Poprvé se v barážové sérii nerozhodlo v řádné hrací době. Ani prodloužení čtvrtého duelu rozhodnutí nepřineslo, a tak opět po dvanácti letech v duelu Ústí – Vsetín přišly ke slovu nájezdy. V nich rozhodl Martin Jenáček, když uspěl jako jediný z devíti střelců. Ústečtí Lvi předtím dvakrát vedli. Dvakrát stačili hosté ze Vsetína ve stejné třetině, ve které inkasovali, srovnat. Nejprve Květoň hokejkou zdviženou na hranici břevna Málkovy branky srovnal účet začatý Havlovou dorážku. Ve druhé třetině, přesněji třináct vteřin před jejím koncem, podruhé dorovnal po zbytečném nedorozumění domácích za brankou Demel a reagoval tak po 8 a půl minutách na dorážku Klimta po akci agilního Romana Červenky. Série se tak za stavu 2:2 na zápasy stěhuje do Vsetína, kde se páté utkání hraje v pondělí 3. dubna.
pá 31. 3. 2006
VHK ROBE Vsetín
2:3sn 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 10. Havel (Pavlas, Kuchler), 32. Klimt (Červenka) – 16. Květoň (Stantien, Hrabal), 40. Demel (Květoň), Rozhodující nájezd Jenáček. Rozhodčí: Šindler, Turčan - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:1. Diváci: 6500 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3. Střely na branku: 39:27 (15:7, 10:10, 9:4, 5:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Jan Kudrna, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt

VHK ROBE Vsetín: Hovi - Kučný, Hrabal, Spitzer, Horák, Bolf, Bauer – Květon, Demel, Stantien, - Duba, Sakrajda, Zdráhal - Rob, Jenáček, Dubec

Již v úvodní minutě měli hosté přesilovou hru, ale neprosadili se. Ve 4. minutě přišla velká šance Eiselta, ale nevyšla mu finální klička do bekhendu. O 2 minuty později nabil od zadního mantinelu Grofovi Jankových, domácí bek z voleje trefil jen boční síť. Vzápětí dostal přihrávku na modrou číhající Duba, ale v rychlosti nezpracoval dobře kotouč. V 8. minutě pálil v přesilovce opět Grof, ale po jeho pokusu zazvonila tyč. První vážnější ohrožení domácí svatyně přišlo až v 10. minutě, kdy Málka prověřil Jenáček. Vsetínský útočník neudržel ale na uzdě nervy a musel si jít odpočinout na trestnou lavici. V následné přesilovce se Lvům vyplatil důraz před Hoviho brankou. Havel vystřelil do skrumáže a brankář Valachů viděl puk až v brance - 1:0. Ve 13 minutě se po chybě Mazance do velké šance užuž dostával Zdráhal, domácím se ale nakonec podařilo vyhodit. Vyrovnání přišlo také v přesilovce. Stantien napřáhl od modré a Květoň těsně před brankou ze vzduchu sklepl za Málka. Domácí brankář reklamoval Květoňovu vysokou hůl, rozhodčí ale nekompromisně ukázal do branky.

V úvodu prostřední části hry dohrávali Lvi oslabení, když pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. V následném oslabení Slovanu zaujala jen šance Pazourka. Poté si hosté zahráli 26 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale bez efektu. Série ústeckých oslabení se natáhla až do 26. minuty. Poté si zahráli přesilovku i oni. Tentokrát 4 proti 3. Gól ale padl při standardním počtu hráčů na ledě. Ve 32. minutě se domácí hokejisté dostali do přečíslení. Červenka naznačil blafák do bekhendu, kotouč ale pustil na Klimta, který bekhendovou žabkou přehodil Hoviho - 2:1. Před vsetínskou brankou domácí zatopili ještě ve 37. minutě, Valaši nakonec úspěšně vyhodili přes všechny čáry. V poslední minutě druhé třetiny opět zahrozil mladíček Květoň, Málek předvedl perfektní zákrok. O dost méně perfektní zákrok ale strážce domácí  svatyně předvedl o několik okamžiků později. Za brankou si nerozuměl s obránci, kotouč vybojoval Květoň. Málek se stačil vrátit do branky a první střelu vyrazil. Na opakovaný pokus Demela už ale nedosáhl. Dlužno dodat, že spoluhráči mu příliš nepomohli.

Ve třetí třetině se začínalo opět od nuly. Na domácích bylo vidět, že jsou z vývoje utkání otřeseni a nervozita jim svazovala hokejky. Vsetínští hokejisté toho mohli využít ve svůj prospěch, ale dopředu se nijak nehrnuli. Ve 45. minutě sice na chvíli Lvy sevřeli v jejich obranném pásmu, ale vzápětí bylo horko i na druhé straně. Ve 49. minutě vystřelil do závaru Klimt, Hoviho lapačka vyletěla ale přesně do cesty kotouče. V 54. minutě se hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Do šance se tlačil ústecký Pavlas, nedovoleně ho ale zastavil Bauer. Početní výhodu 4 proti 3, ale domácí využít nedokázali. V následné přesilovce 5 proti 4 Antoš z dobré pozice přestřelil. Konec třetiny byl hodně nervózní a rozpliznul se v mnoha vyloučeních. Po 60 minutách byl stav na ukazateli skóre 2:2.

Desetiminutové prodloužení nezačali hosté dobře. V 62. minutě najel Jenáček zezadu do Málka a oslabil tak svůj tým. Při přesilovce 4 proti 3 mohl rozhodnout Vála. Stadion už bouřil radostí, ale kotouč se jen otřel o boční síťku. V 65. minutě zakončoval Eiseltovu akci Pazourek, Hovi byl ale proti náhlé smrti. Branka v prodloužení už nepadla, a tak na řadu přišly nájezdy. Jako první se ke kotouči postavil Jenáček a šťastně protlačil puk mezi Málkovi betony. Nikdo jiný už do černého nezamířil, a tak jeho gól byl současně i vítězný.

Břetislav Kopřiva (Vsetínská hokejová, a. s.): "Utkání jsou velmi vyrovnaná, obě mužstva hrají nadoraz. Včera měl štěstí soupeř, dnes se to otočilo. My jsme tomu svým výkonem šli ale naproti. Kluci ze sebe vydali úplně všechno. Myslím, že 2:2 je momentálně férový výsledek série. Včera jsme s naším výkonem úplně spokojení nebyli, dnes to bylo jiné. Velice důležitým okamžikem byl dnes ten gól 13 vteřin před koncem druhé třetiny. Kdyby Ústí šlo do kabin s tím náskokem, určitě by to bylo hodně těžké. Pro nás je dnešní vítězství velkou vzpruhou."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Takové utkání se hodnotí velmi těžko. Myslím, že rozhodnout jsme měli v normální hrací době. Měli jsme tam přesilovky i šance, ale, bohužel, jestli je to nějaká tréma, v baráži se nám vůbec nedaří přesilovky. Série se teď přesouvá do Vsetína. My si musíme věřit a chceme ve Vsetíně vyhrát, abychom to případné rozhodující utkání mohli hrát už doma. Série začíná opět od nuly. Rozhodující moment bych viděl na konci druhé třetiny. To byla špatná branka. Do té doby jsme hráli uvolněně a byli jsme, myslím, trochu lepší. Nakonec se ukázalo, že ta hrubka byla rozhodující moment utkání."