Ú s t í n/L. - Domácí se brzy dostali do vedení, ale zbytek první třetiny byl z jejich strany hodně nervózní. Ve druhé třetině se prosadili dvakrát a především zlepšeným pohybem pro sebe získali první zápas. Dvě asistence si připsali Slížek a Jankových. Zápas rozhodovaly především přesilové hry, při nichž se Lvi trefili hned třikrát. Jednou se trefili při signalizovaném vyloučení.
st 22. 2. 2006
HC Olomouc
4:1 1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Mazanec (Slížek), 26. Antoš (Grof, Jankových), 31. Havel (Slížek, Kuchler), 48. Sýkora (Kudrna Jiří, Jankových) - 48 Bouz (Ministr, Kříž). Rozhodčí: Šír - Lipina, Záviský. Vyloučení: 9:12. Využití: 3:0. Diváci: 3260. Střely na branku: 39:22 (11:13, 14:4, 14:5). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Hájek, Kudrna Jan, Mazanec, Pavlas, Grof, Vála, Hořava, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Eiselt - Jankových, Sýkora, Klimt - Červenka, Slížek, Kuchler - Havel, Kudrna Jiří, Klobouček

HC Olomouc: Žigárdy - Kříž, Světlík, Faltýnek, Ondrušek, Bartoň, Vlček T., Paška - Žajgla, Ministr, Bouz - Smejkal, Najdek, Metlička - Šimo, Čuřík, Hradecký - Kreuzman, Karný, Frieb

Jako první se do vážnější akce dostali hosté. Už v čase 0:25 si zajel za obranu Bouz, ale jeho střelu poslal Málek do ochranné sítě. Ještě v 1. minutě si nedovoleně počínal Smejkal a domácím se tak brzy naskytla výhoda přesilové hry. Již po 24 vteřinách napřáhl hráč s číslem 24, Mazanec, a jeho bomba se zastavila až v brance 1:0. Hlavní rozhodčí Šír nasadil přísný metr, a tak si během prvních minut vyzkoušelo trestnou lavici hned kvarteto hráčů. Ve 4. minutě měli hosté možnost hrát krátkou přesilovku 5 na 3. Při ní se dostali do velké šance, ale Antoš dokázal vyhodit puk z brankoviště. Domácí hokejisté se dál tlačili do útoku, ale jejich nervózní hra neměla proti dobře bránícímu soupeři žádný efekt. Ve 14. minutě se před Žigardym vytvořil velký závar, ale nakonec se Čuříkovi podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. O 2 minuty později se Olomouckým hokejistům povedlo přečíslit domácí obranu, ale Grof obětavě lehnul do finální přihrávky. Vzápětí dostal Metlička příliš prostoru na pravém kruhu, ale netrefil branku.

Do druhé třetiny vstoupili hosté velmi aktivně. Jako první mířili přesně ale domácí. Ve 22. minutě prověřil Žigardyho lapačku Jankových. Ve 26. minutě, při signalizovaném vyloučení, si Antoš najel na Grofovu přihrávku od zadního mantinelu a bekhendem překonal olomouckého brankáře. Po druhé brance z domácích spadla nervozita a hned jich bylo na ledě všude plno. Ve 31. minutě Lvi využili další přesilovku. Dokonale rozebrali hostující čtveřici a Havel předvedl parádní "kladivo" - 3:0. Ve 39. minutě vyrazili do brejku dva ústečtí mladíci, Červenka s Hořavou, ale olomoucká obrana počínající požár včas uhasila. V závěrečné minutě se během 10 vteřin stačili vyfaulovat Červenka s Havlem a hosté tak dostali možnost hrát 110 vteřin přesilovku 5 proti 3. Zbytečným seknutím v útočném pásmu jim ale Světlík tuto výhodu po 40 vteřinách zkrátil.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku 4 proti 3, ale kromě Najdkovy střely přímo do Málkovy lapačky si žádnou šanci nevytvořili. Na konci 42. minuty hráli hosté další přesilovku. Na jejím konci střílel Faltýnek z kruhu do odkryté branky, ale Málek bleskurychle stačil máchnout lapačkou. Ve 48. minutě, při domácí přesilovce, dostal Sýkora za branku přihrávku od Jiřího Kudrny. Okamžitě vyrazil a než se Žigardy stačil přemístit k opačné tyčce, stačil zasunout kotouč za levou tyč. Z euforie domácí hokejisty zpět na studený led vrátili olomoučtí hokejisté hned po 19 vteřinách. Zcela nepokrytý Bouz prostrčil pod padajícím Málkem - 4:1. Vzápětí po vhazování ve středovém kruhu vyrazil na zteč Klobouček, ale ani nadvakrát Žigárdyho nepřekonal. Hokejisté Slovanu se poté už nikam nehrnuli a snažili se udržovat hosty v uctivé vzdálenosti od jejich branky. Vzrušení přinesla ještě 56. minuta. Po pokřikování ze střídačky dal rozhodčí trest hráčské lavici a hostům se navíc po půlminutě podařilo hrát s jedním mužem v poli navíc. Dvojnásobné oslabení za takové prohřešky se opravdu nevidí často.

Aleš Tomášek (HC Olomouc): "Z naší strany byla, myslím, ta první třetina nejlepší. Měli jsme tam i šance, ale, bohužel, gól jsme z nich nedali. Je to škoda, protože tam jsme jeden nebo dva góly mohli vstřelit a utkání by se asi vyvíjelo jinak. My ale, samozřejmě, víme, kdo proti nám stojí. Ústí má velmi dobré mužstvo a my proti němu nemůžeme hrát tak často v oslabení. K výkonu rozhodčího se vyjadřovat nebudu. Některé fauly tam byly, ale ty emoce se pak už těžko na té střídačce drží na uzdě. Ti kluci jsou pak trochu ukřivdění a rázem tam zmatkujeme a zbytečně faulujeme. To je voda na soupeřův mlýn, protože oni ty přesilovky umí. Těžko se těm přesilovkám bránit. Z jejich strany tam oproti nám byla jen polovina vyloučených. Ani v zítřejším zápase hru nemůžeme otevřít. Budeme hrát tak, abychom dostali co nejméně gólů a zkusíme udělat něco z rychlých protiútoků."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Sice jsme dali rychlou branku, ale soupeř praktikoval to, s čím jsme počítali. Výborně bránil v pěti už ve středním pásmu a to se strašně těžko překonávalo. Od druhé třetiny jsme se nutili do většího pohybu a začali jsme soupeře přehrávat. Vynutili jsme si tam fauly a z přesilovek jsme nakonec dali tři góly. Jsme spokojeni. Hlavně s tím, že jsme udělali ten první krok doma, který v tom play off bývá strašně těžký. Dnes rozhodčí pískal, co viděl, takže tam bylo oboustranně hodně přesilovek. My jsme je dokázali využít, takže jsme s tím prvním krokem spokojeni. Máme výhodu v tom, že máme vyrovnané čtyři řady, nikdo se nezranil, takže zítra chceme zopakovat dnešní výkon i vítězství. Nemocný je pouze Venca Drábek, jinak Patrik Fink, Ctibor Jech a Miki Lopuski jsou připraveni kdykoliv naskočit."