Ú s t í n/L. - Po třetím utkání o účast v extralize pro příští sezonu vede Slovan Ústí nad Vsetínem 2:1. Sérii převážil na svou stranu díky dnešnímu vítězství 3:1. V utkání byl aktivnější a přetlačil hosty ze Vsetína po zásluze. Výhra se však nerodila snadno. Znovu rozhodl Jiří Kuchler, podruhé v sérii. Tentokrát po trochu šťastném odrazu puku po přihrávce Slížka z rohu hřiště. Domácí zvládli odpověď na srovnání Valachů z druhé třetiny. Výsledek pečetil v rozkouskovaném závěru do prázdné branky Sýkora. Zítra série pokračuje utkáním opět na ústeckém ledě od 18 hod. .
čt 30. 3. 2006
VHK ROBE Vsetín
3:1 1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Vála (Grof), 42. Kuchler (Slížek), 60. Sýkora (Antoš) - 24. Dubec (Rob). Rozhodčí: Smeták, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:9, navíc Dubec (VSE) 10 min NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6500 (vyprodáno). Střely na branku: 33:16 (10:4, 9:5, 14:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Jan Kudrna, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt.

VHK ROBE Vsetín: Hovi - Kučný, Hrabal, Spitzer, Horák, Bolf, Bauer - Demel, Stantien, Valko (od 49. min Sakrajda) - Duba, Steiner, Zdráhal - Rob, Jenáček, Dubec.

Utkání se od začátku neslo v duchu boje o každou píď ledu a tvrdých osobních soubojů. Píšťalky hlavních sudích rozhodně nezahálely. Nabídnuté početní výhody ovšem nehrály zprvu do karet ani jednomu ze soků, v 5. minutě byl jediným zábleskem průnik domácího Grofa. Využitou přesilovku mohli Ústečtí oslavit až na třetí pokus, to když se v 10. minutě po dvojité výměně kotouče s Grofem prosadil ranou z voleje Vála - 1:0. Vzápětí vytěžili z oranžové euforie závar před Hovim Pazourek s Eiseltem.

Přibývající vteřiny přinášely i nadále urputnou a nemilosrdnou bitvu, vyloučení Antoše sice ve 12. minutě hosté nepotrestali, ale domácího čaroděje v masce řádně rozhýbali. Hokejovější Vsetín až do konce první třetiny narážel na srdnatě bojující hráče domácích, kteří se postupně ujali otěží utkání. V 15. minutě zatopila Hovimu Červenkova lajna, pár chvil nato minul z výborné pozice po Havlově akci Kuchler. Tlak domácích korunoval po příhře od Jankových švihem do Hoviho masky Červenka. V samém konci první třetiny vytasil Málek pohotové betony po účelné akci Zdráhala s Dubou.

Neproměněnou Pazourkovu tutovku z kraje druhé části zaplatili Ústečtí ve 24. minutě. Výborným forčekingem Valachů se dostal puk přes Roba na hůl Dubce, který křižnou ranou pod horní tyčku smázl jednobrankový náskok domácích - 1:1. Po vyrovnání se mezi ústecké šiky vkradla nervozita. Lvům se na hodnou chvíli ztratila z hokejového repertoáru přesná přihrávka, v ofenzivní fázi chyběl dostatek klidu a útočná třetina se stala pro Lvy zakletou. Naopak Vsetínští se jednoduchými přímočarými akcemi dostávali do Málkovy blízkosti bez větších problémů. Ve 29. minutě vytáhnul Demelův gólový pokus skvělý Málek ramenem nad. Hosté neztratili chuť ani v následné přesilovce, k dalšímu výtečnému zákroku donutili fantóma v ústeckém brankovišti Steiner se Zdráhalem.

Domácí se do správné provozní teploty vrátili až s přicházející druhou sirénou. V početní výhodě nasměroval svůj volej těsně vedle Eiselt a další přesilovku okořenil rychlými kličkami Grof. Z bezprostřední blízkosti pak zkoušel štěstí ještě kapitán Antoš.

Třetí část otevřel domácí gólový úspěch. Z rohu vyrýžoval touš Slížek, obloukem ho poslal na vsetínskou branku, kde neúspěšné Hoviho krocení vzdušného kotouče zužitkoval důrazný Kuchler - 2:1. Po inkasované brance se Vsetín pustil do očekávaného dobývání Málkovy svatyně. Domácí defenziva sice pozorně střežila obrannou modrou čáru, přesto jí uniknul nebezpečný pokus Roba z mezikrůží. Ústí se soustředilo na rychlé výpady do otevřené vsetínské obrany. Jeden z nich podnikli ve 48. minutě Fink s Červenkou, slávistická akvizice však svůj pokus mezi tyče nevtěsnala. Červenka se poté elegantně dostal za hostující beky tentokrát v tandemu s Antošem, ale ani podruhé se ústecký mladíček gólově nezaskvěl.

Hosté s ubývajícím časem vsadili vše na útočnou kartu, ale ústecká obranná tvrz odolávala i v oslabení. V 55. minutě měli díky nervózním a přespříliš důrazným Valachům výhodu krátké přesilovky 5 na 3 naopak domácí, ale ta vítěznou jistotu nedodala. Klid do domácích řad nevnesl ani Eiselt, jenž osamocený po Sýkorově přiťuknutí nedotáhl svůj bekhendový blafák. Špatně sehraná závěrečná power-play hostí, umocněná Pazourkovým trestem, skončila dvě vteřiny před koncem zápasu Sýkorovým pohotovým dloubákem přes půl hřiště - 3:1.

Břetislav Kopřiva (Vsetínská hokejová, a. s.): "Utkání jsme nezačali dobře, s tím začátkem jsme nebyli spokojeni. Zaostávali jsme v pohybu. Ve druhé třetině se výkon rapidně zvedl a povedlo se nám utkání srovnat na 1:1. Pak jsme dostali ten nešťastný náhodný gól na 2:1. My víme, že to jsou zápasy, kde rozhoduje jedna branka. Je to absolutně vyrovnané. Po tom gólu začal soupeř bránit, my jsme se snažili zápas srovnat, ale nepovedlo se. Přesto jsme v powerplay měli šanci, ale Málek to chytil hlavou. Dostali jsme pak, podobně jako Ústí u nás, gól do prázdné branky. Neměli jsme dnes takové štěstí jako doma v tom druhém utkání. Na konci jsme ještě přišli o jednoho útočníka z první lajny a měli jsme problémy se sestavou a to ten zápas trochu poznamenalo. Nakonec ještě došlo ke zranění obránce. Bylo tam více takových střetů. Série nekončí, musí se vyhrát čtyřikrát. Pro obě mužstva to je ještě daleko."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Kdo dnes čekal nějaký pohledný hokej a přelévání hry ze strany na stranu, byl asi zklamaný. Podle mne to byl přesně takový hokej, jaký se v baráži hraje. Boj o každý metr ledu. My jsme odehráli výbornou první třetinu, pak těch deset minut ve druhé třetině jsme polevili a neměli jsme takový pohyb a agresivitu, ale postupně jsme se zase do zápasu dostávali. Měli jsme tam pak i momenty, kdy jsme mohli odskočit. Dali jsme nakonec šťastný gól na 2:1, pak Venca Eiselt měl samostatný nájezd a poté jsme si hlídali střední pásmo. Chtěl bych všem hráčům poděkovat, protože dnes jsme to vydřeli a byli jsme šťastnějším mužstvem. Zítra to začíná znovu od nuly a může to být úplně jiný zápas. Musíme se na to připravit a odehrát to lépe než druhé utkání ve Vsetíně."