út 7. 3. 2006
HC Klášterec nad Ohří
5:1 0:1, 1:0, 4:0

Branky a nahrávky: 39. Kloz (Musílek), 49. Bašta (Svoboda), 54. Svoboda (Mach), 56. Bašta (Chromý), 59. Janus (Hajšman, Bauer) - 15. Tenkač (Kadlec). Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 13:15, navíc Charousek (KAD) OK NESP. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Chromý, Hillmich, Musílek, Heršálek, Fiala, Cafourek, Weidlich, Fryč - Svoboda, Mach, Bašta - Lopuski, Kloz, Hajšman - Gottfried, Bauer, Janus - Matouš, Kočiš, Kučera.

HC Klášterec nad Ohří: Tichý (59. Studnička) - Loučka, Koblitz, Vaněk, Unger, Kopáč, Charousek, Pira - Stehlík, Kadlec, Tenkač - Toman, Neprášek, Hrdlička - Mazánek, Moro, Hartman - Žemlička, Schönauer.

Již od prvních minut připadla režie utkání na domácí. Hostující obraně dělala problémy především Klozova a Matoušova řada, v přesilovce poté zahrozil Mach. Domácí se tlačili do útoku i nadále, ale jejich pasům se často nedostávalo adresáta, navíc obrana Klášterce Lvíčata do bezprostřední blízkosti své svatyně nepouštěla. V 7. minutě však hostující defenziva pozapomněla na Bauera, jenž ale v dobré pozici promáchl, a v 11. minutě zatopili Tichému v brance Klášterce Svoboda s Machem. Černožlutí se poté z ústeckých kleští mohli vymanit v přesilovce, ta jim však nadělala více starostí než užitku, to když ujeli Janus s Gottfriedem, ale centrovaný kotouč Januse do odkryté branky Gottfried nenasměroval. Po nevyužité přesilovce udeřili za plného stavu překvapivě hosté. V 15. minutě se po Kadlecově bombě zorientoval v mlýnici před Schwambergerem nejlépe Tenkač a ranou pod víko poslal hosty do vedení - 0:1. Domácí i po inkasované brance nepolevili, ale okénka v hostující obraně aby pohledal. Jedno si však domácí otevřeli v závěru první třetiny, kdy souhru Klozovy řady na jeden dotek zakončoval do Tichého výstroje Lopuski.

V úvodu prostřední části prováhali hosté dvounásobnou početní výhodu a prakticky hned po vysvobození zkoušel vyzrát bekhendovým blafákem na Tichého Mach. Rychlý pohyb domácích zahnal hosty do úzkých, z kterých si Klášterec často vypomáhal fauly. Lvíčatům byly ovšem početní výhody spíše na překážku, místo jednoduchého zakončení se často vyhnala z útočného pásma zbytečnými přihrávkami. V 27. minutě se podařila v jedné z přesilovek povedená akce Musílkovi s Bauerem, ale druhý jmenovaný jen vyprášil Tichého betony. S blížící se druhou pauzou tiskla domácí ofenziva obranu Klášterce čím dál častěji před Tichého, Ústeckým však stále chyběl finální pas. Žlutomodří se nakonec dočkali v přesilovce 5 na 3, ve 39. minutě pomohl Musílkovu příklepu do sítě tečí Kloz - 1:1. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

V posledním dějství byla na Ústeckých patrná snaha zvrátit utkání na svou stranu, ale černožlutá defenziva stále odolávala. Domácím tak podruhé v zápase pomohla výhoda muže v poli. Ve 49. minutě propasíroval Svobodův pas zpoza branky v trojím obležení a pádu důrazný Bašta - 2:1. Lvíčata následně nasměrovala veškerou svou snahu do útoku, jejich důraz však často dráždil oko hlavního sudího a taktéž Klášterec se při obranné fázi uchyloval k nedovoleným zákrokům. Herní varianta 4 na 4 se tak dostala do kurzu a více místa na ledě prospělo podstatně více Ústí. V 54. minutě přiťukl Mach do jízdy Svobodovi, který z levého kruhu trefil ukázkovou šibenici - 3:1. Za obdobného počtu hráčů na ledě unikl zadákům Klášterce s Chromého pomocí Bašta, jenž svůj nájezd vyšperkoval zkrácenou bekhendovou kličkou a suverénním zakončením mezi betony nešťastného Tichého. V nervózním závěru, kdy se za zbytečné fauly nechali na hanbu posílat borci obou mužstev se proti rozsypané klášterské defenzivě prosadili ještě jednou domácí. Od zadního hrazení našel Hajšman Januse a jeho důraz uzavřel konečné skóre na 5:1.