čt 19. 1. 2006
PSG Zlín
0:2 0:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 41. Jurík (Vlach), 52. Michálek (Váňa). Rozhodčí: Vilt - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 16:37 (6:14, 5:11, 5:12). Průběh utkání: 0:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Šimanovský, Šulc, Brož, Kočí, Husák, Šimon, Víla, Jirkovský - Místecký, Karel, Jarkovský - Šrámek, Hanzl, Žák - Oulický, Řídel, Hemiš - Janíček, Rubeš.

PSG Zlín: Sedláček - Andráši, Šenkeřík, Šimurda, Jordán, Musil, Jurásek, Rašner - Kadlčík, Michálek, Váňa - Vlach, Jurík, Okál - Goiš, Okénka, Rachůnek - Křemeček, Puna, Šoula.

Na startu utkání trápila oba celky především kombinační hra, prakticky do 5. minuty zůstaly obě modré čáry nedotčeny. Poté se našlo na obou stranách několik střeleckých pokusů, jednalo se však o střely z kategorie propagačních. První skutečnou možnost zaznamenal ve 12. minutě hostující Jurásek, když po objetí Dědkovy svatyně zacinkal na levou tyč. Vzápětí prořízl vzduch obdobný tón, tentokrát po dělovce zlínského Jordána. Úvodní třetina krom nefalšované hokejové nudy přinesla ještě jednu akci, konkrétně se v 18. minutě po pohledné souhře s Punou opřel do puku od levého kruhu Šoula.

Po matné úvodní dvacetiminutovce se přeci jen dostalo na hokej a stalo se tak především díky počínání hostí ze Zlína. Ve 22. minutě pálil švihem nad Rachůnek, o pár chvilek později ujeli Váňa s Michálkem, kterým vystavil stopku pozorný Dědek. Ústecký gólman měl napilno až do druhé sirény, neboť domácí hráči nesnesli srovnání s Medvědy v žádném směru. Hosté lépe bruslili i agresivita a přehled byly jednoznačně na jejich straně. Ve 29. minutě naservírovali přítomným divákům hokejovou laskominu Goiš s Okénkou, to když Goišův pas elegantní Okénkovou tečí zády k brance získal takřka gólové parametry. Největší šanci druhé třetiny spálil ve 34. minutě Puna, který se po Vlachově vysunutí ocitnul sám před Dědkem, jehož podruhé podržela levá tyčka.

Tlak Zlína z druhé třetiny vyústil v branku hned po devatenácti sekundách posledního dějství. Za brankou se s Vlachovým přispěním uvolnil Jurík, vybruslil si před ústeckou svatyni a po zemi zamířil přesně - 0:1. Navýšit skóre mohl hned ve 43. minutě Okál, jenž po sólovém úprku ztroskotal na výborném Dědkovi. Minutu poté našel od zadního hrazení Vlach neobsazeného Punu, jehož švih z levého kruhu mířil jen o něco výš než bylo třeba. V těchto fázích zápasu se Lvíčata nedostala vůbec slovu, jejich ojedinělé akce vzaly za své už ve středním pásmu. Naopak hosté drželi klíče od útočné třetiny pevnou rukou a v 52. minutě se dočkali podruhé. Váňa vyslal do samostatného nájezdu Michálka, který neomylně našel skulinku pod Dědkovou lapačkou - 0:2. K jediné šanci pustili Zlínští domácí naděje až v samotném závěru utkání, Místecký narýsoval z levé strany na najíždějícího Karla, jeho pokus však skončil ve výstroji brankáře Sedláčka.