, že i díky velmi přesvědčivému hlasování na ústeckém zastupitelstvu se projekt v Ústí podaří realizovat co nejdříve,“ říká Petr Novotný ze společnosti PADOK Investments.

Investoři mají ve svém konceptu k dispozici několik variant od nezastřešených kluzišť až po plnohodnotné stadiony. „Největší přidanou hodnotou je, že pro města a obce zde není prakticky žádný finanční náklad. Máme připravené jak vlastní financování výstavby, tak jsme si prakticky ověřili i provozování, ekonomické fungování, moderní úsporné technologie, ale i vlastní marketing. Zjednodušeně řečeno: stačí projevit vůli, najít vhodný pozemek a můžeme se pustit do práce,“ hovoří s nadšením Petr Novotný.

 
 
Aktuálně na webu

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

Svými výkony chceme přilákat fanoušky, říká Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - Sbírku kanadských bodů by vyměnil za týmový úspěch. Daniel Vrdlovec se poctivě... Celý článek

Blokování střel patří k práci obránce, říká Martin Vágner

Ú s t í n/L. - Rozšířené statistiky se evidují ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích v České... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv