Jan Kovář. Střelec ústecké vítězné branky. ">
Ú s t í n/L. - Hockey town povstal. Standing ovation, téměř vyprodaná Zlatopramen Arena byla na nohou. Ústečtí Lvi si vynutili rozhodující sedmý zápas baráže, lví arénu pohltila elektrizující atmosféra. "Ani jsem to příliš nevnímal. Soustředil jsem se hlavně na závěr zápasu," říká Jan Kovář. Střelec ústecké vítězné branky.
Na konci celá hala vstala, všímal jste si toho?

Ani ne. Soustředil jsem se na závěr zápasu. Byl jsem docela nervózní. Potřebovali jsme vyhrát poslední buly, udržet vedení, dostat puk z pásma.

Mladou Boleslav jste přetlačili po druhé v řadě a vyrovnali stav série. Hru vám ale komplikovala častá vyloučení, bylo jich dost a dost...

Udělali jsme zbytečně moc faulů. Díky tomu se Boleslav vrátila do zápasu. Ale přežili jsme to, kluci, kteří chodí na oslabení, odvedli skvělou práci. Byly tam i takové zbytečné fauly, na to si musíme dávat pozor. Když se jich vyvarujeme, máme šanci.

Oslabení jste přečkali a pak přišla vaše tradiční 53. minuta, že?

Je už asi moje oblíbená. Napálil jsem to do branky, ani nevím, kudy to prošlo. Pak jsem viděl puk v síti a radoval se.

Do sestavy jste se vrátil po menší přestávce, co jste říkal na výkony vašich spoluhráčů?

Chyběl jsem v úvodních dvou domácích zápasech, měl jsem střevní potíže. Hráli jsme dobrý hokej. Rozhodně jsme se neměli za co stydět. Je to jen na nás, abychom sérii otočili. Těšil jsem se, až se vrátím na led. Chceme ten obrat dokonat a zatím se nám to daří. Zbývá ještě poslední zápas, musíme ho vyhrát.

Baráž se vrací do Mladé Boleslavi, kde jste už dvakrát dokázali vyhrát...

Je to otevřené. Je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku. Rozhodne pár gólů, cokoliv může rozhodnout. Ke šťastnějšímu týmu se to přikloní. Je těžké tvrdit, kdo je nyní v psychické výhodě. Nevíme, jaká je nálada v boleslavské šatně, zato víme, že se nevzdávají.

V poslední době hrajete na tři formace, vyhovuje vám to?

Začali jsme s tím už ten poslední zápas v Boleslavi. Dostali jsme se více do tempa, vyhovuje mi to. Vše je podpořené naším brankářem. Francik (Pavel Francouz) je výborný gólman a zaslouží si chytat extraligu. Předvádí skvělé výkony a toho si musí všimnout všichni extraligoví manažeři. Chytá výborně, má na to.

Boleslavští fanoušci budou mít asi v neděli dilema. Kromě sedmého zápasu baráže přijede do Boleslavi v rámci fotbalové Gambrinus ligy Sparta...

V Boleslavi nebylo moc lidí ani předtím. Netuším tedy, jestli přijdou na rozhodující zápas. Ale bylo by dobré, kdyby dorazili. Je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku. Naopak mám rád, když je na stadionu hodně lidí a fandí se. Je jedno, jestli domácím nebo hostům. K tomu věřím, že do Boleslavi přijede hodně ústeckých fanoušků.

Je tohle náhoda? Jan Kovář je hráč do záverečných minut. Proti Mladé Boleslavi udeřil vítěznou trefou na 3:2 v 53. minutě. A ne poprvé.

Všichni žlutomodří fanoušci ještě mají v paměti loňské prvoligové finále, kdy Kovář v dresu Chomutova poslal rozdílovou brankou na 3:2 sedm minut před koncem v sedmém finále Piráty do baráže. Naopak v letošní finálové sérii rozhodl zlomový třetí finálový duel na ledě Chomutova v ústecký prospěch, když zvyšoval na 3:2 v 53. minutě. A v neposlední řadě se prosadil i v pátek a vítěznou brankou proti Mladé Boleslavi prodloužil barážovou sérii. Opět gólem na 3:2. Stejně tak v 53. minutě. Co připraví na sedmé klání baráže na ledě Mladé Boleslavi?

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.