čt 2. 2. 2006
ČEZ Motor České Budějovice
2:5 1:1, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 9. Šrámek (Žižka, Hanzl), 56. Rubeš (Šrámek) - 7. Bíza (Feferle), 25. Rezek (Klement), 44. Bíza (Heřman), 49. Rezek (Vráblík), 50. Heřman (Ježek, Klement). Rozhodčí: Jílek - Krátký, Cikryt. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 22:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (50. Petrásek) - Brož, Žižka, Šimon, Šulc, Šimanovský, Prokš - Šrámek, Hanzl, Jirkovský - Místecký, Hemiš, Janíček - Oulický (Jirkovský), Rubeš, Kočí

ČEZ Motor České Budějovice: Klestil - Klement, Semrád, Vráblík, Budina, Schirmer, Jank - Stejskal, Hudler, Feferle, Ježek, Ťoupal, Ferebauer, Bíza, Šaršok, Horák, Soudek, Rezek, Heřman

Po úvodním vzájemném oťukávání se hosté nadechli k náporu, který už v 7. minutě okořenil Bíza gólem. Odpověď domácích hokejistů přišla v 10. minutě, kdy po přihrávce od mantinelu sklepl Šrámek kotouč za záda brankáře Klestila. Chvíli na to přitlačila hosty Hemišova řada, ale žádný z pokusů o překonání brankáře Budějovic se neujal. V závěru první třetiny hrála Lvíčata přesilovku 4 proti 3 a následně i 5 proti 3, ale z bezzubého tlaku nic nevytěžila.

Po úvodních minutách druhé třetiny, kdy si obě mužstva postupně zahrála v početní výhodě, se hrálo ve 4 na obou stranách. Ve 25. minutě ústecký brankář trochu podcenil Rezkovu střelu z úhlu a hosté se mohli radovat podruhé. Brzy na to měli domácí opět možnost zahrát si ve 4 proti 3 a poté i krátce ve dvojnásobné výhodě, ale opět se nedokázáli prosadit.

Vstup do závěrečné části hry vyšel lépe opět Jihočechům. Ve 44. minutě si do výhodné pozice najel Bíza a předvedl parádní víko. Ve 49. minutě, při přesilovce hostí, zazvonila nejprve tyč domácí branky a pokračující kolotoč zakončil přesnou trefou Rezek. Vzápětí využil nekoncentrovanosti Lvíčat Heřman a vyhnal Dědka z branky. Jeho místo zaujal na posledních 10 minut při svém debutu v dorostu Petrásek. Ten už další branku nepustil, naopak byl svědkem snížení na 2:5, když se v závaru před českobudějovickou brankou nejlépe zorientoval Rubeš.