so 14. 1. 2006
HC Kometa Brno
9:3 2:1, 1:1, 6:1

Branky a nahrávky: 2. Vincour (Grmela), 4. Vincour (Skočovský), 28. Grmela (Vincour, Vopálka), 44. Grmela (Vincour), 49. Vincour (Skočovský), 51. Grmela (Skočovský, Reschowský), 52. Vopálka (Skočovský, Grmela), 55. Grmela (Vopálka, Reschowský), 55. Reschowský (Vopálka, Skočovský) - 5. Rubeš (Hemiš), 23. Jarkovský (Karel), 60. Jarkovský (Karel, Husák). Rozhodčí: Palášek - Reich, Skopal. Vyloučení: 8:14 navíc Řídel, Hemiš 10 minut, Hanzl 5 minut a DKU (všichni UNL). Využití: 6:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 9:2, 9:3.

HC Kometa Brno: Čiliak - Reschowský, Skočovský, Kousalík, Vozdecký, Zitka, Korvas - Vopálka, Vincour, Grmela - Chládek, Krejčí, Kožár - Zima, Brzobohatý, Skácel - Vala

Ústecký Slovan s.r.o.: Halama - Šulc, Šimanovský, Prokš, Šimon, Kočí, Husák - Jarkovský, Karel, Místecký - Ivanov, Hanzl, Šrámek - Rubeš, Hemiš, Řídel

Domácí se v úvodu nejprve zastřelovali, když Krejčí s Vincourem těsně minuli branku. Pak už ale na nic nečekali a udeřili. Další střela Vincoura se odrazila zpátky před branku, kde ji Grmela dostal do klece – 1:0. I druhé střídání první brněnské pětky znamenalo branku. Tentokrát si Vincour sám vybruslil před Halamu a střelou mezi jeho betony zvýšil – 2:0. O minutu později domácí zadáci příliš dlouho váhali s rozehrávkou. Puk se po nepřesném vyhození dostal k Hemišovi, který ideální přihrávkou našel Rubeše a ten se nemýlil – 2:1. Po tomto trochu divokém úvodu se hra zklidnila. V 11. minutě mohlo být vyrovnáno. Ivanov se na útočné modré lehce zbavil Korvase, ale svoji kličku nezakončil přesně. Za dalších pár minut měl velkou šanci ústecký Hanzl, jeho pokus vyškrábnul Čiliak koncem lapačky. Domácí zahrozili akcí Krejčího, který přihrával Kožárovi, Halama vyrazil kotouč do ochranné sítě nad brankou. Do konce třetiny si ještě oba týmy zahrály přesilovou hru. Nebezpečnější šanci si v ní vytvořili hosté. Karel dával mezi kruhy Kočímu, ten jen o kousek minul.

Jak skončila první, tak začala druhá třetina a sice šancí Ústí. Těm nejprve pokazil akci Řídele Brzobohatý. Po následném buly už však bylo srovnáno. To nejprve střelou přímo z buly zkoušel štěstí Karel. K dorážce jeho střely měl dostatek prostoru Rubeš, který přes klubko těl dostal puk do branky – 2:2. Chvilku po vhazování mohl vrátit domácím vedení Grmela, ale jeho slabá střela neměla šanci na úspěch. Pak šli do přečíslení pro změnu hosté. Jarkovský dával přes celé pásmo Místeckému, gólman zachránil. Ve 27. minutě byl vyloučen Kočí. Za minutu ho na trestné doplnil jeden z jeho spoluhráčů, takže Brno mělo výhodu dvou hráčů. A přesně po deseti vteřinách se domácím znovu dýchalo o něco lépe. Po kombinaci celé první přesilovkové formace je do vedení poslal Grmela – 3:2. V polovině utkání hráli proti čtyřem také hosté, ale k ničemu se nedostali. Daleko nebezpečnější byli při plném počtu hráčů na ledě. Po přiťuknutí od Šrámka mířil Ivanov do protipohybu brněnského brankáře, ale puk šel těsně vedle. To bylo, co se šancí týče, ve druhé dvacetiminutovce vše. Hra upadla do hodně nudného průměru, ze kterého ji vysvobodila až druhá siréna.

To závěrečná část byla z úplně jiného soudku. V jejím úvodu měli Ústečtí přibližně půlminutovou přesilovku 5 na 3, ale v ní vyprodukovali pouze střelu Husáka od modré čáry, kterou Čiliak vyrazil betonem. Ve 44. minutě přišla chvíle domácí první lajny. Vincour přenechal v útočném pásmu puk Grmelovi, ten si položil brankáře Halamu a pak v poklidu zavěsil – 4:2. Ve 47. minutě nastartoval Hanzl nevídanou sérii trestů a branek, když poslal k zemi nekompromisně jednoho z domácích hráčů. Za tento zákrok dostal trest na 5 minut a následně i do konce utkání. Už v první minutě přesilovky přišla první branka. Skočovský našel krásnou přihrávkou před brankou stojícího Vincoura a ten nadvakrát zvýšil – 5:2. Přesilovka pokračovala. Při další zteči ústecké branky se do Krejčího pustila hned dvojice hráčů v modrém. Byla z toho dvojnásobná výhoda a za nedlouho také další branka. Tentokrát byl úspěšným střelcem Grmela – 6:2. To stále zůstávalo ještě něco přes dvě minuty z původního trestu Hanzla. A hosté měly nervy stále na pochodu. Za zbytečný faul si šel odpočinout Hemiš. Tahle dvojitá přesilovka byla ukončena po 18 vteřinách přesným zásahem Vopálky – 7:2. Nepomohlo ani domlouvání hlavního rozhodčího. Za deset vteřin šel na hanbu Šulc. Ani on si na trestné neposeděl celé dvě minuty. Ty mu zkrátil svojí čtvrtou brankou v zápase Grmela – 8:2. A za pár vteřin po něm vyčistil trestnou lavici Reschowský – 9:2. Takže v 55. minutě se obě mužstva potkala na ledě znovu v šesti lidech. V poslední minutě utkání dal skóre konečnou podobu Jarkovský gólem, jak jinak, než v přesilové hře – 9:3.

Zdeněk Balabán (trenér HC Kometa Brno): „ Utkání, které jsme museli vyhrát, protože soupeř byl ve stejném postavení jako my. Začali jsme dobře, škoda prvního jejich gólu. Vyrovnání s klukama trochu zamávalo, ale brzy jsme dali třetí branku. Třetí třetinu jsme odehráli slušně, k tomu nám hodně pomoha i dlouhá přesilovka. Doufám, že výhra dodá kluků více sebevědomí do dalších utkání a pomůže nám to k dalším bodům.“

Petr Nekvinda (trenér HC Slovan Ústí nad Labem): „ Já vám k tomu řeknu jen tohle. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem, ve třetí třetině rozhodlo naše vylučování.„