Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Zaostřeno na... Davida Ludvíka
15.11.2012 | Eva Skokanová

Zaostřeno na... Davida Ludvíka

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi v dalším nelehkém duelu zdolali Beroun. Z vyrovnaných 60 minut nakonec těžil Slovan. Na náročné utkání a restart po zranění se podíváme očima Davida Ludvíka.

Do dvaadvacátého kola zasáhli i uzdravení Tomáš Sýkora a David Ludvík. Co si o utkání, které skončilo za stavu 3:2 myslí právě David? „Bylo to takové ubojované vítězství. Chyběl nám pohyb. Chtěli jsme na Beroun víc vletět, dohrávat je, dostávat jejich obránce pod tlak a získávat nám puky. To se ale celý zápas moc nedařilo. Utkání rozhodlo to, že jsme vstřelili více branek než soupeř.

Každá mince má dvě strany. A ta i na posledním zápase Slovanu můžeme hledat světlé a stinné stránky. „Pozitivní dnes jsou ty tři vyhrané body. Z negativních bodů bych vypíchl pohyb, který rozhodně musíme zlepšit, stejně tak hru v obranném pásmu. Musíme na tom neustále pracovat,“ ukazuje realistický pohled David Ludvík.

Sužovalo ho zraněné tříslo. Po několika zápasové pauze dnes opět oblékl dres Ústeckých Lvů. „To zápasové manko bylo rozhodně znát. Nebylo to úplně OK,“ ví o mezerách jednatřicetiletý brněnský rodák.

David Ludvík a jeho formace doráželi na Beroun, seč jim síly stačily, přesto však puk za záda Kůdely nepadl. „Víckrát nám to tam skákalo a nebyli jsme schopní to tam dorazit. Já jsem gólmana, tuším, trefil do hlavy, Roubas zas v nějaké další šanci do břicha. Byla to škoda. Proti takovémuto mančaftu je potřeba dát dva, tři góly, a ten tým pak odpadne. To se nám nepodařilo, proto jsme se s nimi protrápili až do konce,“ ví o bolavém místě útočník ze severu Čech.

Po bitvě je každý generál. Ví, co by se dalo udělat jinak. „Takových situací, o kterých vím, že bych je mohl řešit jinak, je spousta. Výjimkou jsou chvíle, které končí gólem. Ale něco speciálního, co by mi vrtalo hlavou, tak není,“ přiznal David.

Dnes se do klece postavil mladý Michael Petrásek. Čelil střelám, které by rozhodily i velezkušené brankáře. Jak se s ním za zády cítila útočná síla Lvů? „Petras chytal výborně. Měl hodně skvostných zákroků. Držel nás nad vodou tím, že stav byl stále 0:0, když berounští šli do šance. Jejich brankář měl určitě dost dobrých zásahů, ale kdybych je měl porovnat, tak se mi Pety líbil víc,“ byl spokojený se strážcem klece žlutomodrý forvard.

Ve třetí třetině se David Ludvík na ledě už neukázal. „Trenéři to stáhli na tři pětky. Jelikož musím ještě dohánět kondičku, nemělo smysl, abych seděl na střídačce, tak jsem raději šel na kolo,“ objasnil svou absenci.

Jsem rád, že mi to tříslo vydrželo, že jsem to dohrál, a hlavně že můžu hrát dál.“ Přesně takový byl duel mezi Ústí nad Labem a Berounem pro čerstvě navrátivšího se Davida Ludvíka.

 
 
Aktuálně na webu

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

Svými výkony chceme přilákat fanoušky, říká Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - Sbírku kanadských bodů by vyměnil za týmový úspěch. Daniel Vrdlovec se poctivě... Celý článek

Blokování střel patří k práci obránce, říká Martin Vágner

Ú s t í n/L. - Rozšířené statistiky se evidují ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích v České... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv