Přípravné utkání: HC Slovan Ústí nad Labem - Lausitzer Füchse 3:1
Už nemáme co ztratit, ví Kopic
15.02.2009 | Redakce

Už nemáme co ztratit, ví Kopic

Ú s t í n. / L. - Benátecký tým ve velmi zdecimované sestavě držel s favoritem krok po celý zápas. Vedení hostů 2:0 smazali postupně Ondřej Hruška a v přesilové hře Miroslav Kopic, který dal jeden z nejhezčích gólů utkání. Bohužel pro Benátky to byl poslední gól v zápase a tak už nemohli odpovědět na vítězný gól, opět v přesilové hře, tentokrát z hole Robina Hanzla.

V utkání už od úvodního buly bylo poznat, že se hraje play-off, a že nikdo nebude mít kousíček ledu zadarmo. Nováček první ligy měl velkou touhu po vítězství a dlouho se s favoritem pral o vítězství. Napětí by se dalo krájet. „Nervy opravdu dneska hodně byly. Bohužel jsme prohráli, i když jsme hráli výborně. Nedali jsme góly, kdy jsme je měli dát, a tím jsme prohráli,“ je si vědom Miroslav Kopic. Tento hráč má zkušenosti s extraligou, ve které nastupuje za Liberecké Tygry. "Tak Benátky jsou farma Liberce, tak jsem tady a rád pomáhám, co nejvíc můžu," říká mladý dvacetiletý Kopic.

V přesilových hrách byli hráči z Benátek nejvíce nebezpeční. A že jich nebylo málo. Celkem bylo rozdáno hostujícímu celku sedm trestů po dvou minutách a navíc obránce Jan Klobouček si vysloužil deset minut za nesportovní chování při sporném gólu, když se prosmýkl mezi dvěma obránci v bílých dresech a zakončil do připravené lapačky na brankové čáře gólmana Jiřího Stejskala. Velkou zásluhu na tom, že byla využita jen jediná přesilová hra, měl brankář Dušan Salfický. Za jeho záda prošla střela z kruhu pro vhazování Miroslava Kopice, kdy mu lahodně naservíroval puk z rohu kluziště Rastislav Konečný. "Samozřejmě jsem za můj vyrovnávací gól moc rád. Pak jsme mohli dát ještě nějaký ten gól, šance a potřebný tlak jsme na to měli. Stačilo ty šance proměnit v góly a pak bychom určitě vyhráli.“

V další sérii čtvrtfinále můžou Benátky hrát poslední zápas sezóny. „Dáme do toho ale zbytek sil, abychom fanouškům ukázali, že umíme nad Ústím vyhrát a o vítězství se popereme. Pojedeme na maximum,“ varuje trenéra Miroslava Hořavu Kopic. „Bohužel máme málo zdravých hráčů, je to hodně těžké. Kondice nám ale nechybí a sebevědomí také ne. Už nemáme co ztratit. Rádi bychom se ještě vrátili do Ústí,“ pokračuje Kopic.

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan v přípravě porazil i německého soupeře

Ú s t í n/L. - Po dvou letech došlo znovu na měření sil Slovanu a druholigového německého celku EHC... Celý článek

Lužické lišky míří do Ústí

Ú s t í n/L. - Tři zápasy a tři výhry. Ústečtí hokejisté jsou v přípravných zápasech na vítězné... Celý článek

Vstupu nového partnera do klubu se nebráníme, naopak…

Ústecký hokej, zdravý, leč skromný, hledá nejlépe nového majitele. Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv