Ú s t í n/L. - Ani v nejhorším snu si ústecký fanoušek nepředstavoval takový vývoj prvního finále, jaký samotné střetnutí nabídlo. Hosté již po dvaadvaceti minutách vedli o čtyři branky a o prvním finálovém zápisu bylo rozhodnuto. Předtím Lvi nevyužili téměř minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilu a vzápětí byli prvně ztrestáni Patrikem Beckem. Do konce třetiny se hosté trefili ještě dvakrát, a když za sedm vteřin využili přesilovku, klidil se Roman Málek z branky. Protože Lukáš Sáblík ve zbylých 38 minutách ještě dvakrát inkasoval, zdrtila Boleslav Lvy hrůzostrašným poměrem 6:0. Jestli chtějí Lvi reálně pomýšlet na baráž, musí se zítra výrazně zlepšit! A bezpodmínečně zvítězit.
út 14. 3. 2006
BK Mladá Boleslav
0:6 0:3, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 10. Beck (Kocák, Hradecký), 17. Fadrný (Jeslínek), 19. Kocák (Krátoška, Výborný), 22. Hradecký (Výborný), 41. Jeslínek (Kadlec), 42. Beck (Hradecký). Rozhodčí: Hradil - Richter, Sichrovský. Diváci: 5825. Vyloučení: 9:9, navíc Chatrnúch (MBL) 10 min. a 10 min. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:6. Střely na branku: 46:28 (18:9, 16:6, 12:13).

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Mazanec, Pavlas, Grof, Vála, Hořava, Zápotočný - Klobouček, Pazourek, Antoš - Jankových, Sýkora, Kudrna - Havel, Slížek, Kuchler - Eiselt, Červenka, Klimt

BK Mladá Boleslav: Mařík – Jindra, Vyhlídal, Všetečka, Sláma, Výborný, Kolda, Chatrnúch – Jeslínek, Fadrný, Kadlec - Krátoška, Pospíšil, Nouza - Beck, Hradecký, Kocák - Gengel, Nedorost, Krupka - Jaroš

Hned od začátku utkání se hrálo s vysokým nasazením. V 6. minutě si dost nevybíravým způsobem vyšlápl na Kloboučka Gengel a ústeckého univerzála poslal se zhmožděninou kolene a třísla do nemocnice. Brzy nato krosčekoval Nedorost Kuchlera a domácím se naskytla téměř minutu a půl dlouhá přesilovka 5 proti 3. Hostům se při oslabení ani jednou nepodařilo vyhodit, ale všechny pokusy domácích pochytal výborný Mařík. Hosté se tak ubránili a v 10. minutě udeřili. Při zmatku před domácí brankou Beck jemně tečoval nad Málkův beton Kocákovu střelu. Hosté produkovali silový hokej s těsným presingem a domácí se často nedokázali prosadit. Ve 13. minutě sevřeli hosté Lvy v jejich obranné třetině, hru ale uklidnil jistým zákrokem Málek. Vzápětí zahrozilo na druhé straně, ale snahu Slovanu utnul faulem Výborný. Přesilovka se ale domácím vůbec nedařila, hráli hodně křečovitě. V 17. minutě, při bleskovém protiútoku Jeslínka a Fadrného, propadla domácí obrana a druhý jmenovaný střelou přes hráče trefil do černého - 0:2. Boleslavští fanoušci ještě ani nedoslavili druhou branku a za necelé 2 minuty zatloukl třetí hřebíček do ústecké rakve Kocák.

Do prostřední části hry vstoupili domácí nervózně. Hosté celkem lehce proplouvali až před Málka, z čehož vyplynulo i Mazancovo podražení. Na trestné lavici však pobyl přesně 7 vteřin. Tak dlouho trvalo, než Hradecký propálil Málka počtvrté. Domácí brankář poté ihned odjel na střídačku a jeho místo zaujal Sáblík. Ve 25. minutě se gólu dočkali i domácí. Grof se trefil od modré přesně do víka Maříkovy svatyně, radost mu však zkazila píšťalka čárového rozhodčího oznamující postavení mimo hru. Na ledě se přiostřovalo, hra byla plná osobních soubojů. Po jednom takovém zůstal na ledě ležet Fadrný. Za vražení na hrazení šel pykat Eiselt. Hostující útočník má zhmožděninu v oblasti krku a hlavy. Domácí hokejisté nechtěli prodat svou kůži lacino a zvýšeným úsilím se snažili výsledek zkorigovat. Ve 35. minutě orazítkoval Eiselt horní tyčku Maříkovy branky.

Prakticky ihned po úvodním vhazování se utrhl rychlík Jeslínek a střelou po ledě mezi betony poslal hosty do pětibrankového trháku. Tenisový kanár domácím hokejistům zazpíval o půldruhé minuty později, když Sáblíka překonal Beck. Symbolicky tak otevřel i uzavřel skóre. Ve 44. minutě se mohli Lvi radovat už z druhého gólu, ale ani tentokrát jim to nebylo přáno. Červenka sice do puku kopl, ten šel ale mimo a do branky se svezl po Maříkově výstroji. Zápas, který byl už rozhodnut se dále dohrával spíš z povinnosti. Z toho vybočil jen hodně ostrý zákrok Chatrnúcha u hrazení na o hlavu menšího Pavlase, který rozhodčí ocenil 2 + 10 minutami. Protože to byl v zápase už druhý desetiminutový trest obránce Boleslavi, odešel rovnou pod sprchy. Na vývoj zápasu to však žádný vliv nemělo.

Jan Neliba (BK Mladá Boleslav): "Výborně nám zachytal brankář Mařík, a pak si myslím, že na tom našem mužstvu bylo vidět, že máme chuť. Dnes se nám dařilo i gólově. Jsme velmi spokojeni, ale výsledek nepřeceňujeme. Bereme to jen jako první krok, začátek série. Mezi hráči je euforie, zatím se nám daří."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Gratuluji soupeři k vítězství. Zítra série pokračuje a na ten led musí z naší kabiny přijít úplně jiné mužstvo. Po první třetině jsme ještě věřili, že s výsledkem něco uděláme. Přece jen 40 minut je dlouhá doba a může se stát cokoliv. Pak ale přišel rychlý čtvrtý gól z přesilovky..., takový je hokej. Věřím, že z porážky se poučíme, že zítra k tomu zápasu přistoupíme úplně jinak a že budeme bojovat o každý kousek ledu."